טפשת הריון או איך הגיעו המפתחות למקרר... - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טפשת הריון או איך הגיעו המפתחות למקרר...

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 02.05.2013

השינה דורשת חשיבה אסטרטגית מורכבת כי אף תנוחה לא באמת נוחה עם בטן גדולה, הצרבות צצות אחרי כל מיני מאכלים מוזרים שבא לנו ובנוסף לכל הצרות, פתאום המוח שלנו מכריז על עיצומים ומתעתע בנו לעשות דברים מוזרים – מה שמוכר לנו כטפשת הריוןמאת: הילה אלפר


טפשת הריון או איך הגיעו המפתחות למקרר...

מזל טוב! אם את קוראת את זה, סביר להניח שעברת את תקופת ההקאות והבחילות ואת מתקרבת לשליש האחרון של ההריון. עכשיו, השינה דורשת חשיבה אסטרטגית מורכבת (כי אף תנוחה לא באמת נוחה עם בטן גדולה), הצרבות צצות (אחרי כל מיני מאכלים מוזרים שיש לנו דחף בלתי מוסבר לאכול) ובנוסף לכל הצרות, פתאום המוח שלנו מכריז על עיצומים ומתעתע בנו לעשות דברים מוזרים – מה שמוכר בברנז'ת ההריוניות כטפשת הריון.

 

אז מה זה טפשת הריון?

הריוניות רבות מספרות שיש להן ירידה ביכולת הריכוז ובזיכרון לטווח קצר שנמשכים גם לאחר הלידה.  הרשתות החברתיות מלאות בסיפורים משעשעים על מי ששכחה את המפתחות בדלת והמשיכה בדרכה עד שהשכן דפק לה בדלת והזכיר לה, יש מי שמצאה את שלט הטלויזיה במקרר, מישהי ששמה את הכלים המלוכלכים במקרר ואת הגבינות והירקות במדיח הכלים ואמא טרייה אחרי לידה שהכינה לעצמה קפה ולתינוק בקבוק חלב ובטעות שתתה דווקא את החלב...

גם קשיים בזכירת מספרי טלפון, שמות וכתובות יכולים להופיע בשלב זה או אחר.

 

מה אומרים החוקרים?

המחקרים המעטים שבוצעו בתחום אינם מצליחים להגיע לקביעה חד משמעית וסותרים אחד את השני. חלק אומרים, שבהשוואה בין קבוצת הריוניות בטריימסטר השלישי וקבוצה של נשים שאינן בהריון, לא היה שינוי משמעותי בתוצאות הבחינות.

מחקרים אחרים טוענים שנצפו באמת קשיים בריכוז ובזיכרון לטווח הקצר.

גם במחקרים שלא אובחן הבדל משמעותי בין הקבוצות, העידו על עצמן ההריוניות שהן חשות ירידה בתפקוד הקוגניטיבי שלהן למרות שבפועל ראו החוקרים שתוצאות המבדקים שלהן לא הושפעו.

ההסבר של הרופאים לכך, מתייחס לתופעות הלוואי הידועות שיש בהריון: עייפות רבה, לחץ או התרגשות לקראת הלידה המתקרבת ושינויים הורמונליים.

 

איך מתמודדים?

מקבלים בהבנה את המצב. מבינים שמדובר במשהו שהרבה הריוניות חוות וזה לא משהו בלתי הפיך (למרות שיש כאלה שנשבעות שזה ממשיך אצלן כבר 20 שנה מאז הלידה).

מנסים להקל עד כמה שניתן ולא לסמוך על הזיכרון. מספרי הטלפון ישמרו בפלאפונים וגם פגישות, תורים לרופא, תשלום חשבונות ומטלות לביצוע אפשר להכניס לפלאפון עם תזכורות או לכתוב ביומן יומי קטן.

מפתחות, משקפיים וכל מה שצריך באופן נגיש וזמין ומפחדים לשכוח- לשים במקום קבוע ובולט- לתלות על ידית דלת הכניסה למשל.

לשמור על שיגרה יומית עד כמה שניתן

לנסות להפחית לחץ וחרדה- מותר ורצוי לשתף אנשים קרובים או יועצים חיצוניים בחששות והחרדות לקראת הלידה או אחריה, לבצע פעילות גופנית מתונה כמו הליכה בחוץ בשעות נעימות, לצאת לבלות עם חברות.

לנסות לצחוק על המקרים המצחיקים שקורים לכן עם חברים קרובים ומשפחה. יפחית לחץ, משחרר קצת אנדורפינים למצב רוח טוב וקצת הומור עצמי אף פעם לא הזיק.

לאכול באופן בריא ומסודר- הכרחי עבור ההתפתחות התקינה של העובר וגם כמובן עבורך שלא יווצרו חוסרים תזונתיים. 

 

צריך לדאוג בגלל זה?

טפשת הריון כשלעצמה בשלב ההריון ואחרי הלידה בדרך כלל אינה מדאיגה, כמובן בתנאי שאת נמצאת במעקב הריון סדיר ועושה בדיקות תקופתיות. מתי זה ידאיג? כאשר מלווים לכך סימפטומים נוספים: לחץ דם גבוה, דכאון, תופעות לחץ וחרדה יותר מהרגיל, סימפטומים שעלולים להצביע על התייבשות או אנמיה חמורה. בכל מקרה של ספק או שאלה אנא פני לרופא המשפחה שלך לבירור.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו