תקנים והסמכות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תקנים והסמכות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 07.08.2006

במסגרת בחירת שירות שימור דם טבורי תיחשפו לא פעם לשלל מושגים מקצועיים, ביניהם nmdp, aabb וכו'. ננסה לשפוך אור על המושגים השונים ולעשות סדר בבלגאן.לקבלת פרטים לגבי שימור דם טבורי לחצו כאן 

 


תקנים והסמכות

במסגרת בחירת שירות שימור דם טבורי תיחשפו לא פעם לשלל מושגים מקצועיים, ביניהם nmdp, aabb וכו'. ננסה לשפוך אור על המושגים השונים ולעשות סדר בבלגאן.

 

aabb – american association of blood banks

ה- aabb מפקח בראש ובראשונה על התהליכים שמבוצעים במעבדה: הליך העיבוד, ההקפאה ושימור הדם.הארגון הינו עמותה המאגדת ארגונים העוסקים בהשתלות תאי גזע. במקור יועד הארגון לתחום תאי הגזע הבוגרים  וכיום הורחבה פעילותו גם לתחום הדם הטבורי. לרשימת בנקי דם טבורי שקיבלו הסמכה של aabbלחצו כאן.

aabb הוא התקן הנפוץ יותר בבנקי דם ציבוריים ופרטיים. מעבדות שקיבלו את ההסמכה לפי תקן זה עוברות בדיקה ופיקוח כל שנתיים. ההסמכה מחייבת את הבנק הטבורי לבקרת איכות שנועדה לוודא שבנק הדם פועל עפ"י הסטנדרטים העדכניים שקבע לעצמו. לדוגמא: שימור דם טבורי בשקיות, ולא במבחנות.

 

nmdp – national marrow donor program

nmdp הוא ארגון אמריקאי וולונטרי שמטרתו לסייע לחולים הזקוקים להשתלת מוח עצם. שיבא הינו הבנק השני בלבד מחוץ לארה"ב שזכה להכרה כבנק דם טבורי על פי הכללים המחמירים של nmdp ותקני aabb הנדרשים על ידו. לרשימת מלאה של בנקי דם טבורי בעולם שקיבלו הסמכה של nmdpלחצו כאן.

בנוסף, קיימים בישראל מספר בתי חולים המוכרים על ידי nmdp כמרכזי תרומות מוח עצם או מרכזי השתלות ואיסוף מוח עצם, אך הם אינם בעלי הסמכה כבנקי דם טבוריים (הסמכה מגדירה את כללי התקן לעבודה בבנק דם טבורי בדומה לתקן iso בעסקים).

 

gmp – good manufacturing practice

gmpמתייחס לתקנות איכות תעשיית הייצור הנקבעיםומופצים ע"י ארגון המזון והתרופות בארה"ב  ה-fda. תקנותאלה באות לקבוע ולהבטיח שתוצרם ופועלם של מפעלים המייצרים ואורזים תרופות, תעשיותהעוסקות בלקיחת דם וייצור של מכשור רפואי יהיו מוצרים בטוחים, איכותיים ויעילים, לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. תקן ה- gmpדורש בקרת איכות גבוהה ביותר לתעשיות אלה ע"יהימנעות מזיהומים ומטעויות, כל זה על מנת להגן על הצרכן מפני רכישת מוצר לא יעיל או,גרוע מכך, מסוכן. חברות ותעשיות שאינן עומדות בתקנותה- gmpעלולות לשאת בהשלכות חמורות ובלתיהפיכות. התקנות כוללות מעקב תדיר, בדיקת הכשרת כוח האדם וניסיונם, שמירה על ניקיון, סטריליות והיגיינה, איכות ותוקף המכשירים והציוד.

 

סרטון מהו תקן nmdp?
http://www.taburit.co.il/index.php/taburit-services/taburit-advantages/sheba-blood-bank-standards

 

לקבלת פרטים לגבי שימור דם טבורי לחצו כאן

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו