חדש: בדיקה ייחודית להערכת דרכי השתן בתינוקות ובילדים ללא קרינה - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חדש: בדיקה ייחודית להערכת דרכי השתן בתינוקות ובילדים ללא קרינה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.06.2019
חדש: בדיקה ייחודית להערכת דרכי השתן בתינוקות ובילדים ללא קרינה
לאחרונה הוכנסה לשימוש בבית החולים בדיקה ייחודית להערכת דרכי השתן בתינוקות ובילדים, הנקראת CEVUS (ראשי תיבות של Contrast enhanced voiding urosonography).
לדברי ד"ר לי-טל פרט, מנהלת תחום האולטרסאונד בילדים, אגף דימות וביה״ח ״דנה-דואק״ לילדים שבמרכז הרפואי איכילוב:  "חשיבותה של הבדיקה החדשה הינה בכך שאינה חושפת את הילד לקרינה מייננת. בתחום הדימות בילדים אחד העקרונות המנחים העומדים לנגד עינינו הינו צמצום והפחתת חשיפה  לקרינה. לכן, קיימת חשיבות רבה לבחירת אמצעי הדמיה שיתאים לשאלה הקלינית, ובו בזמן יהיה בטוח ככל הניתן לנבדק".
 
מדובר בשיטה שנועדה להחליף במרבית המקרים את בדיקת הציסטוגרפיה הוותיקה, אשר התבצעה בחדר שיקוף והייתה כרוכה בחשיפת הנבדק לקרינת רנטגן. כעת, הבדיקה החדשה מתבצעת באמצעות מכשיר האולטרסאונד, תוך שימוש בחומר ניגוד המבוסס על בועיות גז זעירות (אשר גודלן קטן מגודל כדורית דם). יתרונה הגדול הוא העדר החשיפה לקרינה מייננת, ולכן הינה בטוחה לביצוע בתינוקות ובילדים בכל גיל. הבדיקה אושרה לשימוש על ידי האיגודים הרפואיים באירופה ובארה״ב, ונכנסה לשימוש רוטיני במרכזים רבים בעולם.
 
הבדיקה נועדה להעריך את שלפוחית השתן ואת דרכי השתן. מטרותיה העיקריות הינן: 1. שלילת רפלוקס וזיקו-אורטרלי, כלומר, מעבר לא תקין של שתן משלפוחית השתן אל השופכנים והכליות. 2. הערכת הפרעות מבניות של השופכה.
 
הסיבות השכיחות לביצוע הבדיקה הינן זיהומים חוזרים בדרכי השתן, והפרעות מבניות של מערכת השתן (אשר בחלקן מאובחנות עוד בסקירות אולטרסאונד המתבצעות לפני הלידה, למשל- הרחבה של המערכת המאספת בכליות, הרחבת שופכנים וחשד לחסימה של השופכה).
 
הבדיקה מבוצעת על ידי רופאה מומחית בדימות ילדים, בנוכחות טכנאי אולטרסאונד ואחות ובמהלכה מוכנס חומר ניגוד מיימי דרך קטטר (צינורית דקיקה) לשלפוחית השתן, ומתבצעת סריקה סונוגרפית של הכליות ושל שלפוחית השתן, תוך כדי מילוי השלפוחית ובמהלך השתנה. באמצעות מכשור אולטרסאונד מתקדם, נקלטים גלי קול המוחזרים מחומר הניגוד, ומתקבלת תמונה המספקת מידע גם על מבנה מערכת השתן וגם על אופן מעבר חומר הניגוד. הורי הנבדק יכולים לשהות עימו במהלך הבדיקה, כולל נשים בהריון.
 
לקביעת תור לילדים לבדיקת ציסטוגרפיה יש לשלוח הפניה רפואית/ מכתב מרופא מטפל לכתובת דוא"ל rdy-dana@tlvmc.gov.il  או לפקס 074-7219846. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו