מכתב ראשון לבני שיבוא בע"הש בקרוב - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מכתב ראשון לבני שיבוא בע"הש בקרוב

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 25.09.2005

 מאת: סי היימן (נכתב לפני כ-4 שנים)

בני הקט, מכתב ראשון זה אלייך ,יחכה לך בתיבת הדואר כשנחזור יחד בעזרת השם בריאים ושלמים מבית החולים בעוד כחודש. הוא יודפס בעיתון שמספר על תינוקות, על נשים בהריון כמו האמא שלך ברגע זה, ועל משפחות שמחכות  לביקור החסידה.

תראה כמה חשוב אתה , עוד לא נולדת ,וכבר יש לך כל כך הרבה תארים.מכתב ראשון לבני שיבוא בע"הש בקרוב

 מאת: סי היימן (נכתב לפני כ-4 שנים)

בני הקט, מכתב ראשון זה אלייך ,יחכה לך בתיבת הדואר כשנחזור יחד בעזרת השם בריאים ושלמים מבית החולים בעוד כחודש. הוא יודפס בעיתון שמספר על תינוקות, על נשים בהריון כמו האמא שלך ברגע זה, ועל משפחות שמחכות  לביקור החסידה.

תראה כמה חשוב אתה , עוד לא נולדת ,וכבר יש לך כל כך הרבה תארים.

בשבילי , אתה בני השני אליו ציפיתי והתפללתי, בשביל רועי, אבא שלך המקסים , אתה בנו  הראשון ,בכורו.

בשביל תומר, בני המדהים בן  ה" רבע  לעשר" אתה האח שהוא הכי חיכה לו בעולם. ואם לצטט אותו בשפתו,  הוא אומר  כך :  " אני רוצה רק אותו וזהו, זה כל מה שרציתי תמיד , אח משלי , אחד ויחיד " וכשעוד לא ידענו אם אתה בן או בת תומר אמר " אמא , אני מאוד מקווה בשבילכם שזה בן, אם לא , תחזירו אותו !! "

אין לך מושג כמה התפללתי אלייך , כמה רציתי שתהיה מי שאתה. כמה רועי, אבא שלך התפלל לבן. למה ? ובכן כשתגיע ... נספר לך. חייבים לשמור משהו בסוד לא?

יש לי כל כך הרבה דברים מדהימים לספר לך בן, לכשתגדל ותוכל להבין,

למשל, שאבא שלך ואני התחתנו ממש לפני חודש, כשכבר היית שמונה וחצי חודשים בתוך הרחם שלי, בחתונה היו הסבאים שלך והסבתות שלך ודודים ודודות

וכל כך הרבה אנשים שבעוד כמה שנים יהיו בשבילך כל כך חשובים , והיה גם הרופא נשים של אמא שדאג נורא שאמא שלך מתאמצת מדי , כי בדרך כלל בחודש זה של ההריון כבר יושבות להן האמהות על כסא נדנדה ,מביטות בשלווה לעבר השקיעה ושוקעות במחשבות מרגיעות על הלידה ,אבל אמא שלך התזזיתית התרוצצה עם כל החברות שלה מהמספרה ,לפדיקור, ומהתקליטן לחדר החזרות, משם לתאורן ,לתפאורנית ולאן לא ? אתה שואל מה לבשתי ? אה... השמלה ... אוהו ...על זה אתה חייב לשמוע , מעצב השמלות ,דני מיזרחי, שעיצב את שמלת הכלה שלי  , כל הזמן דאג שהבטן שלי תהיה כל כך גדולה שנצטרך אפילו ביום החתונה לפרום ולהוסיף עוד בד  משי  לבן. אבל לתדהמתו ,אמא  שלך  רזתה בקילו מרוב ריצות לקראת החתונה.

כן כן פשוט עשיתי לכולם הפתעה , הפעם,  בהריון שלך, אמא שלך , כמעט ולא השמינה, כי היא  המשיכה לעשות שיעורי כושר מיוחדים להריון  , אכלה במידה נכונה, לא זללה עוגות באמצע הלילה ,ו ...הופיעה המון  ,אה כן ...אתה שואל מה זאת הופעה ?אתה כל כך צודק,  בעוד כמה זמן אתה כבר תבין מה  היו כל הרעשים האלו ש" נאלצת " לשמוע במשך כל ההריון. איך להגדיר לך את זה ?  זהו המקצוע של אמא שלך ,אמא שלך זמרת , אחת ששרה בלילות, וכשהיא שרה היא שוכחת הכל, שוכחת אפילו שהיא כבדה ,ושיש לה צרבת בהריון, שעשן  הסיגריות של הגיטריסט יוסי  מפריע לה נורא, הכל היא שוכחת כי  כשהיא שרה היא  נמצאת בפיסגת האושר . אתה זוכר , איך כל פעם כשעלינו למעלה באוויר  הקיץ ונסתמו לך קצת האוזנים ? אני חייבת לך הסבר ,

זה בגלל שאמא שלך גררה אותך  במטוס  עד חודש שמיני , למקום נורא נורא חם שקוראים לו אילת והופיעה ערב ערב על הטיילת ב " יאכט פאב " אבל את האמת בן ... איזה אוכל טעים אכלנו כל יום אחרי ההופעות ? בתל אביב לא אוכלים סלמון מעושן על מצע עלי חסות עם רוטב וויניגרט  בחצות נכון ?

 

אז ככה, עוד אין לך שם, כי החלטנו לקרוא לך בשם משלך ,  רק כשנראה אותך .

 לי קוראים סי, ואני אהיה מי שתלווה אותך אינשאללה כל חייך לטוב ולרע, לאבא שלך החתיך קוראים רועי והוא כבר כמעט תשעה חודשים מנשק לי את הבטן וממלמל כל מיני מילמולים אלייך ורק  אתה בטח יודע בדיוק על מה אני מדברת נכון ?

לאחיך קוראים תומר והוא כדורגלן ממש מצוין ב " הפועל תל אביב  " כל החדר שלו מלא בדגלים אדומים ,הוא  חניך בצופים ,ולומד בכיתה ד' בבית הספר " אוסישקין" והאמת שאני לא כל כך אוביקטיבית ,אבל  לדעתי , אין בעולם כולו , אח כל כך מדהים כמוהו שמחכה לך עוד לפני שבאת .

לפני שאחיך תומר נולד, היה בלאגאן גדול בארץ שלנו, היתה מין מלחמה כזאת עם ארץ שכנה שלנו עיראק וכל הזמן שרקו טילים מעל הראש שלנו ,ותומר כבר בגיל שלושה שבועות נאלץ להיכנס לתוך מין אקווריום מפלסטיק שנקרא  " ממ"ט " ,בהריון שלו ,עליתי המון במישקל, הוא עצמו נולד טיפה מעל חמישה קילו בלידה טיבעית וזה  היה כל כך קשה לאמא שלך. במשך המון שנים היינו רק אני והוא אחד לשני בעולם. ואז היכרתי את אבא שלך, רועי, והתאהבתי בו עד מעל לאוזניים, אפשר  אפילו לומר שהוא סובב לי את הראש, ואחרי ארבע שנים ביחד, החלטנו בחורף הקודם שאנחנו כבר מוכנים לקראתך. הלכנו יחד לרופא בשם יוסי, שאתה מאוד בקרוב תראה אותו כשתגיח  לעולם , והוא אמר לנו ,שאם זה יקח זמן להיכנס להריון שלא נתאכזב ....

 ושננסה עוד ועוד עד שיגיע הילד בר המזל,  אבל מיד בנסיון הראשון טפו טפו תודה לאל .אתה בני המתוק דחפת אצת רצת והגעת ראשון מכל החבר'ה ...

 

היו המון רגעים בהריון הזה , בהם רציתי להגיד לאבא שלך , " הי רגע ,זה לא ככה זה אחרת" ואז תפסתי את  עצמי, והשתתקתי, כי כמו שאמרתי לך בהתחלה, כבר ילדתי פעם אחת לפני עשר שנים ובשביל רועי , זהו הריון ראשון  , וזוהי לידה  ראשונה , וזה כל כך מרגש שזכיתי להרגיש פעמיים את החוויה  המדהימה הזו, כאילו זו הפעם הראשונה , אותה התחדשות , כאילו קיבלתי שוב את החיים שלי במתנה ,לקראתך לכבודך בזכותך.

בני המתוק, אני עוד לא יודעת איך  תראה ? איזה צבע  עינים יהיה לך , איך ישמע הבכי שלך ? והצחוק ? וקולך המתוק ?  מתי תצמח לך שן ראשונה, איך אבכה מאושר כשתגיד בפעם הראשונה " אבא  ואמא " ואיזה ריח של לחמניה יהיה לעור שלך.

אבל אני כן יודעת, שאנחנו מחכים לך כמו שלא חיכינו  בחיים שלנו למשהו. במרפסת על יד חדר השינה שלנו , מתחילים לשפץ לכבודך ולהכין לך חדר מתוק ונעים ואני כבר אפילו ראיתי בד לווילון עם דובים כחולים מחייכים שאני רוצה לקנות ולתפור  לך.

אני שולחת לך כוח ואהבה ענקית ,שתגיע בריא ושלם ...שתדע שפעם  כשהייתי מאוד צעירה ,נורא נלחצתי כשתומר אחיך היה תינוק ,והיה בוכה, או מתעורר , או חולה טיפה, והיום, וכאן, אני מוכרחה  לזקוף לזכותי את הנסיון של  היותי אמא כבר עשר  שנים ,אני מה זה לא לחוצה, ואני מחייכת  מפה לאוזן ,כשאני חושבת על לקום בלילה להאכיל אותך ומה זה לא מזיז לי מי יקום אני או אבא ומי יחליף לך ? בכיף בכיף ענק.  שאלו יהיו הבעיות שלי בעולם אמן !!!!

 

אתמול בערב אמא שלך נסעה להתראין בתוכנית רדיו שם השמיעו את השירים שלה

כן כן ,אלו שאתה כל כך רגיל לשמוע ממעמקי הבטן שלי אחת לכמה ימים, רק הפעם השמיעו אותם מדיסקים. והמראיין בירך אותי כל כך  הרבה בזכותך ,לא היית מאמין ,הוא אפילו נתן לי קמע לאם היולדת עם ברכה וסגולה ללידה קלה , ( יש דבר כזה ?) וכשהוא שאל אותי מה אני מאחלת לך ? פתאום ירדו לי דמעות ,ממש ככה בשידור חי, מה זה דמעות ? אופס ..שכחתי ,אתה עוד לא יודע, אבל זהו מיצרך שאתה תכיר ותשתמש בו כל כך הרבה בעתיד שחבל כרגע אפילו  להיכנס לפירוט מיותר. בכיתי בני ,כי  פתאום לא ידעתי מה לאחל לך ?כל הברכות הרגילות של " הלוואי שתבוא לעולם טוב וכו " נשמעו לי כל כך חסרות טעם, נהיה לי כבד על הלב, ואפילו הרגשתי לחץ בבטן התחתונה ,כי בני מתוקי שלי ,אהובי ,אמא שלך בחרה לחיות ולהוליד אותך יחד עם אבא שלך כמובן בארץ מאוד קשה. ואתה שעוד לא באת לעולם כבר עכשיו נלחמים על האדמה  שעליה תצטרך לחיות את חייך. כשאחיך תומר נולד ,שאלו אותי מה אני מאחלת לו ואיחלתי לו שלא ישרת בלבנון.

זוהי ארץ שכנה שלנו, שעד לא מזמן חיילים שלנו שרתו בה וסיכנו את  חייהם ,ובאמת לא מזמן בחודש יוני הזה ,כשכבר היית בבטן  שלי צה"ל יצא מלבנון, ואתה אהוב שלי ,עוד אין לך שם ואני כבר מתפללת שעד שאתה תגדל ותגיע בעזרת השם לגיל של החיילים, בכלל לא יהיה צבא של מלחמה ,רק צבא שלום ,ושהחיילים היחידים שאתה תכיר יהיו חיילי מלחמה מפלסטיק ירוק, שהטנקים היחידים שתכיר יהיו כאלו שאתה וחברים שלך תציבו בחדר על השטיח הכחול עם הדובים המחייכים. הכי אני מקווה שהפעם לא אלד לתוך מצב בו רוב חברי יהיו מגויסים.

וששוב אצטרך לעמוד בטקס ברית המילה ולספור מי הגיע ומי לא.

אוי לא ... אתה שואל אותי מה זה ברית מילה ? טוב לזה ממש לא ניכנס עכשיו

פשוט נעבור את זה יחד וזהו.טפו טפו טפו ...

 

נ.ב.  ואני מקווה שניזכה לקרוא יום אחד את המכתב הזה ביחד , ואני מתפללת שהמהומות שמתחוללות בארץ שלנו כעת ירגעו ,ושאתה בני שלי, בכורו של רועי ,תבוא כמו נסיך לעולם בלי מלחמות , עולם בלי מהומות , שתבוא לעולם של אהבות. זה כל.

 

שלך

אמא סי

תל אביב כיפור תשס"א.

 

בשולי הדברים ....

עכשיו ברצינות , אחיותי  ל" מקצוע " בלידה הראשונה שלי ראיתי את הדברים כנס.

גם היום . ועם כל זאת ,אני בכל זאת רוצה לנצל במה זו  לאלו מכן עושות את הדרך בפעם הראשונה ,או אלו מכן שעושות אותה בפעם השניה ויודעות שזה נס שחוזר על עצמו רק אחת לכמה פעמים בחיים ,אם נוכל ,לרגע אחד קסום לעצום עינים ברגע הלידה ולבקש מאלוהים  מה שרוצים ,זהו הרגע לעשות את זה ,זה קורה רק כשנולדים ילדים. אלוהים מגיע לדקה או שתיים לאיזור  ( תלוי בכמות הלידות באותו לילה או יום ) ומקשיב לרחשי ליבנו ,ולבקשותינו. אז בואו הפעם ... לא נפספס ....

 

 

מילון ה א' ב' של ההריון שלנו :

 

א אפידורל אותה זריקה אגדית שאם היא ניתנת בזמן ,היא משנה את כל תמונת המצב ברגעי צירי -  הלחץ האחרונים הקשים מנשוא. מומלץ מאוד כמי שעשתה זאת ולא הרגישה טיפת כאב בשלבים הסופיים בזכות הזריקה הזו. ( רצוי לתאם מרדים מעולה !! )

 

ב- בן או בת   לכל אישה אחרי  גיל 35 ניתנת ההיזדמנות מטעם משרד הבריאות לעשות בדיקה גנטית שתוצאותיה וסיבותיה מקבילות לאלו של בדיקת מי השפיר

בדיקה זו נקראת "  סיסי  שיליה " פלוסים: עושים את הבדיקה בין שבוע 9 ל 11  . תוצאות : אחרי 48 שעות. ( מי שפיר בשבוע 20 תוצאות בשבוע 24 )

מינוסים: אומרים  שאחוז הסכנה להפלות הוא אחוז לעומת חצי אחוז של מי שפיר.

צ'ופר: יודעים מהר מאוד שהכל בסדר ושזה ... בן !!!! או ...בת !!!אה כן ...

זה קצת כואב ...אבל מה לא ?

 

ג גלידות ,קרפים עוגות שוקולד קרמים וכו .. לא לא לא !!!  החלטה חזקה ועיקבית מתחילת ההריון תגן עליכן בפני עודפים שלא יורדים כל כך מהר , ודי עם המיתוס המטופש הזה של " מותר לי כי אני אוכלת בשביל שניים " את אוכלת  טוב ובריא   וקצת יותר ,זה הכל !!!

 

ד- דרמות כן כן כן  מומלץ והרבה ומכל הסוגים ,גם מספרית הווידאו הקרובה ,וגם מרחשי ליבכן ,ותסריטי חייכן !!!

מותר לנו ,אנחנו גדולות מהחיים בתקופת ההריון ,וההורמון הזה שמתרוצץ לנו בדם יכול לגרום ( לי לפחות ) לבכות באמצע המכולת אם אומרים לי שאזלה הגבינה צהובה למשל ... ולעומת  זאת לעמוד בדרמות ענקיות ומדהימות בעינים יבשות.

 

ה לשיקולכן ... ה' תמיד היתה אות בעיתית גם כששיחקנו ארץ עיר חי צומח דומם

אפשר אולי הונגריה מקום לא רע לסוע לחופש אחרי הלידה ... או הוואי .. יותר טוב לא  ?

 

ו- וויטמינים ,כן כן כן מכל הסוגים שמותר בהריון והרבה ,גם למניעה וגם לטיפול !!

 

ז- זיונים זה לא הכל ... ספר שנוי במחלוקת של דן בן אמוץ ז"ל אבל בפועל ענין  מאוד אישי בזמן ההריון וגם לא בזמן ההריון .לדעתי האישית מאוד מומלץ על אף שהסגנון משתנה עם  הבטן הגדלה לה ... לה לה לה לה ... לי בכל אופן בכל תקופת ההריון היה מאוד חשוב להרגיש נחשקת ,ולו בלבד בשביל להמשיך את הפנטזיות של לחזור לג'ינס ולגוף החטוב שהיה לי עד לפני כמה רגעים ....  

תליתי שלט על יד המיטה שלנו " חכו לי רגע , תכף אשוב "

 

ח- חולה. אם זה כבר קורה בהריון זה לא נעים ,כי מרגישים באמת חולים בשביל שניים ,לקחת המון המון ממה שכתוב באות ו' ולא להיסחף לכדורים ולאנטיביוטיקה מיותרת .

 

ט- טיפולי שיניים בשליש הראשון אומרים להימנע ,אם כי אני שנחשבת בעלת טור צחור ומרשים של שיניים נתקפתי בכל מיני כאבונים בשיניים דווקא בהתחלה ובלעתי צפרדעים עד שעבר השליש הראשון על מנת שאוכל לקבל טיפול רגיל עם זריקה בשליש השני... אומרים שזה בגלל בריחת סידן שנחטפת על ידי זה שבריחמנו.

מה שלא יהיה אם אפשר לעשות לפני כל העסקה הזו של ההריון קצת טיפולי שיניים עדיף !!!!

 

י ילדים בבית ... אם יש  לך מהנס הזה כבר בבית , מסקנות אישיות שלי מהסיבוב הזה לא לגלות את ההריון מוקדם מדי , גם  אם נורא נורא רוצים ,זה נותן היזדמנות לרומנטיקה מחודשת וסודית עם הבעל ... וגם מוריד את רמת הציפיות מהילד שבבית ,גם ככה את תראי לו בהריון שנה שלמה גם אם זה יהיה רק חמישה חודשים ....

 

כ- כלבים. לנו יש את ג'יני ,לדעת ולזכור ,הכלבים שלנו עוברים תהליך מדהים בעת שאנו הרות , ג'יני שלנו למשל עוקבת אחרי בבית כאילו היא קשורה אלי באזיקים בעוד שלפני כן היא לא זרקה לעברי  חצי מבט והיתה רק של הבן שלי ,היא חשה שעומד לבוא בן משפחה נוסף אין לי ספק בכך והיא מרגישה מאוימת כי מבחינתה היא היתה הקטנה עד עכשיו , אז לא לשכוח לצ'פר ללטף ולקנות להם אוכל טעים במיוחד שיסיח את דעתם ....

 

ל- לימוזינה תמיד רציתי לחזור מבית החולים  בלימוזינה עם התינוק כשברקע סרטי ווידאו  שתיה ואוכל כיד המלך. בראשון זה לא יצא היו סקדים ומלחמה עם עיראק ,בשני אולי עוד נספיק למרות שלפי המצב כרגע בארץ עדיף שאכנס לגולף שלנו ומהר הביתה בלי לעצור בכל מיני צמתים תחת מטחי אבנים ....

 

מ- מי שפיר כנראה שלא אדע כבר לעולם איך זה מרגיש ,כי אני עשיתי סיסי שליה

אבל חברותי אומרות שזהו תענוג לא גדול אך מאוד  מרגיע ומשתלם.

עם כל זאת רצוי לשכב   ולא להשתולל ביומיים שאחרי הבדיקה .

 

נ- נסיעות .לדעתי ונסיוני כמה שיותר ,זה מסיח את הדעת ממלא אותך בהכנות ופעילות ,אני טסתי  עד חודש שמיני  ( כולל ) לאילת להופעות , ומעבר לעובדה שאני לא מתה על טיסות מבחינת העובר זה עבר נהדר. בנסיעות ארוכות ברכב רצוי להצטייד במפת תחנות הדלק הסבירות בהן שרותים נאותים !!!

 

ס- סיגריות ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש ממש  לא!!!!

הערה קצרה ואחרונה בנושא הפכתי  למיטרד  ציבורי כאחת  שקודם לכן הרגה בשביל סיגריה ,כעת כולם בורחים ממני בעיר כי יש לי תמיד שם של לפלפית ,ממש לא מזיז לי ,  חברה שלי שעישנה בכל מהלך ההריון ילדה תינוקת במישקל מאוד פחות

של שני קילו בסוף שבוע 40 .תחשבו על זה .. והריח ? אוףףףףףףףףףף

 

ע עייפות ,להילחם בה ,לצבור כוחות אבל לא  בצורה מלאכותית כי אחר כך גם יהיה קשה ,אולי אפילו הרבה יותר קשה ,אז עדיף להתרגל כבר מעכשיו ולא לחיות בביבר זכוכית מטעה!!! מעכשיו תדעו : בשנים הקרובות לא נישן הרבה .. אז מה ?

 

ק- קשה  ?  גם כשאת מתה להגיד את המילה הזו " קשה לי " במדרגות ,בעליה ,בריצה ,בהליכה ,בסחיבה ,אל תגידי אותה ותגלי שלפתע יש בך כוחות שלא היו לך מעולם. אולי שיטת הסחה ,אבל חישבי בקול רם ,אם תתלונני שקשה לך מישהו יבוא ויעזור? לא .אז עדיף שכבר תחליטי מעכשיו " לא קשה לי " ואז תראי כמה עזרה תיפול עלייך משמיים !! ( זה בדוק ).

 

ר- רטבים . כן מילה מוזרה ,אבל טכניקה חדשה שיוצרת מכל ערימת עלי חסה מעדן ומטעם , ומונעת עליה מוגזמת במישקל. על כל מנה שאת מכינה אוכלת או מזמינה

תבקשי  כל רוטב שעולה על דעתך ואז תגלי שאת יכולה לעבור יום נפלא רק עם סלט חסה ,מנת ברוקולי מבושלת ,וחזה עוף למשל .אה כמובן עם רוטב ווינגרט, רוטב שום ודבש, ורוטב יוגורט עם עשבי תיבול ...

 

ש שיהיה  במזל !! חמסות ,מזוזות, עינים ,דגים ,תפילות על קרטון פלסטיק מתכת או מגנט למקרר זה הזמן להגיד כן לכל ברכה מכל סוג שהוא שאת מקבלת מכל מי שרוצה לתת לך .התיק שלי מלא בזה ובאופן מגי לחלוטין החלטתי לא לרוקן אותו עד אחרי הלידה .ואולי  בכלל כדאי לשמור .מה אכפת לי ?

 

ת תשבצים כן לבית חולים והרבה.

       תיק יפה וחדש לבית החולים  ומלא בכל מה שלא צריך כן כן כן כי זה כיף           

        לקנות.

         תינוק או תינוקת סוף סוף כמה חיכינו להגיע לאות ת' .

 

להיתראות ובהצלחה לכולנו  בנות !!!

 

סי היימן
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו