כיצד גופך ישתנה במהלך ההיריון? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כיצד גופך ישתנה במהלך ההיריון?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 06.06.2020

ההיריון הוא אחד מההישגים המדהימים ביותר של הגוף. יצירה של אדם חדש, עמוק בתוך הגוף, והוצאתו החוצה. למרות הקסם והיופי של ההיריון והלידה, הם מלווים בשינויים גופניים רבים. חלקם, כמו עלייה במשקל ושינויים במצב הרוח חולפים, וחלקם כמו בריחת שתן, או שינוי מבנה העצמות קבועים. במאמר זה נפרט על מספר שינויים המתרחשים בגוף בזמן ההיריון.כיצד גופך ישתנה במהלך ההיריון?

שינויים קבועים המתרחשים בגוף ההריוני 

במהלך ההיריון, הגוף למעשה צריך להתאים את עצמו באופן האופטימלי ביותר ללידה. היום, עם הטיפולים הרפואיים המתקדמים, הסיכוי לסיבוך בלתי הפיך במהלך הלידה הוא קטן באופן יחסי. עם זאת, בעבר, לידה הייתה רגע מסוכן, ולכן הגוף האנושי פיתח עם השנים תכונות אשר אפשרו לו לעבור אותה בשלום. הרחבת מבנה הגוף לקראת הלידה היא שינוי אשר יעברו כמעט כל הנשים. מדובר בשינויים אשר בלידה הראשונה יהיו יחסית מינוריים, אך בלידות הבאות יהפכו גלויים יותר. הם כוללים הרחבה של מבנה האגן והירכיים. שינוי נפוץ נוסף לאחר הלידה, הוא פגיעה בשליטה על שלפוחית השתן. בריחת שתן היא תופעה שכיחה במהלך ההיריון ולעיתים גם לאחריו. במהלך ההיריון בריחת שתן נובעת מלחץ של הרחם על השלפוחית, ואחרי הלידה מהחלשה של שרירי רצפת האגן אשר נמתחו ונקרעו בלידה. 
 

שינויים זמניים אשר נוטים לעבור לאחר הלידה

שינויים נוספים במהלך ההיריון הם שינויים אשר לרוב נוטים לעבור אחריו. בצקות ברגלים הן דוגמא נפוצה לכך. הבצקות נוצרות עקב פגיעה בהחזר הדם הורידי ללב. הפגיעה נוצרת עקב לחצים בתוך חלל הבטן והירכיים, המונעים את זרימת הדם בוורידים.
כתוצאה מכך, מתפתחת בצקת, בעיקר ברגליים, מאחר וכוח המשיכה משאיר את המים בהן. שינוי נפוץ נוסף במהלך ההיריון הוא טחורים. הטחורים הם למעשה מעקפים ורידיים, המאפשרים החזר דם ללב בדרך עקיפה. סכרת היריון היא גם תופעה נפוצה, הנובעת משינוי הורמונאלי בגוף, ומהצורך לספק מזון גם לגוף העובר עצמו.
 

לא כל השינויים במהלך ההיריון הם רעים 

יש נטייה לחשוב על כל שינוי גופני במהלך ההיריון כבעייתי, וכפגיעה בריאותית של ממש. למעשה, שינויים גופניים רבים במהלך ההיריון יכולים אפילו להיות בעלי תוצאות טובות, ולשפר את בריאות היולדת. לעיתים, במהלך ההיריון הרגישות של היולדת לאלרגיות תפחת. הסיבה לכך היא שמערכת החיסון של הגוף מעוכבת במהלך ההיריון, כדי להימנע מתקיפה של העובר, אשר המערכת מזהה כגוף זר. לאחר הלידה, לעיתים האלרגיות יחזרו, אך לעיתים המצב יישאר משופר. שינוי נוסף הוא הגנה מסוימת אשר מעניקה ההנקה מסוגים של סרטן השד. להנקה יש ערך חשוב ביותר להזנת העובר, אך היא גם יכולה להיות גורם מגן מסוגי סרטן ספציפיים. לסיכום, ההיריון הוא אחד מהתהליכים הפיזיולוגיים המדהימים ביותר בגוף האדם, עם השפעה על מגוון עצום של מערכות. השינוי הגופני במהלך ההיריון והלידה הוא בלתי נמנע, אך הוא חיוני ליצירת חיים חדשים. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו