9 חודשים ו-3 שלישים – כל מה שעובר עליך בכול שליש של ההיריון - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

9 חודשים ו-3 שלישים – כל מה שעובר עליך בכול שליש של ההיריון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.07.2021

נכנסת להיריון ואת מצפה לנסיך או לנסיכה שעתידים להגיע בעוד תשעה חודשים, אין ספק שההתרגשות היא גדולה מאוד ואיתה גם הציפייה. טרם תגיעי לרגע המיוחל שבו תלדי נספר לך בקצרה מה מחכה לך ולעובר שלך בתשעת החודשים הקרובים שלכם יחד.9 חודשים ו-3 שלישים – כל מה שעובר עליך בכול שליש של ההיריון

שליש ראשון – טרימסטר 1 

בעבר נהגו לחשב את ההיריון לפי חודשים כאשר חודשים 3-1 היוו את השליש הראשון של ההיריון. כיום, אנו סופרים שבועות. השבועות של השליש הראשון הם 13-1. כמו כן ניתן לחשבם בדיוק מוחלט בעזרת מחשבון היריון. לפניכן כל הצפוי לכן בטרימסטר זה.
 
מה קורה אצלך? 
 
את חשה בחילות והקאות, חולשה וחוסר תאבון ואף שינויים במצב הרוח לצד גדילתו של הרחם המשפיע על מתן השתן שלך והופך לתדיר באופן גבוה. כמו כן התגברות של כבדות וגם עייפות מרובה, החזה שלך גדל, יתכן ותסבלי מהיפר־פיגמנטציה בעור הפנים וגם בפטמות ותחושי כבדות בבטן התחתונה.
 
ומה עובר על עובר הקט?
לעומתך, העובר שלך יתפתח מקבוצת תאים קטנה לעובר בשבוע ה-13 כבר יגיע לגודל של אפרסק. אורכו ינוע בין 6.6 – 7.9 ס"מ, ומשקלו יעמוד על 20-14 גרמים. בגודל הזה לעובר שלך כבר התפתחו רוב המערכות הפנימיות הכוללות: לב, מוח, כליות, אצבעות, ידיים, רגליים, איברי מין, עיניים, שיער, ציפורניים, מעיים, אוזניים, שיניים, אף ועוד. עצמותיו יחלו להתקשות והזנב הקטן שהיה לו בתחילת הדרך יעלם לחלוטין. אומנם הוא כבר שוחה ברחם כמו דגיג אך הוא קטן מדי כדי שתוכלי להרגיש אותו.
 
הבדיקות שתעשי בטרימסטר זה הן בדיקת דופק, בדיקות דם, בדיקות גנטיות, שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת ו/או סיסי שלייה ואולטרסאונד כמובן. כמו כן תתחילי ליטול ברזל וחומצה פולית.
 

שליש שני – טרימסטר 2

השבועות של השליש השני הם 27-14. בואו נסקור את מה שמחכה לכן בשליש הזה.
 
מה עובר עליך בטרימסטר השני?
החדשות הטובות במיוחד הן שתחושות הבחילות וההקאות חולפות. אך לצידן חלים בך שינויים פיזיולוגיים הניכרים לעין. הרחם מתחיל לעלות מעלה, הבטן מתחילה לתפוח, ייתכן ותסבלי מעצירות, טחורים, צרבת, מתיחה ברצועות, התכהות של הפטמות, הפרשות מהשדיים, קו כהה בבטן, כתמים כהים בפנים וכמובן עלייה במשקל. 
חשוב מאוד להקפיד בזמן הזה על תזונה נכונה ובריאה, שתייה רבה של נוזלים וגם שינה על צד שמאל תספק זרימה טובה יותר של דם לרחם.  
 
ומה עובר על עובר הקט?
ובכן הוא כבר לא כל כך קט, מערכת העצבים שלו והשרירים מתפקדים ומגיבים, הוא מניע את שרירי הפנים, דפיקות ליבו ברורות וחזקות, מתחיל להיווצר שומן בגופו, ומתחילים להתמלא שיער הראש, גבותיו והריסים, הוא כבר יכול לפהק, לבלוע ולשהק, הוא כבר מבחין בין אור לחושך, מגיב ושומע קולות, זז, מסתובב, בועט, מייצר תאי דם לבנים, עורו מתעבה, מתפתחים דפוסי שינה וערות, השלד מתקשה ובשבוע 27 הוא כבר שוקל כמעט קילוגרם שלם! אורכו כ-24 ס"מ יתכן שמעט יותר.
והוא יכול למצוץ אצבע ואפילו לבכות. 
 
בדיקות שתעשי בטרימסטר זה הן העמסת סוכר -בדיקת דם לגילוי לחץ דם וסוכרת היריון, סקירת מערכות מאוחרת, חלבון עוברי, מי שפיר במידת הצורך, אולטרסאונד להערכת משקל ותקינות העובר.
 

שליש שלישי – טרימסטר 3

שבועות הריון של השליש השלישי הם 42-28. בואו נבדוק מה קורה בטרימסטר האחרון.
 
מה מצפה לך רגע לפני קו הסיום והלידה המיוחלת?
הרחם שלך כבר בגובה של 10 ס"מ מעל הטבור. ייתכן ותחושי תופעות כגון: עייפות, כבדות, נפיחות, דליות ברגלים, בצקות, טחורים, צרבת ועצירות. כל אלו לצד העלייה במשקל ותופעות נוספות. חשוב להקפיד על מעקב רפואי כדי למנוע מצבים של רעלת היריון, עצירה בגדילה של העובר ואף צירים מוקדמים. כמו כן מומלץ להכין את תיק הלידה, המסמכים הנדרשים ולדאוג לסידורי שינה או בייביביסיטר עבור הילדים הגדולים.
זה הזמן להתכונן נפשית ללידה וגם לניתוח קיסרי אם בחרת בו אם תידרשי לעבור אותו מכול סיבה שהיא. 
אם הגעת לשבוע 40 וטרם ילדת המעקב יהפוך לקפדני, כדי לאתר סיבוכים שעלולים להתרחש בשלב זה. ואם הגעת עד לשבוע 42 תוכלי אף לבקש זירוז לסיום ההיריון.
 
ומה עובר על הבייבי הממשמש ובא?
הוא כבר חולם חלומות מתוקים על המפגש איתך, ריאותיו ממשיכות להתפתח, עיניו בגוון כחול ים והוא מבחין בין אור השמש לאור המנורה, הוא מתחיל להתכונן ללידה, שערות גופו וראשו כבר סמיכות, גופו וראשו מקבלים פרופורציות, הוא מתאמן בפקיחת עיניו הקטנות ובנשימה, שכבת השומן בעורו גדלה כדי לסייע לו בוויסות החום הקור כשייוולד, מוחו מתפתח ללא הרף וריאותיו מבשילות לחלוטין ביחד עם שאר מערכות גופו, הוא מתבסס באגן, עורו כבר ורוד ובשבוע 40 הוא כבר באורך של 55 ס"מ לערך ומשקלו יהיה באזור ה-3.5 ק"ג פחות או יותר. נכון לשבוע זה הוא סיים את גדילתו והוא מוכן לצאת אל חייו מחוץ לרחם.
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו