מרפאה חדשה לטיפול באנדומטריוזיס - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מרפאה חדשה לטיפול באנדומטריוזיס

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 02.04.2018
מרפאה חדשה לטיפול באנדומטריוזיס

מרפאה ראשונה בקהילה באזור המרכז לחולות אנדומטריוזיס נפתחה במכבי "השלום" בתל אביב.

 
כ- 10% מהנשים בגילאי פוריות סובלות ממחלה גינקולוגית כרונית בשם אנדומטריוזיס, שעלולה לפגוע באיכות החיים ואף בפוריות. ד"ר אלעד ברקוביץ, המנהל את המרפאה החדשה לאנדומטריוזיס במחוז המרכז במכבי: "זו מחלה שכיחה שחוסר המודעות אליה מביא לאיחור של מספר שנים באבחנה.  נשים ונערות רבות סובלות במשך שנים מכאבים קשים וחלקן אף סובלות מאובדן פוריות. יש חשיבות רבה לאבחן את המחלה מוקדם ככל האפשר ". 
 
נשים רבות אינן מכירות מחלה בשם אנדומטריוזיס ולכן לא מקשרות אותה לתסמינים השכיחים מהן הן אולי סובלות, עליהם נמנים כאבים חזקים בימי המחזור החודשי, כאבים במגע מיני, תלונות הקשורות למערכת העיכול והשתן, עייפות, דיכאון ועוד.
אנדומטריוזיס נגרמת כתוצאה מנוכחות של תאים של רירית הרחם הנמצאים בחלל האגן והבטן, נדבקים ואף חודרים לאיברים שונים ויוצרים סביבם תהליך דלקתי. ישנן תאוריות רבות המנסות להסביר את התופעה הנ"ל אך עד היום לא ברור עד הסוף מה הגורם להתפתחות אנדומטריוזיס. תאי רירית הרחם (אנדומטריום) מתמקמים באגן סביב השחלות, בתוך השחלות בצורת ציסטות אופייניות הנקראות ציסטות "שוקולד" (בעקבות דם סמיך כהה הכלוא בתוכן) ובחלל הבטן, ולפעמים עלולים תאים אלה לחדור גם לדרכי השתן, שלפוחית השתן או לדופן המעיים. במקרים כאלה עלולות להיווצר הידבקויות וצלקות פנימיות שפוגעות בתפקוד האיברים עליהן הן ממוקמות. 
 
האבחנה הראשונית מתבצעת  באמצעות תשאול רפואי, בדיקה גופנית, אולטרסאונד ו-M.R.I לפי הצורך. אבחון סופי מתבצע ע"י ניתוח בגישה לפרוסקופית (זעיר פולשנית) שבו מבצעים חתכים זעירים בדופן הבטן ובעזרת מצלמה ומכשירים עדינים מבצעים אבחון וטיפול במחלה. 
יש לציין כי רק במקרים מסויימים יש צורך בניתוח וברוב המקרים ניתן לטפל שמרנית ולהימנע מניתוח. מטרת הטיפול היא שיפור באיכות החיים ע"י הקלה בסבל של הנשים והעלאת הסיכוי להרות.  
 
ד"ר אלעד ברקוביץ, המרכז את תחום האנדומטריוזיס במכבי שירותי בריאות ומנהל את המרפאה החדשה במכבי השלום, הוא מומחה למיילדות וגינקולוגיה ואת ההתמחות הנוספת  שלו עשה באנדומטריוזיס ובניתוחים אנדוסקופים מתקדמים במרכז גדול במלבורן, אוסטרליה. "אחת הבעיות הקשות היא תת אבחון של המחלה", מסביר ד"ר ברקוביץ. "במקרים רבים עוברות מספר שנים עד שהנשים פונות לרופא ומקבלות את האבחנה הנכונה. 
לדברי ד"ר ברקוביץ, מדובר באחד הגורמים המרכזיים לבעיות פוריות בקרב נשים. 50% מהנשים עם בעיית פוריות לא מוסברת סובלות מאנדומטריוזיס.  "זו מחלה שללא טיפול מתאים ממשיכה להחמיר, ועלולה להתבטא בין השאר בהתפשטות נגעים שלה באיברים שונים בגוף שעלולה להביא למצבים רפואיים מורכבים". 
ד"ר ברקוביץ מוסיף כי הוא מאמין שקיומה של מרפאה ייעודית בתוך הקהילה יתרום להעלאת המודעות למחלה, להגדלת מספר הפונות לאבחון ויעזור בהפחתת הסבל של נשים אלו"..  
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו