נפלאות הקומיקס - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

נפלאות הקומיקס

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 11.07.2020

בשנים האחרונות ילדי ישראל הפכו לצרכני קומיקס. הקומיקס תפס מקום משמעותי הן על מדף הספרים והן בסרטים, פעילויות, סדנאות וכיו"ב. הכתבה תתמקד ביתרונות הקומיקס ובפעילויות המשלבות תחום זה.נפלאות הקומיקס

קומיקס חובק עולם ויתרונותיו

בשנות ה-50 הקומיקס היה אסור לקריאה באנגליה, והוא נחשב לחומר לא חינוכי שהגיע מאמריקה על ידי חיילים. הסיבה לאיסור הייתה נעוצה בחיקוי סצנות ברוטליות מתוך הקומיקס על ידי הילדים. על אף זאת ובמשך השנים, הפכו גיליונות הקומיקס לטרנד נפוץ בכל העולם ואף תפסו תאוצה בשנים האחרונות. מסתבר שישנם יתרונות רבים בז'אנר הזה. 
הקומיקס מציג עלילה סיפורית באמצעות תמונות רצופות והוא עשיר באיורים, בלוני דיבור וטקסט. בשל העובדה שהאיור מלווה טקסט, גילו שספרי הקומיקס הם למעשה אוריינים ומעודדים את הילדים לקרוא. גם אלו שלא אוהבים לקרוא, מוצאים בהם עניין ורוכשים דרכם אוצר מילים נרחב ושפה. בין השאר ילדים עם צרכים מיוחדים נהנים מקומיקס.
בישראל הקומיקס הפך לז'אנר ספרותי. משרד החינוך עושה בו שימוש לקידום הקריאה, וישנן פעילויות וסדנאות קומיקס במקומות רבים בארץ.

 

פעילויות וסדנאות קומיקס

מעבר לספרי לימוד המלווים בקומיקס, ישנן פעילויות וחוגים העוסקים בתחום. למשל בחולון פועל המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס המקיים פעילויות ותערוכות שונות לאורך השנה. בנוסף ישנם בארץ אירועים חד פעמיים המציעים במסגרתם סדנאות. למשל, אירועים בירושלים הכוללים פסטיבלים כמו פסטיבל "אנימיקס לאנימציה, קומיקס וקריקטורה" ו"קומיקס כחול לבן" של בית אביחי עם פעילויות וסדנאות חווייתיות. כמו כן, בחיפה מתקיים כל שנה פסטיבל "פסטיקומיקס" וגם בתל אביב כמו בירושלים מתקיים פסטיבל "אנימקס" וישנם חוגי קומיקס ואנימציה רבים בעיר לילדים כמו "סיפורים מציירים" וחוגים למבוגרים.
שפע הפעילויות המוצעות הן בחוגים בתל אביב והן במסגרת אירועים בירושלים או בחיפה הינן עשירות ומגוונות וניתן בהחלט למצוא בהן מענה לצרכני הקומיקס המושבעים.
 

ספרים וסרטי קומיקס

לשוחרי הקומיקס בכל גיל ישנם ספרים רבים. בני נוער מזדהים עם ספרים כמו: יומנו של חנון, הרפתקאות קפטן תחתונים ובון. הספרים מכילים נושאים רבים כמו המיתולוגיה היוונית, עולמות הפנטזיה, הרפתקאות וכמובן גיבורי העל. ספרי קומיקס רבים זכו לעיבוד קולנועי ויצאו בעקבותיהם סרטים כמו: ספיידרמן, סופרמן, בטמן ואחרים. לילדים הצעירים בגיל הרך מתאימים ספרים כמו: תרנגול בגדול, הטיול הגדול של מקס או מכונת הזמן של מקס ועוד.
בארץ ישנם גם סופרי קומיקס שהמפורסם ביניהם הוא אורי פינק הידוע בסדרת "זבנג" שכתב. גם יוצרים המפרסמים קומיקס בעיתון הארץ כמו: החתולים רפי וספגטי, קשקושי רחוב ואף קומיקס חרדי. משנות ה-60 המגזר החרדי פרסם בירחונים כמו: זרקור, אור וקומיקס, עלילות קומיקס המשלבות מוסר השכל, שלאחרונה הפכו ליותר פופולריות בעיקר בקרב בני נוער וילדים.
 
לסיכום, ניתן לצאת עם המשפחה לאירועים חד פעמיים כמו אירועים בירושלים, חיפה או תל אביב, לבקר במוזיאונים המייחדים פעילויות וסדנאות לתחום הקומיקס, להירשם לחוגי קומיקס, וכך לפתח אוצר מילים, להעשיר את השפה וליהנות.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו