טיפים ועצות לבחירת חוג לילד - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפים ועצות לבחירת חוג לילד

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 28.08.2010

שנת הלימודים בפתח ועימה גם תקופת ההרשמה לחוגי ילדים. מקומות רבים כיום מציעים קשת רחבה של חוגים ואנו ההורים ניצבים מול ההיצע הרב ומתקשים לבחור את החוג המתאים. לצורך כך ריכזנו עבורכם מספר עצות שיקלו על מלאכת בחירת החוג לילד:באדיבות מרכז חלומות למשפחה ולמשפחה שבדרך


טיפים ועצות לבחירת חוג לילד

שנת הלימודים בפתח ועימה גם תקופת ההרשמה לחוגי ילדים. חוגים הינם אמצעי חינוכי עבור ילדינו. מעבר למידע ולמיומנויות הנרכשות במסגרת תוכן החוג, במהלכו נחשפים הילדים למפגשים חברתיים, לימודיים ותרבותיים עם ילדים נוספים בני גילם. השתתפות בחוגים מקנה ערכים מוספים כגון: עבודה בצוות, כבוד הדדי, שיתוף, התמודדות עם הצלחה וכשלון ועוד.

 

מקומות רבים כיום מציעים קשת רחבה של חוגים ואנו ההורים ניצבים מול ההיצע הרב ומתקשים לבחור את החוג המתאים. לצורך כך ריכזנו עבורכם מספר עצות שיקלו על מלאכת בחירת החוג לילד:

 

§         הכלל הראשון – אל תכריחו את הילד להירשם לחוג בניגוד לרצונו. ילד צריך ללכת לחוג אותו הוא בוחר ורוצה.היו כנים עם עצמכם- האם בחירת החוג נעשית על פי רצונכם, כי תמיד רציתם ילד מדען או ילדה רקדנית, או שבחירת החוג נעשית בהתאמה לרצונות הילד. זכרו, ילדכם הוא שמבלה 45 דקות עד שעה בחוג. במקרים בהם אנו נותנים לילדנו את האפשרות לבחור את החוג נוכל להיות בטוחים כי הילד מגיע לחוג בשמחה, מתקדם, צומח ומגיע להישגים, מרגיש ביטחון רב בחוג והסיכוי להפסקת החוג במהלך השנה קטן.

§         רצוי להירשם עם חברים -  זה לא תנאי הכרחי, אך זה בהחלט יכול להקל ולהנעים כשמכירים מישהו ולא מרגישים זרים.

§         כמות החוגים - למרות שפע החוגים המוצעים לנו כיום, אנו ממליצים להתמקד בשניים עד שלושה חוגים לבחירה. זכרו כי ילדיכם מבלים 8-9 שעות כל יום בפעילות בגני ילדים ובבתי הספר. המלצתנו היא לא להעמיס על הילד יותר משני חוגים בשבוע. ביתר ימות השבוע השקיעו מזמנכם ובלו בנעימים עם ילדיכם בגינה הציבורית, הצגות, מפגש עם עוד חברים או סתם תיהנו מפעילות ביתית.

§         הגדרת מטרות החוג - לבחירת החוג ישנן מטרות רבות וחשובות עבור הילד: פיתוח יכולות, פיתוח מיומנות, פיתוח כישרון, תעסוקה בשעות אחר הצהרים ועוד. לכל אחת מהמטרות חשיבות רבה עבור הילד ולכן בחירת החוג ומקום הפעילות חשובה מאוד למימוש כל המטרות האישיות שלשמן אתם רושמים את ילדיכם לחוג.

§         בחירת מיקום החוגים מהווה סוגיה חשובה- אנו ההורים מתלבטים בכל שנה לגבי מיקום חוגי ילדנו: מתנ"ס, מקום פרטי, חוגים בביה"ס, בקנטרי השכונתי ועוד.. אנו ממליצים לבחור מקום לפי האווירה השוררת בו, היחס שאתם מקבלים בו והנראות שלו, גם אם העניין מצריך מכם להסיע את ילדיכם למקום שהוא מעט מרוחק מביתכם. 

§         המדריך הינו חלק בלתי נפרד בבחירת החוג. המדריך עלול להפוך חוג כייפי, מהנה, איכותי ומקצועי לסיוט. יש לבדוק בעת התעניינותכם על החוג על הכשרתו והסמכתו של המדריך, המלצות מהורים שילדיהם היו בחוג של אותו מדריך. אל תתביישו גם לבקש ליצור קשר עם המדריך ולקבל את האינפורמציה עליו ישירות ממנו. מעבר לכישוריו המקצועיים יש לבחון את האופן בו המדריך מעביר את השיעור לילדים, היחס האישי לילד, ערנותו ורמת האנרגטיות שמשרה בשיעור. זכרו, ילדיכם מבלה עימו כ- 45 דקות עד שעה וחשוב שילדכם יקבל מהמדריך יחס אישי, נעים ומקצועי.

§         בדקו את המקום הנבחר. אל תקלו ראש במקום בו ילדכם יבלה בממוצע שעה – שעתיים בשבוע. המלצתנו היא לבדוק ביסודיות את המקום בו תרצו לרשום את ילדיכם לחוגים. שאלו חברים ומכרים שהיו בחוגים במקום, כנסו לאתר האינטרנט של המקום, קראו ביקורות וכך חוו דעתכם בבחירתכם. המקום בו מתרחשים החוגים צריך להוות בית חם ונעים עבורכם ועבור ילדיכם, מקום שמתאפיין באווירה נעימה ונינוחה, צוות נעים ומסב פנים, מקום נקי ומסודר.   
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו