חינוך עם השקפת עולם – בתי ספר מיוחדים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חינוך עם השקפת עולם – בתי ספר מיוחדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 21.04.2012

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לחינוך הבית ספרי בישראל. ההורים רוצים להיות משפיעים יותר בבחירת התכנים שיספגו ילדיהם במקום שבו הם מבלים שעות כה רבות בכל יום. להלן סקירה קצרה של בתי ספר מיוחדים אלו. 

מאת: רוסנה ברגהוף

 


חינוך עם השקפת עולם – בתי ספר מיוחדים

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לחינוך הבית ספרי בישראל. ההורים רוצים להיות משפיעים יותר בבחירת התכנים שיספגו ילדיהם במקום שבו הם מבלים שעות כה רבות בכל יום. לא מדובר רק בתכני הלמוד אלא גם בערכים, ביחס המורים לתלמידים ובהשקפת עולם כוללת. בהתאם לכך קמו בתי ספר פרטיים רבים שחרטו על דגלם חינוך לדרך חיים. רובם נשענים באופן חלקי על מערכת הלימוד של משרד החינוך ולכן מפוקחים וממומנים חלקית על ידי המדינה, וחלקם בעלי תכנית לימודים פרטית. לכל בתי הספר הללו נדרש תשלום שנתי. הנה סקירה של הבולטים שבהם.

 

בתי ספר אנתרופוסופים

קיימים במספר מקומות בישראל, כולל גני ילדים ובתי ספר יסודיים, בין השאר בבן שמן, ירושלים, באר שבע והרדוף. בתי הספר נשענים על תורתו של רודולף שטיינר, הגורסת כי הביטוי לרוח נמצא בחומר ובעשייה וכי על המחנכים לעקוב אחר התפתחותו של הילד וללוות אותה. לכן המחנכים מלווים את הילדים מכיתה א' ועד לכיתה ח'. תכנית הלימודים כוללת שיעורי תנועה, מוסיקה ומלאכות יד. הקבלה נעשית בראיון אישי. 

 

בית הספר האמריקאי

בית הספר מפעיל תכנית מלאה, מגיל גן ועד י"ב וממוקם באבן יהודה. רוב התלמידים בו הם ילדי דיפלומטים ואנשי עסקים שאינם ישראלים, אך לומדים בו גם ישראלים. מטרתו היא לטפח ראייה רב תרבותית ומצוינות. כל השיעורים בו נלמדים באנגלית וכוללי השכלה על דתות שונות ותרבויות שונות.

 

הכפר הירוק

חטיבת ביניים ובית ספר תיכוני ותיק הממוקם בגבול תל אביב ורמת השרון. הוא מטפח מצוינות בתחומים רבים, כגון מדעים, אמנויות, וטרינריה והנדסת תוכנה. בבית הספר קיימת גם פנימיה חקלאית, משק חיות ופועלות בו תכניות מיוחדות למחוננים. קבלה לבית הספר דורשת ראיונות אישייםומבחני התאמה למסלול הנבחר.

 

בתי ספר דמוקרטיים

עשרות בתי ספר דמוקרטיים קיימים בישראל, בין היתר בחדרה, כפר סבא, ערד ותל אביב. רובם ככולם קשורים למכון לחינוך דמוקרטי שבסמינר הקיבוצים. הלמידה שם מתבצעת רק על פי בחירת התלמיד, שלרשותו עומד חונך אישי המסייע לו בהכוונה וגילוי הפוטנציאל הטמון בו. החינוך הדמוקרטי מאמין בכבוד לרצונותיו ובחירותיו של התלמיד וביכולתו לעצב את חייו כאדם חופשי.

ההחלטות על תכנית הלימודים, הכוללת נושאים רבים, בהם אמנויות לחימה ואמנויות, מתקבלות במליאת בית הספר אחת לשנה. לא נדרשות בחינות קבלה.

 

מית"ר

בית ספר הממוקם בקיבוץ בית אורן מאמין בזכותו של הילד לכבוד וחופש בחירה, ובחובתם של המבוגרים להעניק לו ביטחון במפגש שוויוני עם הסביבה ובגילוי העצמי שלו. בית הספר מציע בתכנית הלימודים שיעורי ליבה כמו חשבון, תוך דגש על בחירה של הילד והכוונתו, ופעילויות שונות כמו תפירה ותנועה.

 

א.ד.ם וסביבה

בית ספר יסודי הממוקם בקיבוץ געש, ודוגל בתפיסת עולם הומניסטית, שיתופית והוליסטית. בבית הספר אין תעודות וציונים והכיתות הן מעורבות מבחינת הגיל. הלימודים נעשים לפי התקדמותו של הילד ומוכנותו לעבור לשלב הבא, כשהתלמידים הבוגרים יותר מסייעים לצעירים. הקבלה נעשית על בסיס ראיון אישי.

 

בית הספר לטבע

בית ספר יסודי וחטיבת ביניים הממוקם בתל אביב. בית הספר מתמקד בקשר של התלמיד לטבע ולסביבה על ידי חקירה ופיתוח מנהיגות. הכיתות יוצאות לסיורים רבים בשטח ומשתתפות במחנות המרוכזים סביב נושא. בית הספר שבשטחו גם גן בוטני וגן זואולוגי, פועל בפיקוח עיריית תל אביב ומשרד החינוך וכדי להתקבל אליו נדרשים מבחנים.  

 

חברותא

בית ספר תיכון הממוקם בנווה הדסה. בית הספר דוגל בפיתוח מנהיגות ומצוינות בקרב התלמידים, תוך שימת דגש על ערכים, התנדבות ואזרחות. חלק מהשיעורים מועברים באנגלית ובערבית במטרה שיהפכו להיות שפות מדוברות בפי התלמידים. חלק גדול מתכנית הלימודים הכוללת השכלה בנושאי חיים שונים, נעשה סביב שולחן עגול כדי לעודד דיאלוג והקשבה. הקבלה כוללת בחינות התאמה.

 

לסיכום, בתי הספר המיוחדים מתמקדים בדרך החינוך לא פחות מאשר בתכנית הלימודים. כשיגדל, יוכל הילד לבחור אם ללמוד בבית ספר למשפטים או להיות שוליה של רתך אומן. כל עוד הוא ילד, בתי הספר הללו מאמינים בפיתוח ערכים חברתיים, ובחיזוק יכולותיו ואמונתו בעצמו.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו