הריון זה לא פיקניק - סיכונים בהריון לאם ולעובר - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הריון זה לא פיקניק - סיכונים בהריון לאם ולעובר

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 27.10.2010

את בהריון? מזל טוב! הריון הוא בהחלט סיבה לשמחה ומלווה בהתרגשות גדולה של בני הזוג ושל המשפחה כולה. עם זאת, מדובר בתקופה לא קלה הטומנת בחובה סיכונים וחששות, מלווה בביקורים תכופים אצל רופאים ובבדיקות שונות. להלן הסיכונים הקיימים בהריון, אליהם בהחלט כדאי לשים לב:מאת: ד"ר טל בירון, רופאת נשים ומומחית בגניקולוגיה וברפואת האם והעובר

 


הריון זה לא פיקניק - סיכונים בהריון לאם ולעובר

את בהריון? מזל טוב! הריון הוא בהחלט סיבה לשמחה ומלווה בהתרגשות גדולה של בני הזוג ושל המשפחה כולה. עם זאת, מדובר בתקופה לא קלה הטומנת בחובה סיכונים וחששות, מלווה בביקורים תכופים אצל רופאים ובבדיקות שונות. להלן הסיכונים הקיימים בהריון, אליהם בהחלט כדאי לשים לב:

 

דליפת מי שפיר

מי השפיר הם סביבה מגנה שבה חי התינוק בעת שהותוברחם ומספקת לו אפשרות לנוע בחופשיות על ידי ציפה. דליפת מי שפיר מתבטאת בתחושה של רטיבות נרתיקית ודורשת בדיקה וטיפול מיידי באמצעות אנטיביוטיקה, למניעת סיכונים לעובר. במידה ואת מרגישה רטיבות, כדאי לבדוק האם מדובר בדליפת מי שפיר או בהפרשה מסוג אחר. את הבדיקה ניתן לבצע בבדיקת רופא או באופן עצמאי באמצעות ערכה ביתית (מיטסט). במידה ודליפת מי השפיר מתרחשת לאחר השבוע ה-34 להריון, מקובל לבצע זירוז לידה מכיוון שבשבוע זה סיבוכי הפגות מועטים והסיכון לעובר ולאם בנוכחות ירידת מים גבוה מהסיכון ללידה המוקדמת..

 

חוסר תנועה ברחם

חשוב לשים לב לתנועות העובר, להרגיש לפחות שלוש פעמים ביום תנועות ברורות שהעובר מבצע . במידה ויש שינוי באופי התנועות של העובר, בין אם מדובר בתנועתיות יתר או בחוסר תנועתיות, ניתן לשכב על הצד ולנסות להתרכז באופי התנועות כדי לאושש או לשלול את החשש לשינוי בתנועות העובר. בנוסף מומלץ להבדק על ידי רופא על מנת לוודא שהעובר אינו נתון במצוקה. תשומת הלב לתנועות העובר משמעותית בעיקר במהלך השליש האחרון של ההריון.

 

דימומים

כל דימום עלול להוות סימן למצוקת העובר ומחייב בדיקה. במרבית המקרים, דימום טרי, שצבעו אדום, משמעותי יותר בהשוואה להפרשות מועטות וחומות, המעידות על דימום בכמות מועטה, או על דימום ישן. בכל מקרה של דימום מומלץ להיבדק. אמנם לעיתים הדימום חסר משמעות אך במקרים מסוימים הדימום עלול לסכן את האם ואת העובר ומכאן נובעת חשיבות הבדיקה. יש לשלול היפרדות שליה, שליית פתח, דימום ממקור של צוואר הרחם ועוד. לרוב האם היא זו שמאבדת דם, אך במקרים נדירים הדימום עלול להיות דימום עוברי. כיון שלעובר יש פחות מאגרים, יכולתו לשמור על חיוניות במצבי אובדן דם נמוכה ולאבחנה המוקדמת יש חשיבות מכרעת.  

 

רעלת הריון

מדובר במחלה של השלייה, המתבטאת בעליה בלחץ הדם האימהי ובהופעה של חלבון בשתן. בין הסימפטומים המחייבים בירור רופא ניתן להבחין בכאבי ראש, טשטוש ראייה וכאב בבטן עליונה. המחלה, באם אינה קשה, עשויה שלא להשפיע על העובר כלל, אך בצורתה החמורה היא יכולה להזיק באופן משמעותי הן לאם והן לעובר. המחלה פוגעת בכלי הדם שמחברים בין השליה לרחם ובהשרשת השלייה ועשויה לגרום להאטה בצמיחה התוך רחמית, להיפרדות שליה וכן למחלה אימהית קשה הפוגעת בכליות, בכבד, במערכת הקרישה ובמערכת העצבים (פרכוסים). אבחון מוקדם וטיפול משפרים משמעותית את היכולת לטפל באם ובעובר ומכאן החשיבות למעקב קפדני ולמודעות אחר סימנים וסימפטומים מבשרי רעלת.

 

חום בהריון

חום הינו תסמין למחלה ויראלית, הוא מעלה את הדופק האימהי ואת הדופק העוברי ולכן נוצר מאמץ לעובר. באם החום נמשך מעל 24 שעות וקיים חשש לזיהום, כדאי להבדק על ידי רופא, זאת כיוון שחיידקים עוברים דרך מערכת הדם האימהית לעובר. בנוסף, הצטננות בהריון יכולה להפוך בקלות לדלקת ריאות. על כן, בעונת החורף כדאי להמנע משהייה בקרבת חולים אחרים.

 

חבלת בטן

קיימים לא מעט מקרים של נפילות נשים בהריון. יש להשמר מפני חבלות או מכות בבטן, כיוון שאלו מעלים את הסיכון להפרדות השליה. במקרים של נפילה או חבלה בבטן, מומלץ להבדק באופן מיידי במיון יולדות. במרבית המקרים העובר אינו נפגע כיון שהוא מוגן על ידי דופן הבטן של האם, הרחם ומי השפיר.

 

שלשולים והקאות

שלשולים והקאות במהלך ההריון עלולים לגרום להתייבשות האם ולהזיק לעובר. בכל מקרה של שלשול או הקאה יש להקפיד על שתייה מרובה של מים ושל נוזלים המכילים מלחים(מרק עוף למשל). במידה והשלשולים נמשכים מעל 24 שעות ומלווים במיעוט במתן שתן, יש להבדק על ידי רופא ולוודא שהתינוק אינו במצוקה.

חשוב לזכור שרובם המכריע של ההריונות מסתיים בלידה של עוברים בריאים לאמהות בריאות.

מעקב הריון קפדני ומודעות לסימנים מחשידים המחייבים בדיקת רופא מגדילים את הסיכוי להריון מוצלח ונטול סיכונים.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו