צמחים לטיפול בכינים בדרך טבעית - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

צמחים לטיפול בכינים בדרך טבעית

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 21.11.2017

הילדים שוב חזרו הביתה עם כינים? מתלבטים מה לעשות ומעדיפים לא להשתמש בחומרים כימיים? אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט ובעלי "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית, מציע צמחים שיסייעו לכם לטפל בכינת הראש של הילדים באופן טבעי.באדיבות אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט ובעלי "חוות דרך התבלינים"


צמחים לטיפול בכינים בדרך טבעית

מי היא הכינה?

כינת הראש הינה חרק קטן באורך 2 מ"מ (הביצים באורך 1 מ"מ) שההתמחות שלה היא להתמקם בראש, באזור הקרקרפת והשיער ולמצוץ את הדם. הכינה נושכת אותנו מספר פעמים ביממה כדי לאכול. הנשיכה מלווה בהפרשת רוק שאמורה לאלחש את הנשיכה ולגרום לדלול ייתר של הדם באזור הנשיכה (כמו שעושה היתושה). הכינה לא יכולה לחיות מחוץ לראש זמן רב (עד 48 שעות) מאחר והיא זקוקה למזון ותנאי גידול מתאימים. הגרד שנוצר עשוי ליצור פצעים פתוחים שעלולים להיות רגישים להתקפת חיידקים והיווצרות זיהומים ולכן חשוב לטפל בכך.
 

איך נדבקים בכינים?

הכינה עלולה להימצא בסביבה בה הראש שלנו שהה קודם לכן, כמו מגבת, מצעים, כובע, מסרק ועוד, ובצורה זו היא עוברת בקלות מראש לראש. ההידבקות הינה בעיקר בגילאי 5-11 שנים ובעיקר בקרב בנות שלהן שיער ארוך יותר ולכן צפוי פוטנציאל מגע בין ראש לראש והדבקה. לכינה יש צורך לחום וללחות, בעיקר לצורך כינון הביצים שלה, ולכן נמצא את ההדבקה בעיקר במרכז הקרקפת ומאחורי האזניים, שם גם יופיע בדרך כלל הגרד. חשוב לדעת; הכינה איננה מעבירה מחלות ואיננה מועברת מבעלי חיים אלינו.
 
מרגע הטלת הביצה בשורשי השיער, לוקח 7 ימים עד שהביצים פוקעות והופכות לכינים. כדי להגן על הביצה מפני סכנות, עוטפת הכינה את הביצה בדבק חזק המופרש מאברי הרבייה שלה. הדבק מגן על הביצה גם מפני חומרים כימיים ולכן הטיפול בביצים להשמדתם קשה יותר והדרך הנכונה היא לסרקן החוצה. 
אז איך יודעים אם הילד נדבק? רצוי לנסות ולמצוא כינים חיות או ביצים על המסרק אחת לזמן מה. כמו כן, כמובן שגרד מעיד על האפשרות להדבקה. 

 

צמחים להכנת תכשירים ביתיים טבעיים לטיפול בכינים

כמו כל דבר בחיים, גם הפעם יש לטבע פתרון ובאמצעות שילוב של מספר צמחים, ניתן להכין תכשירים לטיפול בכינים. התכשירים שנלמד להכין יהיו לצורך שתי מטרות מרכזיות:
  • מניעת הידבקות ראשונית או מניעת הידבקות חוזרת לאחר שניקינו את הילדים מכינים.
  • קטילת כינים קיימות ואולי ביצים.
 

1. עלי רוזמרין 

כינים לא אוהבות את ריח הרוזמרין, הוא ישפיע גם על כינים קיימות וגם ימנע את הגעתן של אלו שמתכננות להגיע. יש כמה צורות בעזרתן הרוזמרין יוכל לסייע לנו:  
 
א. מרתח - ניקח 2 כפות עלי רוזמרין טריים או יבשים ונכניס לסיר עם 1 ליטר מים. נרתיח למשך 10 דקות, נכבה את האש וניתן לסיר לעמוד חצי יום על השיש. לבסוף נסנן את העלים והנוזל מוכן.
למניעת הידבקות: משפריצים או מטפטפים מספר טיפות מהנוזל מאחורי האוזניים ועל העורף - בבוקר לפני שהולכים לגן ולבית הספר, ואחר הצהריים לפני שהולכים לחברים.
לקטילת כינים וביצים: שטיפה של הקרקפת והשיער תוך שפשוף הקרקפת. את הנוזל הניגר יש לאסוף לקערה ולהשתמש בו שוב ושוב כך מספר פעמים. בתום השטיפה יש לסרק את השיער עם מסרק כינים. יש לחזור על השטיפה והסירוק כל יום במשך שבוע, כך נוכל להשמיד כינים ולמנוע הטלת ביצים.  
 
ב. משרה עם שמן זית -נשרה 2 כפות רוזמרין טרי או יבש עם רבע ליטר שמן זית למשך חודש בצנצנת שנניח על השיש.
לאחר כחודש נסנן את השמן ונעביר לכלי נפרד בלי עלי הרוזמרין.
למניעת הידבקות: משפריצים או מטפטפים מספר טיפות מהשמן מאחורי האוזניים ועל העורף - בבוקר לפני שהולכים לגן ולבית הספר, ואחר הצהריים לפני שהולכים לחברים. לקטילת כינים וביצים: לפני השינה מורחים היטב על השיער והקרקפת את השמן. נותנים לשמן לשהות על הראש למשך הלילה (כדאי לחבוש כובע מקלחת) ובבוקר חופפים ומסרקים עם מסרק כינים. יש לחזור על פעולה כל יום במשך שבוע. 
 

2. שמן אתרי רוזמרין ועץ התה

שמן הרוזמרין נמכר בבקבוקונים קטנים ועל מנת להשתמש בו יש למהול אותו עם שמן אחר (שמן נשא כמו שקדים/זרעי ענבים) באופן הבא: ממלאים שמן שקדים או שמן זית בבקבוקון קטן של כמה עשרות מ"ל. לתוך הבקבוקון מכניסים 5 טיפות של שמן אתרי רוזמרין ו-5 טיפות של שמן עץ התה ומערבבים היטב. 
למניעת הידבקות: משפריצים או מטפטפים מספר טיפות מהשמן מאחורי האוזניים ועל העורף, בבוקר לפני שהולכים לגן ולבית הספר, ואחר הצהריים לפני שהולכים לחברים.
לקטילת כינים וביצים: לפני השינה מורחים היטב על השיער והקרקפת את השמן. נותנים לשמן לשהות על הראש למשך הלילה (כדאי לחבוש כובע מקלחת) ובבוקר חופפים ומסרקים עם מסרק כינים. יש לחזור על פעולה כל יום במשך שבוע. 
 

3. זרעי אניס 

נרתיח בסיר 1 ליטר מים עם 100 גרם זרעי אניס למשך כ-10 דקות. ניקח 2 כפות עלי רוזמרין טריים או יבשים ונכניס לסיר עם 1 ליטר מים.  נרתיח למשך 10 דקות, נכבה את האש וניתן לסיר לעמוד חצי יום על השיש. נסנן את הזרעים והנוזל מוכן.
לקטילת כינים וביצים: לפני הסירוק טובלים את המסרק בנוזל ומסרקים איתו את הראש. בנוסף שוטפים את הראש עם הנוזל תוך עיסוי שורשי השיער. יש לחזור על פעולה כל יום במשך שבוע. 
*על מנת לחסוך זמן ולשפר את היעילות ניתן להכין מרתח משותף לשני הצמחים רוזמרין ואניס.

 

4. שבטבט,  סרפד, קוואקר (שבולת שועל מעובדת) – צמחים המכילים סיליקון

מכניסים לסיר עם 1 ליטר מים פושרים כף אחת מכל צמח ומשרים למשך 8 שעות. לאחר כ-8 שעות מרתיחים את הכל לעוד מספר דקות על האש ונותנים לנוזל להתקרר. מורחים את הנוזל עם הצמחים על הראש ומשאירים למשך חצי שעה. בדרך זו אנחנו "חונקים" את הכינים ומנסים לפגוע בביצים. הסיליקון מונע מהכינה לחות ועוטף אותה במעין טבעת חנק.
 

5. שמנים אתריים

נשתמש בשמנים אתריים כדי להכין אינהלציה. ניתן להשתמש ברוזמרין, ילנג ילנג, לבנדר, רוזמרין, גרניום, אניס, אקליפטוס, קורנית. שימו לב- חובה לבחור ברוזמרין וניתן להוסיף עוד 2 לבחירתכם. את האנהלציה נעשה בחדר עם מאייד אוויר קר. נכניס למאייד קר חצי ליטר מים ו-5 טיפות מהשמנים האתריים ונאייד את הנוזל לחדר בזמן שהילדים ישנים. המטרה היא יצירת סביבה מרחיקת כינים ותמיכה במערכות פנימיות בגוף הילד על מנת לחזקו מפני טפילים.
הכינו לעצמכם תכשירים ביתיים שהם  בטוחים לשימוש ויעילים, הרחיקו את הכינים, היו הרוקחים של המשפחה והפיקו מהטבע את מה שיש לו להציע.
המידע באדיבות אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט ובעלי "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית. למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו