כך תלחמו במזיקים מבלי לסכן את בני ביתכם - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כך תלחמו במזיקים מבלי לסכן את בני ביתכם

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 20.08.2017

תחום ההדברה הביתית מתאפיין בהרבה מאוד חוסר ידע בקרב הציבור הישראלי, כמו גם בתפיסות מוטעות  לגבי האופן שיש לנהוג בזמן הדברה. אסונות ההדברה החוזרים ונשנים מוכיחים, שעדיין לא קיימת מודעות מספקת לפגיעה המשמעותית לבריאותנו שיכולה להיגרם כתוצאה מהדברה לא נכונה. כך תלחמו במזיקים מבלי לסכן את בני ביתכם
בתקופת הקיץ עולה  כמובן הצורך בהדברה, וכידוע, מי שמבלה שעות רבות בבית במהלך חודשי הקיץ הם הילדים שלנו והם יהיו הראשונים להיפגע מריסוס ביתי בחומרים רעילים. מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי 80% מהפגיעות בבית הן בתקופת האביב והקיץ וכ- 75% מהנפגעים מריסוס והדברה הם ילדים גילאי 0-4.
 
היום ישנן  לא מעט רשתות שמוכרות תכשירי הדברה ביתיים ותכשירים מקצועיים על אותו מדף, למרות שתכשירי ההדברה המקצועיים, דורשים טיפול של איש מקצוע. שימוש בתכשירים אלו ללא הידע וההכנה המתאימים, יכולים לגרום לאסון. 
 
שוחחנו עם ארז אהרון מומחה להדברה, מנכ"ל הדברה אורגנית ויבואן אורנג' גארד וניסינו להבין כיצד נוכל להדביר באופן בטוח מבלי לסכן אותנו ואת ילדינו. 
 

כיצד נדע שאנו בוחרים תכשיר שאכן מתאים לשימוש ביתי ולא תכשיר מקצועי? 

  1. בדקו את צורת האריזה – התכשירים הביתיים מגיעים בצורת "שפריצר" עם פיית ריסוס, בניגוד לתכשירים התעשייתיים שנמכרים במכלים או בבקבוקים.
  2. קראו את התווית – האם מצוין על התווית "מיועד לשימוש ביתי"? במידה ולא, ככל הנראה מדובר במוצר שאינו מתאים לצרכיכם.
  3. האם ניתן למהול את התכשיר? כל חומר שיש צורך למהול אותו, הוא מוצר תעשייתי שמיועד למדבירים מקצועיים בלבד.
  4. פשוט תשאלו! בכל מקרה, כדאי להתייעץ גם עם המוכר בחנות, בכדי לוודא שבחרנו בתכשיר ההדברה הנכון.
רבים יופתעו לשמוע, אבל על המדף בסופר יש תכשירים שהם יותר רעילים ומסוכנים מהתכשירים של המדבירים המקצועיים. 
 

כיצד נדע אילו חומרים מסוכנים לילדים וגם לנו ההורים ?

"על חומרי הריסוס ישנו סימן גולגולת וזאת כמובן הדרך המהירה ביותר לדעת האם התכשיר מכיל חומרים רעילים ומסוכנים. כהורים , על אחריותכם לדעת מה בדיוק אתם מכניסים הבית ומה צריך להישאר מחוץ לבית" . 

 

היכן בכל זאת ניתן למצוא תכשיר הדברה שאינו מכיל חומרים מסוכנים? 

לדברי אהרון, למרבה הצער, זו מסתבר משימה לא פשוטה. "למעשה, בישראל קיים רק תכשיר אחד שאינו נושא את סימן הגולגולת. מדובר באורנג' גארד ישראל, תכשיר הדברה אורגני המיוצר מחומרים טבעיים אורגניים בלבד. אין זה אומר ששאר התכשירים אסורים לשימוש, אולם רובם מכילים חומרים רעילים ולכן יש להקפיד על כללי התנהגות כאשר משתמשים בהם". אומר אהרון ומוסיף כי "על התווית האחורית של כל מוצר הדברה צריכים להיות מצוינים מספר ותוקף הרישום שלו במשרד להגנת הסביבה.
הנתונים הללו מאפשרים לצרכן לדעת שהמוצר נבדק ונמצא בפיקוח רציף של רשויות המדינה. תכשיר שלא קיבל אישור מהמשרד להגנת הסביבה הוא תכשיר שאינו מומלץ לשימוש, חד וחלק. בחירה בתכשיר בטוח תאפשר לכם להשתמש בו ללא צורך בנקיטת אמצעי זהירות מיוחדים. אולם שימוש בחומרי הדברה רעילים מחייב הימנעות ממגע ישיר עם החומר, פינוי החדר מיושביו, לאחר הריסוס מומלץ לאוורר את הבית וכן לנגב ביסודיות את שאריות החומר מהרצפה והארונות."

 

כיצד נדע שאכן מדובר במוצר אורגני ולא במוצר שהוא "מתחזה באריזה ירוקה"? 

"כאן נדרש תחקיר,  שכולל חיפוש קצר באינטרנט על המוצר. אחת הדרכים לוודא כי מדובר בתכשיר אורגני אמיתי היא אם יש לו אישורים מארגונים בינלאומיים מוסמכים, כמו למשל ארגון OMRI  האמריקני (Organic Materials Review Institute)." מסביר  אהרון. 
 

איך אפשר לוודא שההדברה תהיה אפקטיבית מחד ולא מסוכנת מאידך? 

"מומלץ לוודא שקניתם תכשיר שמטפל במזיק אותו אתם רוצים להדביר –תכשיר שמיועד אך ורק לחרקים מעופפים לא יטפל בנמלים, פרעושים וכן הלאה. גם אם תרססו את כל התכשיר, עדיין תישאר הבעיה ואתם עלולים להשאיר כמויות נכבדות של חומר מסוכן ברחבי הבית, לשווא. הדברה ביתית היא פעולה שכולנו עושים, בשלב זה או אחר, אך יש בה פוטנציאל לא מבוטל לפגיעה פיזית. אם תעקבו אחרי הכללים ותדבירו מתוך מודעות, תוכלו לעשות זאת ביעילות ולהיות סמוכים ובטוחים כי הסיכון לבריאותכם הוא מינימלי."
 

איך לוודא שהריסוס בגן הילדים אכן ירוק ובטיחותי עבור הילדים?

כאב לילדים קטנים, שמגיע מתחום ההדברה היה לי חשוב לשאול את הגננת של ילדיי, מי הדביר את הגן בחודשי הקיץ? ובאלו חומרים הוא השתמש? כאשר פניתי לגננת היא ענתה ש"העירייה היא האחראית על ההדברה בגנים". הרשות המקומית היא זאת שדואגת להדביר במוסדות החינוך, לכן, רוב הסיכויים שהשיקול המכריע יהיה העלות, כשלנגד עיניה תקציבי העירייה. לעיתים, ספק השירות שייבחר על ידי הרשות המקומית, יכול להגדיר עצמו כמדביר "ירוק", אך זו הגדרה שהיא לוט בערפל, שכן בפועל, מדינת ישראל מעולם לא הגדירה מה הוא שירות או חומר הדברה "ירוק". כל אחד יכול לעטר את שמו במילה הזו מבלי לעמוד באף קריטריון או תקן ורבים אכן עושים זאת- ללא ההצדקה. 
 ולכן רגע לפני שהילדים חוזרים לגנים, חובה עליכם  כהורים, לשאול, לבדוק, ולהילחם במידת הצורך, על הסדרה מידית של תקנות מחייבות להדברה בטוחה במוסדות החינוך, כדי להיות בטוחים שההדברה תהיה בטוחה עבור הילדים שלכם. למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו