גינה לי גינה לי גינה לי חביבה – גינון עם ילדים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

גינה לי גינה לי גינה לי חביבה – גינון עם ילדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.11.2011

החיים המודרניים והעירוניים מבצרים אותנו  ואת ילדנו בין כתלי הבית ובין מוסדות ומבנים. העולם הוירטואלי השתלט על המציאות שפעם הייתה מתרחשת בחוץ, בטבע . וכך החוסר בפורקן הגופני משתחרר לטובת הבלגאן בבית.  אז איך פורצים את המסגרת, ומעניקים סביבה מותאמת רגשית, מוטורית וחברתית  לילדנו? פשוט מתחילים מהגן!מאת: פוריה פריד, יוזמת תערוכת הפרחים והגינון

 


גינה לי גינה לי גינה לי חביבה – גינון עם ילדים

החיים המודרניים והעירוניים מבצרים אותנו  ואת ילדנו בין כתלי הבית ובין מוסדות ומבנים. העולם הוירטואלי השתלט על המציאות שפעם הייתה מתרחשת בחוץ, בטבע . וכך החוסר בפורקן הגופני משתחרר לטובת הבלגאן בבית.  אז איך פורצים את המסגרת, ומעניקים סביבה מותאמת רגשית, מוטורית וחברתית  לילדנו? פשוט מתחילים מהגן!

 

רבים מהילדים בדורנו מוגדרים כבעלי הפרעות קשב- משמעת, דיסלקציה והפרעות חברתיות אחרות. במסגרות החינוך המקובלות והמולטימדיה הסובבת אותנו דורשים מילדנו ישיבה מרובה על כיסא, בזמן שהגוף מבקש לפרוק ולהשתחרר. לימודים ווירטואליים בהם מתבקש הילד ללמוד בצורה מופשטת, על דברים שיתכן ולא פגש מעולם, נראים חד-ממדיים בספר הלימוד או על מסך המחשב ונטולי טעם וריח. דרכי למידה אלו, ממעטות לתת ביטוי לילד ולפתח את ערוצי התקשורת הרגשיים, החברתיים, הדמיוניים והגופניים. איך נפצה אנחנו ההורים על כל זה?

 

ניתן להעניק את העושר החסר הזה על ידי פעילות בחוץ של השתתפות פעילה בהקמת גינה. עבודת האדמה מנצלת את הפוטנציאל הטמון בטבע כמרחב לקיום אותם צרכים טבעיים. פעילות אוטנטית מהנה שמיישמת תהליכי למידה והשתלבות סביבתית וחברתית.

גינון היא פעילות מושלמת לכל המשפחה. גידול וטיפוח גינה היא חוויה יצירתית ואקטיבית אשר מאפשרת שעות של הנאה וכיף המגרות את הילד לחקור, לפתח, לשתף ולקחת אחריות תוך כדי לכלוך הידיים בבוץ. כיום למי שאין שטח לגינה פרטית יכול להשתמש אפילו באדניות במרפסת או במגוון אפשרויות של גינות ציבוריות שמקצות שטחים להקמת גינות בשיתוף עם הילדים.

 

הקמת גינה, מספר כלי עבודה, וכמה כיף! בוץ, מים, שבלולים, ואפונה

 

בגדי עבודה

בגדי עבודה בגינה מתירים לילדנו להתפלש בבוץ, להתרטב ולגעת בטבע מבלי שנזדעק ונגביל את החופש שלהם ואת האושר בלגעת וללמוד מתוך גירוי חושי  רחב.

 

כלי עבודה בגינה

מומלץ להכין כלי עבודה שמתאימים במבנם לילדים. בחנויות הצעצועים ניתן לרכוש כלים כאלו כגון: דלי, משפך, כף חפירה, מגרפה, מסור וכלים נוספים, אך ניתן גם להשתמש בכלים קטנים מהבית ומהחצר כמו: סכו"ם, כוסות וענפים. כדאי להסביר לילדים כיצד עובדים עם כל כלי עבודה ומה תפקידו בגינה, למה נועדה מזמרה (גיזום), מה עושים עם מגרפה, כיצד משקים פרחים עם משפך ועוד הסברים קצרים שיכולים לתת לילד ידע מעשי ומיוחד לחיים. שימוש בכלי עבודה ייתן לילדים תחושה של בגרות, עוצמה והנאה.

 

עבודות גינון

יש לשלב את הילדים בעבודות הגינון ולפקח בעת ביצוע עבודות מסוכנות. ילדים יכולים להשתתף בעבודות גינון כמו שתילת פרחים בגינה, ניכוש עשבים, השקיה בעזרת צינור או בעזרת משפך, איסוף גזם לתוך מריצה, פיזור חומרי דישון ( הקפידו על שימוש בחומרים לא מסוכנים, ושאינם מוכנסים לפה) ועוד עבודות גינון קטנות שהילדים יכולים לבצע וליהנות מהן.

 

"וכי תבואו אל הארץ ונטעתם כל עץ מאכל"

גידול פרחים, עצי פרי ותבלינים עם ילדכם הינה חוויה מעשירה שמעוררת רגשית גם את חושי הטעם והריח. פרות וירקות שתגדלו בעצמכם, יזכו ליחס רגשי עמוק מילדכם. מלבד הטרנד המפותח של גידול אורגני ניתנת פה אפשרות להכרות עם תהליכי התפתחות וגדילה, דבר שמעורר את ההבנה, שפרות וירקות לאו דווקא קוטפים ממדפי הסופרמרקט.

ניתן כמובן להכין מהם: סלטים, תבשילים, מרקחות, אך חשוב לטעום  (את מה שניתן) באופן הטבעי עוד בהיותכם בגינה, ולתת למיצים לטפטף על בגדי העבודה.

 

לגדל פינת תבלין

ניתן ליצור בקלות פינת תבלין מיוחדת בגינה שהיא גם יפה, גם ריחנית וגם טעימה!

הילדים יזכו להכיר את צמחי התבלין השונים ולזהותם בצורתם המקורית בטבע, מחוץ לאריזה שבארון המטבח. מומלץ לתת לילדים לעבור את כל תהליך בניית פינת התבלין - החל מבחירת השתילים במשתלה, שתילתם בגינה, גידולם ואף יישומם בבישול ובאפייה.

את הפינה יש להקים באזור חשוף לשמש!

 

חליטת צמחי תבלין 

אפשר לקטוף את התבלין ולהמשיך את הפעילות בבית. מצמחי התבלין ניתן להפיק פעילויות נוספות כמו: הכנת חליטות, שלהם ניתן להוסיף סוכר או דבש ולשתות אותם חמים או קרים.

 

גילוי עולם הצומח והחי בגינה הינו מתנה לימודית משמעותית לחיים. מומלץ מאוד להכין מידע על הפרחים, העצים הזוחלים והחרקים, ולתת הסבר קצר לילדים עליהם: שמות הצמחים ובע"ח, מתי הם גדלים או צצים, ממה הם ניזונים. הסברים קצרים אלו יכולים לתרום רבות להבנה ולקרבה של הילדים לעולם החי והצומח ולתהליכי החיים. פעילות משתפת ופוריה תעורר את הקשב והריכוז לנושאים סביבתיים - פעילות חשובה על מנת לגדל דור של אנשים, שיעריכו וייקחו אחריות למשאבים הטבעיים של העולם וידעו לשמור על מגוון הצמחים ובעלי חיים בעולם.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו