הציוד הדרוש לחזרה לבית ספר - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • לוח אירועים mamy
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הציוד הדרוש לחזרה לבית ספר

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.07.2019

יש אימהות שרק חושבות על ההתארגנות ליום הלימודים הראשון והן ישר מעבירות את המשימה לבעל (או לאחות או לסבתא) ויש אימהות שלצד הבהלה הרגעית עוצרות לרגע ונזכרות בכול אותם דברים שמרגשים אותן סביב הסיטואציה. זוכרות את המחברות, את המחקים, את העטיפות שבחרתן? את המדבקות השם ואת הילקוטים הכבדים?הציוד הדרוש לחזרה לבית ספר
יש אימהות שרק חושבות על ההתארגנות ליום הלימודים הראשון והן ישר מעבירות את המשימה לבעל (או לאחות או לסבתא) ויש אימהות שלצד הבהלה הרגעית עוצרות לרגע ונזכרות בכול אותם דברים שמרגשים אותן סביב הסיטואציה: כל אותן מדבקות בוהקות שמציעות לרשום את שם התלמיד ואת שם המקצוע, כל אותם סטים של צבעים שעושים שמח בעיניים, כל ניירות העטיפה הצבעוניים, כל אותם קלמרים מעוצבים באופן שעושה חשק לרכוש אחד לעצמכן, כל המחקים הריחניים (שמעולם לא היו יעילים אך כן כה מיוחדים) ובאופן כללי לא מעט ציוד חזרה לבית הספר אורז חוויה של עיצוב וזיכרונות ילדות, ועל כן רגע לפני שנבהלים מההוצאות ומאורך הרשימה, תתענגו על מה שהיה ועל מה שקיים היום, כי למרות פערי הדורות, לא הרבה השתנה ובעובדה הזו בלבד יש קסם מיוחד. 
 

לפני שמתחילים להתרוצץ

מתרגשות ביחד עם הילדים לקראת החזרה לבית הספר? רגע לפני שהחופש הגדול נגמר והציוד בחנויות רק מתעצם, מוטב לעצור ולהבין שלצד ההתאפסות על רכישת הציוד, גם רצוי להכין את הילד לקראת השנה החדשה. זה הזמן לשבת עמו ברוגע ולברר כיצד הוא חש, מה הוא רוצה שיחזור על עצמו וממה הוא רוצה להימנע השנה, ואף חשוב להציע לו דרכי התמודדות ודרכים להגשים יעדים אישיים. נוסף לכך, מראש יש להבהיר לילד שגם אם הוא לא שייקספיר בשיעורי מוזיקה או גאון במתמטיקה, הכול בסדר - לכל אחד יש את התחום שבו הוא יותר חזק, ועל כן חשוב להיות קשובים ולשתף אתכן ואת המורים מה באמת מעניין ועושה טוב על הלב. 
 

נפרדים מהילקוט

זוכרות שאתן הייתן הולכות לבית הספר עם ילקוט כבד? ובכן כיום ניתן להבטיח שגם אם הילדים שלכן הולכים עם משהו כבד על הגב, הוא לא ייקרא "ילקוט", כי מדובר במילה חביבה אך ארכאית ששינתה סטטוס לפשוט "תיק". אז איזה תיק לבית הספר רוכשים לילד? ובכן נכון שחשוב מערכת גב אורתופדית, אך יחד עם זאת גם חשוב לילדים הגדולים להיראות "מגניבים", ועל כן כל עוד הילד מעל כיתה ד', אל תריבו עמו על תיק עם מערכת ארגונומית. על מה כן יש להקפיד? שהתיק מכיל לפחות שני תאים, באופן שמאפשר להניח בתא שצמוד לגב את הספרים היותר כבדים, כך שחלוקת המשקל תהיה יותר מושכלת ונוחה לנשיאה. 
 

5 טיפים נוספים לבחירת תיק לימודים:

 1. אל תפתיעו את הילדים, אלא תגיעו לרכוש ביחד עמם. בחירת תיק מאוד מרגשת וילדים אוהבים לבחור את העיצוב שיותר מדבר אליהם.
 2. אתן אומנם סומכות על הילדים שלכן שיכינו שיעורי בית (בעולם אידאלי), אך אל תסמכו עליהם שייקחו בתיק רק מה שצריך, וזאת כי לילדים יש נטייה להיות מבולגנים. אי לכך עברו על המערכת היומית ותוודאו שאין בתיק ציוד מיותר. 
 3. עגלת נשיאה אינה תמיד נוחה, בטח אם עולים כל יום לאוטובוס ואם הכיתה מצויה בקומה גבוהה. אי לכך טוב לדעת שניתן לרכוש בנפרד עגלת נשיאה מתחברת, כזו שניתן לחבר ולנתק כשרוצים, כאשר אם היא בלתי ניתנת לפירוק, תוודאו שההתנהלות מולה על הגב אכן נוחה.
   
 4. אל תמהרו לרכוש תיק גב גדול, בהרבה מבתי הספר אימצו את הגישה של ארוניות, כך שתיק גדול סתם יהיה מיותר - תבררו לפני.
 5. לא מספיקים לרכוש תיק חדש? לא נורא, הרבה פעמים שווה לרכוש את התיק הרצוי רק לאחר תחילת שנת הלימודים, כאשר מבינים באמת מהם הצרכים, ההתנהלות והמגמה האופנתית האחרונה. 

 

מה בקלמר?

התוכן בקלמרים נהיה ססגוני משנה לשנה. אומנם תמיד יש צורך בעפרונות, עטי עיפרון, עטים, מדגישים, צבעים, טושים, סרגלים, מחשבון, מחק, דבק, מהדק (פלוס סיכות), טיפקס וכדומה, אך מדי שנה העיצובים משתנים ובאופן כללי מדובר בכיף גדול, אם כי גם בסכנה כלכלית לא קטנה. אי לכך אם מבקשים ליהנות מכל העולמות, מוטב מראש לבחון מה קיים משנה שעברה ומה נחוץ להשלים, מה רצוי לרכוש איכותי ועל מה רצוי לשים מדבקה עם שם, מה מומלץ לרכוש כפול ומה יש לרכוש רק לאחר תחילת שנת הלימודים (כאשר הצורך יוכרע), ואלו שניים שלושה פריטים מומלץ לרכוש מעוצבים, כך שכל התכולה תיראה יותר ססגונית ועליזה. 
 

מר קלמר

לאחר שהבנו מה נכנס לקלמר, ניתן לגזור איזה נפח הוא צריך להכיל ואילו פונקציות מצופות ממנו. כמו כן, אם לא רוכשים השנה ילקוט חדש וכן מבקשים לחדש לילדים, ניתן לרכוש עבורם קלמר גם אם הצורך אינו ממשי. עוד נציין שקלמר מהווה הזדמנות לשעת יצירה מהנה איתכן האימהות, משמע תמיד ניתן לרכוש "קלמר ג'ינס פשוט" ולצבוע אותו, או לתפור ולהדביק עליו דברים, כך שגם תתקבל תוצאה ייחודית וגם הילד יהיה גאה בעשייה.
 

בקבוק שתייה וקופסת אוכל

כיום הילדים לוקחים לבית הספר ארוחות מלאות, ועל כן חשוב לרכוש קופסת אוכל מתאימה. פה נשאלת השאלה האם להשקיע בקופסה איכותית ויקרה, או האם להסתפק בקופסה פשוטה? ובכן תלוי באופי של הילד. אם הוא נוטה לאבד חפצים, אל תטרחו להוציא עשרות שקלים. עוד נציין שהרבה פעמים נראות מעוצבת גורמת לילד לשתף פעולה ולאכול את המלפפון (או את התפוח) החתוך ששלחתן ביחד עם הארוחה, ועל כן שווה להשקיע בקופסאות קטנות וחמודות. מה לגבי בקבוק שתייה? חשוב ביותר, ופה נציין שההיצע מאוד נרחב - נצלו אותו עבור חיסכון ותוודאו שהגודל אכן מתאים. 
 

נ.ב לצד ש.ב

אז כן, גם אנו האימהות נדרשות למעט שיעורי בית מקדימים, וגם אנו האימהות "מעתיקות" טיפים של אחרים וזה בסדר גמור. כל עוד בתחילת השנה לא נהיה לחוצות כי שכחנו פריט כזה או אחר וכל עוד הילד ייצא מהבית עם חיוך על הפנים, מדובר בשנה חדשה שמתחילה ברגל ימין, מקסימום, עוד שנייה החגים פה והם מהווים הזדמנות להשלים פערים. ובינתיים, עד שתתחיל שנת הלימודים, אפשרו לילדים ליצור מגוון יצירות לקיץ, לשחק במשחקי קופסה, להיפגש עם חברים וליהנות מהחופש הגדול!למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו