האם תאים משליות שתרמו נשים ישראליות לאחר לידה הן התרופה לקורונה? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

האם תאים משליות שתרמו נשים ישראליות לאחר לידה הן התרופה לקורונה?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 15.03.2020
האם תאים משליות שתרמו נשים ישראליות לאחר לידה הן התרופה לקורונה?
בבית החולים האוניברסיטאי הגדול ביותר בגרמניה, שאריטה שבברלין, מאמינים שייתכן שהתרופה למקרים קשים של חולי קורונה מצוייה בפיתוח ישראלי של חברת הביוטק החיפאית פלוריסטם. לכן, ביום חמישי נחתם הסכם שיתוף פעולה בין החברה הישראלית לבין אוניברסיטת שאריטה, שמטרתו לבחון יחד את הטיפול בתאי שלייה של נשים ישראליות שפותח כאן, על חולי קורונה מאובחנים שמצבם מידרדר. נזכיר כי לקורונה אין תרופה או חיסון ולכן בכוונת שני הגופים לבקש את הרשויות הרגולטוריות לבחון את הטיפול על חולים מאושפזים, בהקדם האפשרי.
 

למה דווקא תאי שלייה? נס החיים ממשיך לתת חיים

מה שבעבר היה בגדר מדע בדיוני, היום הוא מציאות. רבות דובר וידוע על סגולות השלייה. אבל הפעם מדובר ביתרונות רפואיים שנבדקו והוכחו מדעית. 
תאי גזע משליות של נשים שתרמו אותן לאחר ניתוח קיסרי, הופכות מפסולת רפואית לתרופה מצילת חיים, במגוון רחב של אינדיקציות. כל זאת ללא צורך בהתאמה גנטית בין תורמת השלייה למטופל. תורמת ישראלית אחת יכולה לעזור למאות ואלפי חולים ברחבי העולם.
ממצאים של מחקרים פרה- קליניים קודמים בתאי השלייה של פלוריסטם הדגימו השפעות טיפוליות משמעותיות על בעלי חיים שסבלו מיתר לחץ דם ופיברוזיס ריאתיים, פגיעה אקוטית בכליות ופגיעה במערכת העיכול - כולם סיבוכים אפשריים של COVID-19.
 

איך זה עובד?

תאי השלייה נבחנו בעבר והוכחו כמעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל. החלבונים מתניעים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.
הטיפול הינו פשוט וזמין – תאי שלייה גדלים ומתרבים בסביבה מבוקרת המדמה את התהליכים שבגוף האדם והמוצר הינו בקבוקון המכיל מאות מיליוני תאים שניתנים בהזרקה לשריר (ממש כמו מזרק אטופן בעיתות חירום ללא צורך בהתאמה גנטית בין התורמת לבין המטופלים. תהליך גידול התאים נעשה במפעל לייצור תאים של פלוריסטם שהינו היחיד מסוגו בעולם ובטכנולוגיה ייחודית הרשומה כפטנט ופותחה ע"י החברה. 
מוצרי החברה כבר נמצאים בימים אלה בניסויים מתקדמים בבני אדם מסביב לעולם, שבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה (חוסר זרימת דם), דלקתיות, פציעות אורטופדיות, כשלים של מערכת הדם ופגיעות קרינה. גם בית החולים הגרמני שראיטה, לוקח חלק בחלק מניסויים אלה וכעת מבקש לבחון את הטיפול גם על חולי קורונה. 
 
המטרה העיקרית היא למנוע התדרדרות מטופלים לתסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS) וספסיס. אנו מתכוונים להתחיל במחקר המשותף באופן מיידי במטרה לספק טיפול בתגובה לאיום המתרחב על בריאות אוכלוסיית העולם", אמר יקי ינאי, נשיא ומנכ"ל פלוריסטםלמעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו