אנג'לינה ג'ולי תחבר ספר על זכויות ילדים ונוער - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

אנג'לינה ג'ולי תחבר ספר על זכויות ילדים ונוער

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 14.10.2020
אנג'לינה ג'ולי תחבר ספר על זכויות ילדים ונוער
אנג'לינה ג'ולי תחבר ספר על זכויות ילדים ונוער בשיתוף עם אמנסטי אינטרנשיונל וג'רלדין ואן ביורן - ממנסחות אמנת זכויות הילד - ועם ילדים ונוער מרחבי העולם
 
אנג'לינה ג'ולי תשתף פעולה עם תנועת אמנסטי אינטרנשיונל בכתיבת ספר לבני נוער, הסוקר את הזכויות הכלולות באמנת האו"ם לזכויות הילד. כתיבת הספר תיעשה בסיוע של ילדים ונוער ברחבי העולם ותוך התייעצות עם עורכת הדין לזכויות ילדים, ג'רלדין ואן ביורן, אחת ממנסחות האמנה ההיסטורית שהעניקה לראשונה לילדים מערך זכויות ייחודי משלהם.
 
הפרויקט נוצר מתוך דאגה משותפת מהעובדה שילדים ומבוגרים אינם מודעים לעיתים קרובות  לזכויות האדם של הילדים. משמעות הדבר היא שילדים נותרים פגיעים במיוחד כאשר זכויות אלה מופרות, ללא אפשרות לשפר את מצבם. 
 
הספר, דעו את הזכויות שלכם (ודרשו לממש אותן) ייצא לאור בספטמבר 2021 על ידי Andersen Press בבריטניה ומו"לים אחרים ברחבי העולם. העבודה על הספר מתרחשת בתקופה שבה ברחבי העולם מתקיימות הפגנות בהשתתפות מספרים חסרי תקדים של ילדים, הן ברחובות והן באינטרנט, בין היתר נגד מצב החירום האקלימי, נגד גזענות ונגד אי-שוויון בין המינים. החזון שמוביל את יצירת הספר הוא שכל בני הנוער ידעו ויוכלו לתבוע את זכויותיהם, ללא תלות בזהותם או במקום מגוריהם.
  
אנג'לינה ג'ולי אמרה: "בני הנוער של היום פעילים בזירה הציבורית ומוכנים לקרב. עם זאת, רבים נאבקים במידע כוזב שמפיצים מבוגרים ובחוסר מודעות לזכויותיהם ואינם יודעים כיצד להחיל אותן על נסיבות חייהם וארצותיהם, באופן ספציפי להם. עלינו לתת להם את הכלים הדרושים להם במאבקם ולהעצים אותם. אמנסטי, ג'רלדין ואני מקווות להביא את הספרים האלו לידיהם של ילדים, ואלה ישמשו להם כמדריך שיוכלו לשאת עמם ולהשתמש בו לפי הצורך. המטרה היא לא רק לספק מידע, אלא גם להפעיל את הילדים ולשמש להם כמקור סימוכין במידת הצורך".
 
הספר מיועד לילדים וילדות מגיל 13 ומעלה, וייפרט את קבוצות הזכויות העיקריות וכיצד הן חלות בעולם האמיתי ביחס למגוון נושאים, כולל חופש הביטוי, שוויון מגדרי וגזעי, בריאות, אקלים נקי וסביבה בת קיימא.  כל קבוצת זכויות תלווה בסיפורים אמיתיים של ילדים פעילים שנלחמים כדי להביא לשינוי בכל מקום בעולם, וכן ציטוטים שלהם.
 
הספר יכלול גם מדריך שיסביר לילדים כיצד לתבוע את זכויותיהם - קיום מחאה, לימוד והסברה, התמודדות עם מערכות החוק ומתקפה על עוולות ואי-צדק בבית, בבית הספר או בקהילה, הן ברמה הלאומית והן ברמה הבינלאומית.
 
"אנו באמנסטי שמחים מאוד לעבוד עם אנג'לינה ג'ולי, עם ג'רלדין ואן ביורן ועם צעירים מרחבי העולם על ספר רב השפעה זה. העולם זקוק לו נואשות מאז שאמנת האו"ם לזכויות הילד העניקה לילדים מערך זכויות ייחודי משלהם", אמרה ניקי פרקר, מנהלת שותפויות ספרים והוצאה לאור באמנסטי אינטרנשיונל.
 
"ילדים רבים מתמודדים עם הפרות יומיומיות של זכויותיהם, כמו רעב קיצוני, חוסר קורת גג וסחר בבני אדם. אך יש להם זכות לדעת מהן הזכויות שלהם, יהיו אשר יהיו, בכל מקום בעולם. ספר זה יצייד ילדים בעובדות ובכלים הדרושים להם כדי לעמוד על זכויותיהם של עצמם ושל זולתם".
 
דוג'ואן, בן 14, אבוריג'יני בן הארנטה והגרווה מאוסטרליה, שיופיע בספר, אמר: "מאיתנו, הילדים באוסטרליה, נגנבו דורות שלמים, וילדים אבוריג'ינים עדיין נלקחים מהוריהם על ידי הממשלה. היסטוריה זו של מאבק (התנגדות) חיה בתוכנו. היא בדם שלנו. עלינו ללמוד על הזכויות שלנו בבית ובבית הספר, ולספר בכל מקום את מה שקרה וקורה לילדים כמונו. אנחנו צריכים להכיר את הזכויות שלנו כדי להיות מסוגלים להילחם למען עתיד טוב יותר".
 
בתמונה דוג'ואן קרדיט - © Jonny Rowden
  
המהדורה הבריטית של הספר דעו את הזכויות שלכם (ודרשו לממש אותן) תצא לאור על ידי Andersen Press בספטמבר 2021, ומהדורות נוספות יוצאו לאור על ידי מו"לים ברחבי העולם. ניתן לעיין בזכויות ביריד הספרים של פרנקפורט. למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו