דם טבורי: אוצר שהטבע מעניק לכל תינוק - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

דם טבורי: אוצר שהטבע מעניק לכל תינוק

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 13.04.2011

במהלך הלידה יש רגע אחד שלא יחזור, בו ניתן להגדיל את אפשרויות הטיפול העתידיות העומדות בפני הרך הנולד והמשפחה כולה. דם שנאגר בחבל הטבור של התינוק עשיר בתאי גזע ראשוניים באמצעותם ניתן לטפל בהצלחה בכ- 70 מחלות שונות, ועוד היד נטויה. החלטה לשמור את דם חבל הטבור של תינוקך עשויה להיות מצילת חיים.לקבלת פרטים לגבי שימור דם טבורי לחצו כאן

 


דם טבורי: אוצר שהטבע מעניק לכל תינוק

במהלך הלידה יש רגע אחד שלא יחזור, בו ניתן להגדיל את אפשרויות הטיפול העתידיות העומדות בפני הרך הנולד והמשפחה כולה. דם שנאגר בחבל הטבור של התינוק עשיר בתאי גזע ראשוניים באמצעותם ניתן לטפל בהצלחה בכ- 70 מחלות שונות, ועוד היד נטויה. החלטה לשמור את דם חבל הטבור של תינוקך עשויה להיות מצילת חיים.

 

מהו דם טבורי ומדוע כדאי לשמור אותו?

דם שנאגר בחבל הטבור של תינוקך עשיר בתאי גזע המהווים, למעשה, את אבני בניין של הגוף שלנו. להבדיל משאר תאי גזע הנמצאים בגופנו, תאי גזע טבוריים הם צעירים, איכותיים ונקיים מזיהומים. יותר מכך, תאים אלה לא עברו עדיין תהליך של התמיינות ויכולים להפוך לכל תא בגוף שלנו: תא של מערכת הדם, תא עצב, תא לב וכו'.

במשך עשרים השנים האחרונות מתבצעות השתלות דם טבורי בעולם וגם בישראל. היום ניתן לטפל באמצעותו בכ- 70 מחלות, בעיקר מחלות סרטניות, גנטיות ואוטו-אימוניות. מחלות כגון cp (שיתוק מוחין אצל ילדים), סכרת ואוטם שריר הלב נמצאות בשלבים מתקדמים של מחקר קליני. תאי גזע מדם טבורי מתאימים ב- 100% לתינוק ובסבירות גבוהה גם להוריו ואחיו.

 

איך אוספים את הדם הטבורי?

כל מה שעליך לעשות הוא להצטרף לשירות איסוף ושימור דם טבורי, ולהביא לחדר הלידה את הערכה שתקבלי לביתך . בסיום הלידה, לאחר חיתוך חבל הטבור ובעוד השלייה נמצאת עדיין ברחם, תחבר המיילדת מזרק לחבל הטבור ותאסוף את הדם לשקית סטרילית. התינוק אינו מעורב כלל בתהליך – ברגעים אלה ממש הוא עובר שקילה ובדיקות ראשוניות. הפרוצדורה עורכת דקות ספורות ואיננה כרוכה בכאב. חשוב לדעת: ניתן לאסוף דם טבורי גם בניתוחים קיסריים ובלידות מרובות עוברים.

 

כיצד שומרים את הדם הטבורי?

ילדת במזל טוב? בקשי מבן משפחה ליצור קשר עם החברה.

נציג מטעמה יגיע לבית החולים וישנע את המנה לבנק הדם . לאחר שהדם הטבורי ודם היולדת יעברו בדיקות קפדניות בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים מחמירים, המנה תוקפא בטמפרטורה של 196 מעלות מתחת לאפס. מרגע ההקפאה המנה תהיה זמינה לשימוש מיידי עבור התינוק והמשפחה. השימור הוא בדר"כ ל- 20 שנה, ובעתיד תהיה לך אופציה להאריך את משכו.

 

מדוע יש צורך בביטוח דם טבורי?

את בהריון, ממתינה בקוצר רוח לפגישה ראשונה עם תינוקך, ובאופן טבעי לא מתחשק לך לחשוב על מצבי מצוקה העלולים לקרות בעתיד. ובכל זאת: דמייני לרגע את המצב בו, חלילה, יש צורך להפשיר את מנת הדם הטבורי ולהשתמש בה לצורך טיפול בתינוק או בבן משפחה אחר. המשפחה תזדקק אז לכסף רב: מימון ההשתלה שבמקרים רבים איננה מכוסה ע"י מערכת הבריאות, תשלומים לרופאים, אולי גם טיסה לחו"ל ושהייה שם... על מנת שתהיו מכוסים גם מבחינה כלכלית, חלק מהחברות מעניקות עם או ללא תשלום נוסף פוליסת ביטוח ייחודית מסוגה בעולם שתכסה את כל העלויות הכרוכות בהשתלת תאי גזע לכל מחלה עבורה טיפול זה מתאים – גם מחלות בהן יתחילו לטפל בעתיד. אם מסיבה כלשהי לא תהיה אפשרות להשתמש במנת דם טבורי שנשמרה, הפוליסה תכסה הוצאות של איתור מנת תאי גזע חלופית. שילוב של שימור דם טבורי עם פוליסת ביטוח מקיפה נועד להעניק לך ביטחון ושקט נפשי.

 

לקבלת פרטים לגבי שימור דם טבורי לחצו כאן 

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו