נמצא קשר בין סוכרת הריון למומים מולדים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

נמצא קשר בין סוכרת הריון למומים מולדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.02.2012

ממחקר חדש המתייחס לרמת הגלוקוז בדם של האם נמצא כי לנשים החולות בסוכרת הריון יש סיכוי כמעט פי ארבע ללדת תינוק עם מום מולד מאשר נשים אחרות.תרגמה וערכה: אסתר סיטון


נמצא קשר בין סוכרת הריון למומים מולדים

ממחקר חדש המתייחס לרמת הגלוקוז בדם של האם נמצא כי לנשים החולות בסוכרת הריון יש סיכוי כמעט פי ארבע ללדת תינוק עם מום מולד מאשר נשים אחרות.

 

המחקר בראשות חוקרים מאוניברסיטת newcastle בבריטניה, מציין כי לפחות אחת מכל 13 לידות של נשים בעלות סוכרת סוג 1 (סוכרת נעורים)או סוג 2(סוכרת מבוגרים)  הינה של ולד בעל אנומליה מולדת, הידוע גם בשמו מום מולד.

 

לעומת זאת חוקרי סוכרת בבריטניה הדגישו כי הרוב המכריע של הלידות בקרב נשים עם סוכרת אינם כרוכים במומים מולדים.

 

המחקר הראה כי רמות הגלוקוז בדם סביב תקופת ההתעברות היה הגורם החשוב ביותר להעלאת הסיכון של ולד עם אנומליה.

 

הממצאים גרמו לעמותת diabetes uk לדרוש מנשים עם סוכרת ששוקלות להיכנס להריון לוודא שהן מבינות את החשיבות של תכנון קפדנישירותי הבריאות נקראו להעניק טיפול טוב יותר עבור אותן נשים. כמו כן נשים בקבוצת הסיכון נדרשו לגשת למרפאה טרום-לידה לייעוץ עם מומחה לסוכרת במידת הצורך.

 

ד"ר רות בל, החוקרת הראשית ציינה: "החדשות הטובות הן שבעזרת טיפול ע"י רופא מומחה לפני ובמהלך ההריון לרוב הנשים החולות בסוכרת יהיה תינוק בריא, ניתן להפחית את רמת הסיכון על ידי זהירות יתר ומעקב על רמת הסוכר האופטימלית.לפני ההריון. כל ירידה ברמות הסוכר הגבוהות עשויה לשפר את הסיכויים להוליד תינוק בריא".

 

והוסיפה: "כל הנשים הצעירות החולות בסוכרת צריכות לדעת על הכנה להריון ועליהן ליצור קשר עם הרופא או הצוות המטפלים בסוכרת מוקדם ככל האפשר אם הם חושבות על הריון או לחילופין להיכנס להריון."

 

מחקר קודם שפורסם בכתב העת diabetologia  קבע כי מחלת הסוכרת מעלה את הסיכון למומים בלידה אך זהו אחד מהמחקרים הראשונים שנעשו בתחום זה. המחקר נערך בין השנים 1996 ו- 2008 בצפון אנגליהובדק 401,149 הריונות שמתוכם 1,677 הריונות של נשים עם סוכרת.

 

ניתוח הנתונים הראה כי הסיכון של מומים מולדים בהריונות של נשים עם סוכרת סוג 1 או סוג 2 היה 7 אחוזים, לעומת ממוצע של כ-2 אחוזים בהריונות בהם האם לא סובלת מסוכרת הסיכוי למומים מולדים הופחת באופן משמעותי אצל נשים שהיו חולות בסוכרת אך רמות הסוכר בדם שלהן נמצאו בתוך הטווח המומלץ. diabetes uk,עודדה נשים שחולות בסוכרת לבצע מעקב של רמת הגלוקוז בדם שלהן כאשר עלתה מחשבה מצידן להיכנס להריון.

 

מומי לידה יכולים להיות בכל חלק של הגוף, כולל מחלת לב מולדת וליקויים של מערכת העצבים כמו שדרה שסועה(spina bifida)  רבים יכולים לקבל טיפול אבל חלק מהטיפולים הללו גורמים לאובדן הריון או ללידת עובר מת ופעמים בעיות בריאות שוטפות.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו