משחקי ילדים מחוץ לבית – גם בימינו מומלץ - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

משחקי ילדים מחוץ לבית – גם בימינו מומלץ

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 17.02.2011

איפה הימים בהם שיחקנו בחוץ מתחת לבניין, וקולה של אימא נשמע כמבשר את האות לסיום המשחק השכונתי? לאן נעלמו משחקי הכדור, הגוגואים, הקלאס ושאר המשחקים מחוץ לבית? ברור כי הזמנים שונים והיצע המשחקים הוא אחר, אך בעזרת החלטה והתמדה לעמוד בה, נוכל לתת גם לילדנו לטעום מעט מהמשחק בחוץ.מאת: בת-שיר סולמי, גננת במקצועה ובעלת תואר ראשון בחינוך.


משחקי ילדים מחוץ לבית – גם בימינו מומלץ

זה לא סוד שעולם המשחקים של ילדים היום שונה בתכלית מעולם המשחקים עליו גדלנו אנחנו. עם חדירתם המאסיבית של פלאי הטכנולוגיה, המחשב והטלביזיה, כבר לא נותר זמן לילדים לשחק בחוץ. ילדים רבים מבלים את זמנם בבית מול מסך בימים שטופי שמש חורפית. איפה הימים בהם שיחקנו בחוץ מתחת לבניין, וקולה של אימא נשמע כמבשר את האות לסיום המשחק השכונתי? לאן נעלמו משחקי הכדור, הגוגואים, הקלאס ושאר המשחקים מחוץ לבית? ברור כי הזמנים שונים והיצע המשחקים הוא אחר, אך בעזרת החלטה והתמדה לעמוד בה, נוכל לתת גם לילדנו לטעום מעט מהמשחק בחוץ.

 

משחקים בבית לעומת משחקים בחוץ

בחוץ אפשר לרוץ, לקפוץ, לטפס, להרים, לגרור ולעשות כמעט כל דבר שאינו פוגע בילד או בסביבתו. משחק בחוץ יאפשר לילד להתנסות בפעילויות שמוגבלות בתוך הבית. הריצה, הטיפוס והפורקן המוטורי, משחרר את הגוף ומוציא אנרגיה, אותה אוגרים הילדים במשך שעות הישיבה המרובות בגן ובבית הספר. גם בימי גשם בהירים, מספיק לצאת לנשום אוויר עם מגפיים ומטריה, לחוות את הגשם, השלוליות והאדמה הרטובה. ילדים חווים דרך החושים, במילים אחרות – לומדים דרך מה שהם חווים. את הגשם הכי טוב לחוות  ואין חווית טובה יותר של גשם מהריח ומהמגע שלו.

 

צאו עם הילדים

צאו עם הילדים החוצה, פתחו את הדלת וצאו. שבו בסמוך לבית, על מדרגות הכניסה, ציידו את הילדים בערכה של משחקים בהם יוכלו לשחק בחוץ. חפיסת גירים צבעוניים למשל, יכולה להעסיק קבוצת ילדות במשך זמן ארוך במשחקי קלאס ושכמותו. כמו הגירים, יש את הדילגית, הגומי, הגוגואים, חמש אבנים, ועוד אביזרים כיד הדמיון.

במקום לתת לילדים להתכתב באינטרנט, טיילו אל תיבת הדואר השכונתי ותנו לילדים לשלשל אל תיבת הדואר את המכתב שכתבו בעצמם על נייר המכתבים. זכרו, שעידן המחשבים האישיים עלול להוביל לירידה דרסטית בשימוש בכתב יד, ושימוש בציור ובכתיבת מכתבים על גבי נייר מכתבים, הם פעילויות עליהן גדלנו אנחנו, וזכותם של ילדנו לטעום גם מהן.

 

דוגמא אישית

אין מה לעשות, לא מספיק שנלמד את הילדים לשחק בהוראות בעל-פה או הדרכה וורבאלית. ילדים לומדים מה משמעותי עבורנו ומזדהים איתנו. ברגע שנשחק יחד איתם במשחקים עליהם גם אנחנו גדלנו, כמו חיי שרה, שמות, מחניים, מדרכות, תופסת צבעים, תופסת גובה, ועוד... הילדים יחוו המשחק בצורה אחרת. כמובן, שאם אנחנו רוצים להעמיק את חווית ההנאה שלהם, נשלב סיפורים פיקנטיים מהילדות שלנו על המשחקים שאהבנו.

 

משחקי כדור

קחו איתכם כדור לכל מקום, באוטו, כחלק בלתי נפרד מהציוד שמלווה אתכם בחוויות המשפחתיות. יש המון משחקים עם כדור והיתרון הוא שרצים אחרי הכדור, מתמסרים, מתרכזים, אפשר בסולו, בזוג, בקבוצה והכול תוך כדי תנועה. כיום יש חוגים למשחקי כדור, בהם לומדים משחקים אותם שיחקנו עם החברים בשכונה. איך ועם מי, פחות חשוב, העיקר – לצאת לשחק בחוץ.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו