בסורוקה: ניצלו חייה של יולדת שלקתה בתסחיף מי שפיר - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

בסורוקה: ניצלו חייה של יולדת שלקתה בתסחיף מי שפיר

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.04.2019
בסורוקה: ניצלו חייה של יולדת שלקתה בתסחיף מי שפיר
צעירה בשנות השלושים לחייה, בשבוע 35 להריונה, לאחר ארבעה ניתוחים קיסריים קודמים וחשד לשילייה נעוצה, הובהלה לניתוח קיסרי דחוף, עקב צירים תכופים. במהלך חילוץ הוולד פיתחה קריסה נשימתית ובהמשך בעיית קרישה נרחבת. באבחנה של תסחיף מי שפיר נלחם צוות רב מקצועי על חייה, והציל אותה ואת תינוקה, באמצעות טיפול חדשני.
 
מדובר ביולדת בהריונה החמישי, לאחר ארבעה ניתוחים קודמים, שאושפזה להשגחה בשל הרקע המיילדותי. בUS שבוצע לה בסמוך ללידה עלה חשד לשליית פתח נעוצה. תוך כדי אשפוז פיתחה צירים, ובשל מצבה הובהלה מייד לניתוח קיסרי. את הניתוח ביצע צוות גינקולוגי בכיר שכלל את ד"ר לאוניד זלוטניק, וד"ר פולינה שוורצמן עם ד"ר דורית פז ממחלקת נשים ב' וכן מרדימים בכירים בראשות ד"ר תמרה רוסברוב, ד"ר מיכאל דובילט, ד"ר  איגור גרוזמן וד״ר מחמוד אבועג׳אג׳. לקראת סיום הניתוח ותוך כדי סגירת הרחם התריעו המרדימים על קריסת נשימתית של היולדת. בהמשך הבחין הצוות בבעיית קרישה ומדימום בלתי נשלט, אחד מהסימנים לתסחיף מי שפיר.
 
פרופ' אייל שיינר, מנהל מחלקת נשים ויולדות ב' בסורוקה מסביר: " תסחיף מי שפיר הוא אחת הסכנות הגדולות והקשות שאורבות ליולדות ולעוברים. זוהי תסמונת שמתרחשת עקב חדירה של נוזל מי השפיר (שמכיל חומרים שזרים לאם, שכן המקור שלהם הוא בעובר) לתוך מחזור הדם של האם. הדבר גורם לקריסת מערכות הגוף כולל מערכת הדם־לב־ריאה, כפי שאירע במקרה זה ".
 

תסחיף מי שפיר הוא אירוע נדיר אך קטלני

כיום הוא קוטל קרוב ל־50% מהיולדות שלוקות בו וכ־30% מהיילודים. בין גורמי הסיכון לתופעה: גיל (בעיקר יולדות מעל גיל 40), רעלת הריון, בעיות שונות בשליה, היסטוריה של לידות קשות.
 

צוות רב מקצועי טיפל ביולדת ונאבק על חייה ועל חיי העובר

הצוות כלל גינקולוגים, מרדימים והמטולוגים. במהלך הניתוח הקיסרי טופלה היולדת בתמיסת אינטרליפידים. מדובר בטיפול חדשני, שתפקידו לנטרל את התופעות הטרגיות של תסחיף מי שפיר. תסחיף מי שפיר נכנס לכלי הדם של היולדת וגורם לחסימה במערכת הלב והריאה של היולדת. ברגע שהתמיסה מוכנסת תפקידה לספוח את מי השפיר ולנקות גם את הפסולת שנכנסה לתאי הלב. תמיסת האינטרליפיד ניתנת לוריד מייד עם גילוי התופעה וכעירוי מתמשך. זאת כמובן בנוסף לאמצעי החייאה אחרים במידת הצורך.
 
העובר חולץ במצב תקין והיולדת הועברה ליחידה לטיפול נמרץ כללי במצב קשה. לאחר שיפור במצבה היא הועברה למחלקת יולדות ב' ושם נפגשה לראשונה עם תינוקה.
 
היולדת ותינוקה חשים בטוב והיא צפויה להשתחרר בקרוב.
 
*צילום אילוסטרציהלמעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו