הידעת? קיים קשר בין בעיות חניכיים להריון - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הידעת? קיים קשר בין בעיות חניכיים להריון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.10.2009

כאשר מתרחשים שינויים הורמונאליים אצל האישה בכלל ובתקופת ההיריון בפרט, קיימת רגישות גבוהה יותר לתהליכים של דלקת. הרגישות מתבטאת בכך שאותה כמות של חיידקים הקיימת בפה, עלולה לגרום בתקופת ההיריון לדלקת חניכיים חמורה הרבה יותר, מאשר מצב רגיל.באדיבות מיה רובין פרומט, מנהלת קטגוריית הטיפוח של כמיפל מוצרי בריאות המשווקת את סדרת מוצרי ההיגיינה לפה  OXYFRESH.


הידעת? קיים קשר בין בעיות חניכיים להריון

כאשר מתרחשים שינויים הורמונאליים אצל האישה בכלל ובתקופת ההיריון בפרט, קיימת רגישות גבוהה יותר לתהליכים של דלקת. הרגישות מתבטאת בכך שאותה כמות של חיידקים הקיימת בפה, עלולה לגרום בתקופת ההיריון לדלקת חניכיים חמורה הרבה יותר, מאשר מצב רגיל. רגישות זו גבוהה יותר בתקופת ההיריון, מאחר ואחד מהורמוני ההיריון, הפרוגסטרון, מסוגל להאיץ תהליכים דלקתיים.

 

שינויים הורמונאליים שעובר גוף האישה בעת היריון  מובילים לרגישות יתר באזור החניכיים לחיידקים ושכיחות של הופעות דלקות בחניכיים, מה שיכול להוביל למספר בעיות כגון:  חניכיים מגורות, הופעת נגע חניכי שפיר – pregnancy tumor  אשר על תסמיניו נמנים חניכיים נפוחות ומדממות באזור המגע, בחילות ורפלקס הקאה מוגבר (מה שפוגע בשכבת האימייל של השן ) ועוד. 

 

דלקת חניכיים בהריון מופיעה לרוב בחודש השני והשלישי, וישנן נשים שהדלקת מלווה אותן עד ללידה. הדלקת מתפתחת כאשר היגיינת הפה לקויה, ומאפשרת את קיומן של תרכובות גופרית נדיפות בחלל הפה, שהן גורמות לריח רע מהפה ומזיקות מאד לחניכיים. אין מחלות חניכיים ללא נוכחות תרכובות הגופרית.

 

לדלקת חניכיים ישנן השלכות רבות החל מריח רע, היווצרות מהירה של חורים בשיניים, עששת, נסיגת חניכיים וכניסה למעגל של מחלות חניכיים כרוניות.

 

בהופעת הדלקת, יש לפנות מיד לרופא שיניים לצורך טיפול בדלקת. בד בבד, כטיפול מנע ו/או כטיפול משלים לטיפול רופא השיניים, גם בעת הריון מומלץ:

ניקוי לשון

כ 75% מהחיידקים בפה נמצאים על הלשון. הלשון היא גן עדן לחיידקים מאחר ויש בה את התנאים לגדילתם המואצת: חום, לחות ושיירי המזון. מהלשון מתפתחים החיידקים במהירות רבה לכל חלל הפה וגורמים לדלקות חניכיים. מאד פשוט לנטרל את החיידקים הללו וזאת באמצעות שימוש במנקה לשון, המוריד בפעולה אחת את החיידקים. כמובן שיש להקפיד על ניקוי קבוע.

צחצוח שיניים

חשוב מאד להקפיד על צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום. נשים הרגישות לטעמים חריפים ודומיננטיים, בעיקר בתחילת ההיריון, יכולות להשתמש במשחות בעלות טעם עדין במיוחד. רצוי להשתמש במשחה המכילה חומרים המפרקים את תרכובות הגופרית והחיידקים הנמצאים בחלל הפה.

מי פה

בתחילת הטרימסטר הראשון של ההיריון ישנן נשים שצחצוח שיניים מגביר את תחושת הבחילה וממש אינו נסבל.  

לאותן נשים חשוב להקפיד לפחות על שטיפה במי פה: מי פה הינם פתרון מצוין לניקוי החיידקים שכבר נמצאים על החניכיים מאחר והם שוטפים את כל חלל הפה, כולל החניכיים. כאשר צחצוח השיניים מעורר בחילה אצל האישה ההרה, אפשר להשתמש במי פה כפתרון זמני.

כמובן, שכדאי להשתמש במי פה בעל טעם עדין ביותר, ללא חריפות וללא אלכוהול, שכן כאשר החניכיים רגישות כ"כ ,כל מגע של אלכוהול יוצר צריבה.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו