הריון וחישוב תאריך לידה משוער – מדוע זה חשוב? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הריון וחישוב תאריך לידה משוער – מדוע זה חשוב?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 04.01.2020

לפני שנסביר כיצד מחשבים את התאריך המשוער, חשוב להדגיש, שיש לנושא משמעויות רפואיות שונות. כאמור, אם העובר יוצא מוקדם יותר, זה עלול להיות בעייתי, גם אם הוא יוצא מאוחר יותר מהמועד הצפוי, זה עלול להיות מסוכן. הריון וחישוב תאריך לידה משוער – מדוע זה חשוב?
בעבר, זוגות שהיו בעיצומו של תהליך הריון, העדיפו לא לדעת פרטים מסוימים. למשל, מה מין העובר וכן מתי בדיוק הוא אמור להיוולד. היתה להם הנחה סבירה, לפי החודש בו היתה האישה, מתי העובר אמור לצאת אל אוויר העולם, אך לא מעבר לזה. בדרך כלל הסיבה לכך היתה אמונה, או יותר נכון, לא לעשות עין הרע. לעיתים זה נבע מרצון ליהנות מההפתעה שבתהליך. 
 
היום, מרבית הזוגות בוחרים כן לדעת את מין העובר וכן לחשב בדיוק מתי תאריך הלידה המשוער. יש לכך הסברים שונים. בין היתר, הרצון להתכונן היטב למה שצפוי להם, קרי לדעת בדיוק האם הם אמורים לצפות לבן או בת וכיצד להתכונן לכך מבחינת ריהוט, בגדים ודברים אחרים, וכן בשביל לדעת בדיוק מתי הלידה אמורה להתרחש, על מנת להכין את עצמם נפשית, פיזית וכן במובנים אחרים. 
 
לשמחתם של זוגות רבים, בעזרת מחשבון הריון לחישוב תאריך לידה משוער, אפשר לדעת מתי הלידה אמורה להתרחש. אומנם זה לא בהכרח וודאי במאה אחוז, מבחינת יום ושעה, אך כן אפשר לדעת פחות או יותר באיזה שבוע זה יהיה. צריך להדגיש כאן, יש מקרים בהם העובר מחליט לצאת מעט מוקדם מדי (חס וחלילה, זה יכול להיות גם הרבה יותר מוקדם, מה שעלול להביא לבעיות בריאותיות שונות), וכן יש מקרים בהם העובר מחליט לדחות את היציאה שלו, שוב בכמה ימים. אך בעיקרון המחשבון אמור להציג מתי הלידה תתרחש.
 
 
לגבי המין של העובר, הרי שכאן נדרש צילום אולטראסאונד. לרוב ניתן לזהות בוודאות את מין העובר בבדיקה שנערכת בין שבועות 13-17. חשוב לציין שזה שיפור עצום, שכן בעבר היה ניתן לגלות רק באמצע תקופת ההריון, ולפני כן בתקופות קדומות יותר, אז רק בלידה היה אפשר לדעת אם מדובר בבן או בת.
 
לפני שאנחנו נסביר כיצד מחשבים את התאריך המשוער, חשוב להדגיש, שיש לנושא משמעויות רפואיות שונות. כאמור, אם העובר יוצא מוקדם יותר, זה עלול להיות בעייתי, גם אם הוא יוצא מאוחר יותר מהמועד הצפוי, זה עלול להיות מסוכן. מעבר לכך, על האישה לוודא באיזה שבוע היא נמצאת, בשביל לדעת אילו בדיקות וטיפולים היא אמורה לעבור. כך היא גם יכולה להכין את עצמה במידת הצורך. זה נכון עבור העובר וזה גם נכון עבורה. 

 

כיצד מחשבים את תאריך הלידה המשוער

אפשר למצוא מגוון רחב של מחשבונים שעוזרים בכך. בין אם זה כאלה שנמצאים באתרי אינטרנט שעוסקים בנושא ובין אם זה אצל רופאים גניקולוגים או צוותים רפואיים שקשורים להריון וללידה. 
 
החישוב מתבצע באמצעות תאריך הווסת האחרון או על ידי תאריך הכניסה להריון. על פי תאריך זה, אפשר לדעת באיזה שבוע נמצאת האישה וכך ניתן לדעת גם, מה התאריך המשוער בו העובר אמור לצאת אל אוויר העולם. למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו