16 סימנים מוקדמים להריון - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • לוח אירועים mamy
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

16 סימנים מוקדמים להריון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.10.2015

חלק מהנשים מספרות שהן הרגישו ממש את הקליטה של ההיריון בגופן עם הביוץ, מין אינטואציה אמהית כזו. למעשה, הטמעת ההיריון בגוף מתרחשת רק בין 7-10 ימים לאחר הביוץ ולכן לא ניתן לדעת על ההיריון מוקדם יותר.מאת:דנה אדרי פינבלט


16 סימנים מוקדמים להריון
מחקרים מראים כי ביצית מופרית בדרך כלל תוך 12 שעות מהביוץ לאחר 24 שעות הביצה מתחילה למות.
חלק מהנשים מספרות שהן הרגישו ממש את הקליטה של ההיריון בגופן כאשר למעשה הטמעת ההיריון בגוף מתרחשת רק בין 7-10 ימים לאחר הביוץ ולכן לא ניתן לדעת על ההיריון מוקדם יותר. העובר מתחיל לייצר הורמון HCG רק אחרי הטמעת/השרשת ההיריון, כלומר,ככל שנערוך את הבדיקה רחוק יותר מיום הביוץ כך נקבל תוצאה ברורה לגבי ההיריון.
 
 
להלן רשימה של שש עשרה תסמיני הריון שאת עשויה להיתקל בהם. אבל זכרי: כל אישה - וכל הריון - הוא שונה. אין צורך להיכנס לפאניקה אם אין לך את כל תסמיני הריון שמופיעים ברשימה 
 

סימפטום # 1: טמפרטורת גוף בסיסית גבוהה יותר ( Body Basal Temperature- BBT)

 

התחושה היא לגמרי זניחה, אבל למי שמבצעת מעקב פוריות ובודקת את ה-  BBT  כל יום, תוכל להבחין, כי ה-BBT שלך יישאר גבוה לאורך השלב הביוץ. הפרוגסטרון גורם ל- BBT לעלות .במידה והביצית מופרית, הערכים יישארו גבוהים. אם את לא בהריון, BBT יירד למטה ותקבלי מחזור חודשי כרגיל.
 

סימפטום # 2: לא קיבלת מחזור

 
אחד תסמיני ההיריון הראשונים- המחזור החודשי לא מגיע. בעוד הסימפטום הזה הוא הראשון שאנו מקשרים בדרך כלל עם הריון, ייתכן שיש סיבות אחרות למה המחזור לא הגיע. לדוגמא, אם את תחת רמה גבוהה של מתח או אם הייתה לך מחלה או ניתוח גדול.
מהצד השני, אפשר לקבל דימום כמו מחזור במהלך הריון. חלק מהנשים עלולות לדמם לכמה חודשים, ואחוז קטן עלול לדמם לכל תקופת ההיריון. 
 

סימפטום # 3: בחילות בוקר

 

אל תתני לשם הזה להטעות אותך- בחילות בוקר יכולות לבקר בכל שעות היום. ברגע שתפגשי עם התחושות האלו תתחרטי שאי פעם התגעגעת לסימפטומים של ההיריון.
 
ודאי שאת אוכלת מספיק  כדי להימנע מרמות ירידה חדות של סוכר. ג'ינג'ר ודיקור הם תרופות טבעיות מועילות לבחילות ושווה לך לנסות אותם. למרבה הצער, נשים רבות לא יימצאו מזור לסבל הבחילות. אצל רוב הנשים הבחילות ישתפרו או ייעלמו בתום הטרימסטר הראשון. אם אין לך מזל, זה יכול להמשיך לשליש השני או אפילו השם ישמור,כל ההיריון.
 

סימפטום # 4: שינויי בשדיים

 
בשלב מוקדם מאוד בהריון, ייתכן שתבחיני בשינויים בשדיים שלך, ובכלל זה:
 
 • הפטמות עשויות להיות רכות ורגישות 
 • השד עשוי להיות כואב ו / או גבשושי
 • הפטמות עשויות לקבל גוון כהה יותר
 • הורידים עשויים להיות יותר בולטים ומוגדלים באזור השד
 • העטרות (המעגלים סביב הפטמות שלך) עלולות לכהות ולגדול
 • "הבליטות" הקטנות על העטרות (גבשושיות) עשויות לגדול
 

סימפטום # 5: ריר מופרש מצוואר הרחם

 
עלייה בפרוגסטרון לעתים קרובות מייצרת ריר המופרש דרך הנרתיק. אם תופעה זו מפריעה לך, תחתוניות יכולות לעזור בהחלט להרגשתך.

 

סימפטום # 6: עייפות

 
אם את פשוט נרדמת תוך כדי שאת קוראת שורות אלו ,יכול להיות  שאת בהריון. כאשר את מתעברת לראשונה חילוף החומרים  עולה להילוך שישי, על מנת לתמוך בתינוק המתפתח שלך. זה יוצר עומס עבודה ענק!  לא רק זה, אלא, שלהורמון פרוגסטרון אשר נדרש ברמות גבוהות במהלך ההיריון, יש השפעת עייפות .לא פלא שאת מרגישה כל כך עייפה! אם את צריכה לנוח או לישון, נסי לא להילחם בגוף שלך - הוא צריך את זה!
 
 

סימפטום # 7: הטלת שתן תכופה

 

כשבוע לאחר ההתעברות, ייתכן שתבחיני שאת מבקרת בשירותים לעתים קרובות יותר, רק כדי לגלות שאת משתינה כמויות קטנות. זה קורה משום שהעובר מתחיל להפריש את הורמון ההריון HCG , אשר מאותת לאספקת הדם לגדול באזור האגן. כתוצאה מזה שלפוחית השתן הופכת "עצבנית" ואת עלולה למצוא עצמך מתעוררת בלילה לשירותים בשביל שתי טיפות.
באופן אירוני, הסימפטום הזה יחזור גם  בשליש האחרון. כי התינוק שלך נהנה מלקפץ על שלפוחית השתן שלך.
 

סימפטום # 8: התכווצויות

 
תופעה זו יכולה להלחיץ קצת את ההורים לעתיד, שעלולים לחשוש מהפלה. כאשר את בהריון, העובר גדל ודוחף את קירות הרחם שלך, מה שגורם לו להתכווץ - זה מאוד נורמלי.
אם ההתכווצויות מלוות בדימום, גשי לרופא שיוכל להעריך את המצב. עם זאת, אין פאניקה. דימום הוא גם נפוץ בהריון .
 

סימפטום # 9: הפרשות/דימום

 

אין ספק שזו תופעה מלחיצה קצת.
למרבה המזל, אין בדרך כלל מה לדאוג. בסביבות 8-10 ימים לאחר ביוץ - לפני שהיית בדר"כ מקבלת מחזור - ייתכן שתבחיני בהפרשה אשר נגרמת מהשרשה של העובר בבטנות הרחם שלך. היא בדרך כלל בצבע ורדרד ולא אדום כמו מחזור רגיל.
 
בכל מקרה על כל דימום במהלך ההיריון, יש לדווח לרופא שלך. גם בשביל השקט נפשי,זה שווה בדיקה.
 

סימפטום # 10: עצירות 

 

הרשימה הולכת ומשתפרת לא?!!
 
יש הורמונים המגבירים את ההשפעה על המעיים שלך, מה שהופך אותם יותר רפים- זה עוזר לתת יותר מקום לתינוק כאשר הרחם שלך מתרחב. כתוצאה מכך, את עלולה לקבל עצירות. למזלנו, יש הרבה דברים שאפשר לעשות להקלה על התופעה. יש כמה תרופות עצירות זמינות ללא מרשם מהרוקח שהם בטוחים להריון.
 

סימפטום # 11: חוש הריח

 
אם ריחות מסוימים עושים לך בחילה, זה עשוי להיות סימפטום הריון. אל תדאגי, ההיריון מגביר את חוש ריח שלך! ריחות שמעולם לא הפריעו לך לפני, יכולים להיות בלתי נסבלים. תתחילי לבחור סט בשמים חדש בסופר פארם!!
 

סימפטום # 12: גודש באף / הצטננות

 
עובר הוא חכם מאד!  בדרך כלל, הגוף שלך היה מזהה הריון כאובייקט זר בגוף. אבל לתינוק שלך יש תכניות אחרות. המערכת החיסונית שלך מדוכאת כדי למנוע מלתקוף ולדחות את העובר, הודות להורמונים ונוגדנים שהעובר מייצר. הנוגדנים לוקחים גם חלק בצמיחה וההתפתחות של השליה. כתוצאה משינויים הורמונליים המשפעים על המערכת החיסונית שלך, את רגישה יותר להצטננות ושפעת. גודש באף הוא גם נפוץ מאוד בהריון בשל ההשפעות הורמונלית על מעברי האף.
 

סימפטום # 13: פצעונים / אקנה

 
את  עשויה לגלות כי גם אם אין לך בדרך כלל פצעונים או אקנה, את עשויה לקבל אותם בשלב המוקדם של ההיריון. סביר להניח שזה יסתדר די מהר אחרי שרמות ההורמונים שלך יתייצבו. שימי לב לא "לסחוט" פצעונים שעלולים להשאיר צלקות או להפיץ חיידקים. 
 

סימפטום # 14: תשוקות / שינויים בטעם

 
רמות ההורמון העולות בדם שלך יכולות להשתקף גם ברוק שלך. ייתכן שתבחיני בטעם מתכתי בפה שלך, אשר משנה את טעמו של מזון שאת בדרך כלל נהנית ממנו. חלק מהנשים לא יכולות לגעת בבשר וכמה מהנשים מרגישות צורך להקיא בעת צחצוח השיניים שלהן.
 
ייתכן ששמעת סיפורים של נשים שמשתוקקות לדברים מוזרים. כדאי  לך לבדוק את רמות ברזל והאבץ שלך, שיכולות להיות לקויות.
 
אף אחד לא באמת יודע למה יש לנשים בהריון תשוקות לדברים מסויימים. אם יש לך תשוקה, אין שום דבר רע בכניעה לה. עם זאת, אם את משתוקקת למזונות עתירי שומן עם ערך תזונתי קטן, בדקי אם את יכולה למצוא תחליף. אם את עדיין את לא לוקחת ויטמינים של הריון באיכות גבוהה, זה יכול להיות זמן טוב להתחיל. 
 
 

סימפטום # 15: שינוי בצבע של הנרתיק שלך

 
זה לא סביר שזה יהיה השינוי הראשון שתגלי. שמעת פעם מישהי אומרת לבן זוג שלה "מותק, בוא מהר, הנרתיק שלי שינה צבע!"
אלא אם את מאלה שמבלה הרבה זמן  מול המראה ומתפעלת מהנרתיק שלך , לא סביר שתבחיני בזה כלל. הסיבה לזה נעוצה, ברמה המוגברת של דם באזור האגן, הנרתיק שלך יקבל גוון יותר סגלגל מהרגיל.
 

סימפטום # 16: רגשי

 
זה  מאד מקובל כי במהלך הריונך תבכי מול הבוס שלך, או תקללי את השותף שלך לחדר כי הוא הזיז לך איזה מסמך בטעות. 
ההורמונים משתגעים. הריון הוא רכבת הרים של הורמונים ורגשות. מהרגע שאת נכנסת להריון הגוף שלך עובד בספיד ועושה עבודה מדהימה. וכן, זה סביר לחלוטין לבכות כי בדיוק נגמר החלב במקרר כשבא לך נס קפה.
 
 
כפי שנאמר בהתחלה, חשוב לחכות עד זמן המחזור המשוער שלך לפני הבדיקה של המקלון. הורמון ההיריון HCG  לא יכול להיות ברמה מספיק גבוהה כדי להיות מזוהה על ידי בדיקת הריון לפני זה, וסתם תגרם לך אכזבה. 
 
בינתיים צאי לחופשה קצרה כדי להעביר את הזמן עם בן הזוג שלך . אם בסוף תגלי שאת בהיריון אז מזל שיצאת עכשיו לחופש.. ואם לא ,אז הרווחת חופשה כיפית שתאפשר לך לתכננן את ההיריון הבא.
בהצלחה 
 

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו