אין חופש מצחצוח - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

אין חופש מצחצוח

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 02.08.2009

החופש הגדול שאנו בתחילתו, מביא עמו הרבה שמחה וששון לילדים, אך גם שינויים בסדר היום שלהם ושבירת המסגרת הברורה בה התנהלו עד כה. לשינויים אלו ישנם השפעות ישירות ולא בהכרח טובות על הרגלי צחצוח השיניים של הילדים בפרט והגינת הפה שלהם בכלל.אין חופש מצחצוח

בזמן הלימודים לילד, בין אם הוא בגן או בבית הספר ישנו סדר יום קבוע. הם מתעוררים בשעה קבועה, כדי להספיק למקום לימודיהם, מתלבשים, אוכלים משהו, מצחצחים שיניים, והכול בזמן מוגדר.

בעת החופשה של הילדים, ההורים ממשיכים לצאת לעבודה כרגיל, כאשר בפעמים רבות הילדים ישנים עדיין (כי אין לימודים). מותר להם לקום מאוחר. בפועל, הם קמים בלי מסגרת, כי אין הורה שמכווין, בד"כ הילדים מתגלגלים מיד לכיוון הטלוויזיה ונושא הצחצוח נשכח.

יתרה מזו, החופש מזמן לנו בילויים, שינה אצל חברים וחופשות משפחתיות, אשר מוציאות אותנו מן הבית עצמו. המרחק מן הכיור המוכר 'מתארך' והבילבול בנושא הצחצוח גדל. ועוד לא נגענו בעובדה שהחופש, מאופי הפעילות המתרחשת בו, מספק לילדים שלל אופציות אכילת מיני מתיקה לאורך כל היום והסוכרים שבהם גורמים לנזקים לשן במידה ולא מצחצחים.

 

לפיכך, להורים תפקיד חשוב בהקניית הרגלי צחצוח נכונים ומתן תשומת הלב של הילד לחשיבות נושא הצחצוח לשמירה על היגיינת ובריאות הפה.

 

דר' נפתלי ברזניאק, רופא שיניים בכיר ויועץ מומחה מטעם מותג היגיינת הפה oral-b, מספק מדריך טיפים להורים איך לא לגרום לחופש להשתלט על נושא הצחצוח.

 

§         גשו עם ילדכם ובחרו עמו במשותף את מברשת השיניים. בחירה שלו במברשת שהוא אוהב (אפשר עם דמויות אנימציה) תגרום לו לחבב את המברשת ולהרגיש מעין מחויבות לנושא הצחצוח. ככלל, המלצת רופאי השיניים היא להחליף את המברשת אחת ל- 3 חודשים. הרכישה המשותפת עם הילד היא הזדמנות נפלאה לזמן איכות עם הילד וכמובן הזדמנות לחדש את מברשת השיניים שיתכן שעבר זמנה.

  • ההמלצה החד משמעית היא לצחצח שיניים הן לאחר ארוחת הבוקר והן לפני שהולכים לישון. לצערי, ישראלים רבים, אינם מיישמים את המלצת צחצוח השיניים בשעות הערב. בהעדר בקרה על צחצוח השיניים בבוקר על ידי הילדים, מתחדדת חשיבות ההקפדה על צחצוח הערב, כדי לוודא שלא יעבור יום בלי צחצוח. בזמן הצחצוח הלילי, הדגישו בפניהם את החשיבות של לזכור לצחצח גם בבוקר.

§         הפכו את הרצון להזכיר לילד לצחצח למשחק משעשע. הציבו לו פתקים ותזכורות מאוירות בכל מיני מקומות לא צפויים, באזור, הטלוויזיה, המחשב, המקרר וכוד'.  עם ילדים קטנים יותר אף מומלץ "להגיע להסדר" לפיו תוענק להם מדבקה על כל צחצוח שלא ישכחו ובהצטבר מדבקות רבות, תוענק להם מתנה נאה.

§         אין כמו דוגמא אישית. הקפידו לצחצח שיניים ליד הילדים, גם אם זה מצריך ממכם ללכת לחדר האמבטיה של הילדים. בערב, קראו להם לעמוד לידכם והראו להם שאתם מצחצחים בקפידה, גם בחופש. הילדים מסתכלים עליכם, מחקים אתכם ולומדים ממכם.

§         הכניסו פתרונות נוספים להיגיינת הפה כדי לרענן ולחדש לילדים. התחילו איתם בחופש, לדוגמא, שימוש בחוט דנטלי. המוצר יפתיע וירתק אותם.

§         צרפו את ניקיון השיניים לשעת המקלחת ובכך תיצרו עבורו שעה קלה ושלמה של ניקיון הגוף ובכך יקל עליו לזכור את נושא הצחצוח.

§         יצאתם לחופשה משפחתית, אפילו ליום אחד? הילד הולך לישון אצל חבר?  בתנועת הנוער עושים לינת לילה? אל תשברו את הרצף. ארזו בתיקו מברשת ומשחת שיניים והעבירו את המסר, שגם מחוץ לבית מצחצחים!

 

יחד עם זאת אין לארוז מברשת שיניים לקראת נסיעה או חופשה בשקית ניילון. השקית מעודדת צבירה של בקטריות על המברשת עצמה. יש לארוז את המברשת בקופסאות פלסטיק בעלת חור לאוורור. בנוסף, אין לארוז מברשות שיניים של מספר אנשים באותו מארז, מאחר והבקטריות עוברות ממברשת אחת לשנייה.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו