בסורוקה: "בזכות" פרכוסי התינוק וערנות הצוות אובחן גידול ענק אצל האם - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בסורוקה: "בזכות" פרכוסי התינוק וערנות הצוות אובחן גידול ענק אצל האם

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 06.08.2019
בסורוקה: "בזכות" פרכוסי התינוק וערנות הצוות אובחן גידול ענק אצל האם
דבורה מקימי, אובחנה  עם גידול בבלוטת יותרת התריס לאחר שתינוקה סבל מפרכוסים זמן קצר לאחר הלידה 
 
תינוקה של דבורה מקימי, בת 40 , תושבת נתיבות, הובהל למיון ילדים בסורוקה שבוע לאחר לידתו בעקבות פרכוסים וברעידות שהחריפו. הבדיקות שעבר התינוק גילו כי הוא סובל מרמות נמוכות של סידן שהועבר אליו מאמו במהלך ההיריון. דבורי עברה בירור רפואי שהצביע על  גידול ענק בצוואר שהוסר בהצלחה.
 
תינוקה של דבורי, הובהל  לחדר ההלם  במיון ילדים בסורוקה בשל פרכוסים שמהם סבל ומשם הועבר לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים.  שם התברר כי הוא סובל מהיפוקלצמיה ( סידן נמוך) שגרם לפרכוסים. הסיבות לחוסר הסידן נבדקו בניהם:  נטייה גנטית ו/או פעילות יתר של בלוטת התריס של האם.
צוות היחידה לטיפול נמרץ ילדים שטיפל בתינוק הפנה את האם לבדיקות ומצא כי רמת הסידן של האם גבוהה במיוחד ושהיא סובלת מהתייבשות. לאחר התייעצות עם ד"ר נטע לוונטל, אנדוקרינולוגית ילדים וד"ר דיינה כהן, אנדוקרינולוגית מבוגרים בסורוקה, ולאחר בירור מעמיק, נמצא כי לדבורה גידול שפיר בבלוטת יותרת התריס שגורם להפרשת יתר של הורמון יותרת התריס (PTH). 
חוסר הסידן שגרם לפרכוסי התינוק הביא את הצוות להבנה כי דבורי, האם, סובלת מגידול בבלוטת התריס שגורם לה לרמות גבוהות של סידן והוא שגורם לדיכוי הפעילות התקינה של בלוטת יותרת התריס של תינוקה. 
בלוטת יותרת התריס אחראית לשמירה על  רמות הסידן בגוף ולכן לאחר שהתינוק נולד במידה ובלוטת יותרת התריס עדיין לא מצליחה להיכנס לפעילות ולגרום לאיזון משק הסידן בילוד, התינוק יסבול מהיפוקלצמיה (סידן נמוך בדם) בעוד שאצל האם יש עדיין היפרקלצמיה (סידן גבוה בדם)". 
 
ד"ר יהושוע בן ציון, רופא בכיר במחלקה לאף אוזן וגרון בסורוקה: " מצב זה של גידול שפיר של יותרת בלוטת התריס אינו נדיר. התסמינים העיקריים של גידול בבלוטת יותרת התריס הם:  עייפות, חולשה, הפרעה בזיכרון, הפרעה בריכוז, דכאון, כאבים בעצמות ובשרירים ואבנים בכליות.  ניתוח להוצאת הגידול מרפא את המצב ב 95% מהמטופלים. פעילות היתר של בלוטת יותרת התריס אצל האם שגרמה לפרכוסים אצל הילוד עקב היפוקלצמיה היא אינה מצב שכיח".
 
דבורה מקימי, המטופלת: "אני מאמנת כושר במקצועי, הגידול שממנו סבלתי היה גורם לי לאבד את היכולת ואהבה שלי למקצוע. אני מודה לצוות הרפואי והסיעודי שטיפל בנו על המקצועיות, השירות והבירור המעמיק עד למציאת הפתרון לבעיה ממנה סבלנו בני ואני. אני מאמינה שעבודת הצוות הרב מקצועי  של רופאים מתחומים שונים שמשלבים את הידע  כל אחד בתחומו סייע רבות ".
דבורה אושפזה ונותחה להוצאת הגידול מבלוטת התריס היא ותינוקה שוחררו בריאים לביתם.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו