איך להתמודד עם פחדי הילדים ולשמור על שגרה - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך להתמודד עם פחדי הילדים ולשמור על שגרה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.10.2015
אהרון מאיר, מטפל התנהגותי קוגניטיבי בילדים: "תנו לילדים כלים להתמודד עם מצבים משתנים שעלולים להתרחש (פיגוע, אזעקה וכו'). דברו על אפשרויות התגובה ודרכי התמודדות. הכנה מקדימה נותנת  תחושת שליטה ברגעי האמת, ש"אני יודע מה אני צריך לעשות, התכוננתי לזה עם ההורים..."


איך להתמודד עם פחדי הילדים ולשמור על שגרה
תקופה קשה ומורכבת עוברת עלינו בשבועות האחרונים, החרדה שמא יגיח מפגע מעבר לפינה, באוטובוס או ביציאה מחנות ממתקים מטרידה את שלוותנו. אהרון מאיר, עובד סוציאלי ומטפל התנהגותי קוגניטיבי בילדים ומתבגרים ב- Medikids מרכז מומחים לרפואת ילדים, מציע מספר נושאים חשובים שיש להפנות אליהם את הקשב שלנו כהורים אל מול ילדינו בתקופה רגישה זו: 
 
 • לשמור על שגרת החיים ככל שניתן. שמירה על השגרה נותנת הן לנו ההורים והן לילדים תחושת שליטה. זהו מסר בלתי מילולי שהחיים ממשיכים כסדרם ונותנים תחושת רוגע, שליטה ובטחון. 

 

 • להקטין עד כמה שניתן את החשיפה לאמצעי התקשורת ולרשתות החברתיות. בכל ערוץ משדרים שוב ושוב תמונות מאירוע כזה או אחר, פרשנים רבים משתפים בדעתם ואנו נשאבים לצפייה ועדכונים במדיה מתוך אשליה שכך אנו מקבלים שליטה על המתרחש. חשיפת הילדים לשיח התקשורתי ולאמירה כזו או אחרת עלולה להשפיע עליהם בצורה ניכרת, לרוב אף שלא בידיעתנו.

 

 • לשים לב לשינויים בהתנהגות אצל הילדים, קטנים כגדולים ולאפשר שיח רגשי סביב ההתרחשויות.
  חשוב לדבר גם על הפחדים שלנו כהורים, זה ייתן לגיטימציה לילדים לפחד ולהביע את חששם בפנינו. 

 

 • להשתדל להיות אחידים כהורים בהכלת הרגשות ושינויים בהתנהגות אצל הילדים. לעיתים קרובות אחד ההורים עלול לבטל תחושות פחד אצל ילדו, בעוד בן או בת הזוג מבטאים בדיוק את ההיפך ונחווים על ידי הילד כיותר אמפטיים. זהו מצב מבלבל עבור הילדים, והם אינם יודעים כיצד לנהוג "האם עלי להיות חזק כמו אמא, או פחדן כמו אבא?". 

 

 • אנו ההורים מהווים מודל לילדים, האופן בו אנו ננהג ונגיב לדברים יאפשר להם למידה וחיקוי שלנו. ככל שנרגיש ונשדר בטחון, שקט ורוגע, זה גם מה שילדינו ירגישו. חשוב לומר להם שגם אנו מפחדים ולדבר מה עוזר לנו ההורים להתמודד עם פחדים ולהרגיש יותר בטוחים. הפחד הוא חשוב, הוא מציל חיים!

 

 • תנו לילדים כלים להתמודד עם מצבים משתנים שעלולים להתרחש (פיגוע, אזעקה וכו'), דברו על אפשרויות התגובה ודרכי התמודדות. הכנה מקדימה זו נותנת  תחושת שליטה ברגעי האמת, ש"אני יודע מה אני צריך לעשות, התכוננתי לזה עם ההורים".למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו