מחלות אף אוזן וגרון במהלך ההריון - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מחלות אף אוזן וגרון במהלך ההריון

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 20.05.2006

תקופת ההריון עמוסה בלחצים, התרגשויות ושינויים פנימיים שחלים בגוף האישה ההרה. ההריון אמנם אינו מחלה, אך משלביו הראשונים עוברים על גוף האישה שינויים מטבולים, הורמונאליים ופיזיים, שגורמים לשינויים במערכת אף אוזן וגרון.

ד"ר בני נגריס, מומחה אף אוזן גרון ומיתרי הקול, המשמש גם כמנהל השרות האודיולוגי במחלקת אף אוזן גרון במרכז רפואי רבין, מסביר מהן מחלות אף אוזן וגרון השכיחות בתקופת ההריון ונותן טיפים להקלה ולמניעה:מחלות אף אוזן וגרון במהלך ההריון

תקופת ההריון עמוסה בלחצים, התרגשויות ושינויים פנימיים שחלים בגוף האישה ההרה. ההריון אמנם אינו מחלה, אך משלביו הראשונים עוברים על גוף האישה שינויים מטבולים, הורמונאליים ופיזיים, שגורמים לשינויים במערכת אף אוזן וגרון.

ד"ר בני נגריס, מומחה אף אוזן גרון ומיתרי הקול, המשמש גם כמנהל השרות האודיולוגי במחלקת אף אוזן גרון במרכז רפואי רבין, מסביר מהן מחלות אף אוזן וגרון השכיחות בתקופת ההריון ונותן טיפים להקלה ולמניעה:

האף וחוש הריח:

 • אף גדוש - במהלך ההריון האף גדוש רוב הזמן וישנה תחושה של צינון מתמיד. בשל גודש האף הניכר יתכנו כאבי ראש ואפילו תחושת סתימה באוזניים. ד"ר נגריס ממליץ לקנח את האף בעדינות ולעשות אינהלציות אדים עם שתיים שלוש טיפות שמן וריח כגון שמן אקליפטוס. במצב של נחירות כתוצאה מהגודש באף ניתן להירדם על הצד ולא על הגב. בנוסף, היות והאף הסתום גורם לנשימה מהפה, מומלץ לשים כוס מים ליד המיטה ולמרוח וזלין על השפתיים היבשות. במידה וגודש האף מחמיר ניתן לבקש מהרופא תרופות מייבשות.
 • דימום מהאף - שכיח ביותר בזמן ההריון (לרוב מתחיל בשליש השני להריון) ומופיע לעיתים ללא גירוי מוקדם. במידה והאף מדמם יש ללחוץ על חלקו הרך, מתחת לעצמות האף, לכ-10 דקות עם ראש מוטה לפנים. במידה ומופיעים שני אירועי דמם במהלך ההריון (לא משנה מה הטווח ביניהם), או דימום אחד משמעותי, יש להיוועץ ברופא אף אוזן גרון.

האוזניים:

 • אירועים של אובדן שמיעה פתאומי ו/או שיתוק עצב הפנים שכיחים במהלך ההריון ואחריו, ונדרשת בדיקת רופא א.א.ג. ונוירולוג בדחיפות. לרוב הטיפול הניתן הוא סטרואידים וההחלמה מלאה בשני המצבים.
 • כתוצאה מגודש האף והפרעה באוורור האוזניים, תיתכן תחושת אטימות באוזניים והצטברות נוזלים באוזן תיכונה. הטיפול לכך הינו הפחתת גודש האף.
 • במחלות אוזניים מסוימות, שקיימות עוד בטרם ההריון, תיתכן החמרה בשמיעה בזמן ההריון (לדוגמא – אוטוסקלרוזיס – מחלה בה יש קיבוע של אחת מעצמות השמע הקטנות באוזן התיכונה). גם חולים במחלת מנייר (מחלה שבה מופיעים התקפי סחרחורת וירידת שמיעה) "זוכים" לעלייה בתדירות ההתקפים בזמן הריון.
 • ישנם דיווחים, אם כי נדירים, על ירידת שמיעה לאחר הרדמה כללית/ספינלית. באם הינך חשה בכך יש לידע הרופא המטפל מיד על מנת להתחיל טיפול בסטרואידים לדוגמא בכדי להגביר את סיכויי ההחלמה.

מיתרי הקול:

 • בשל השינויים ההורמונאליים ואגירת הנוזלים בגוף בכלל ובמיתרי הקול בפרט שמתרחשת בהריון, ייתכן שינוי בקול.
 • יכולה להופיע צרידות בשל גודש אף וליחה מוגברים שמגרים את מיתרי הקול באופן מתמיד. ניתן לבצע אינהלציות ולקחת תרופות מייבשות.
 • חזרת חומציות הקיבה לוושט (מצב שכיח מאוד ב- 30%-50% מהנשים בהריון) - החומציות גורמת לתחושת הצרבת וגם "צורבת" את מיתרי הקול וגורמת לצרידות. במצבים אלו יש לפנות לרופא על מנת לטפל בנוגדי חומצה.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו