יישור שיניים לילדים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

יישור שיניים לילדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 18.05.2009

זוכרים את השיר המפורסם שדיבר על כך, שכל דבר בעיתו ולכל דבר הזמן שלו? מסתבר שגם תזמון תחילת טיפול יישור שיניי לילדים יש לו את הזמן המיוחד שלו... כאשר התייעצתם עם רופא שיניים או אורתודנט לעיתים שמעתם דברים שונים באשר לתזמון הנכון. כך או אחרת, את הטיפול ליישור שיניים אצל הילד שלכם לא כדאי לדחות עד אין קץ.מאת: נטע דורון
יישור שיניים לילדים

זוכרים את השיר המפורסם שדיבר על כך, שכל דבר בעיתו ולכל דבר הזמן שלו? מסתבר שגם תזמון תחילת טיפול יישור שיניי לילדים יש לו את הזמן המיוחד שלו... כאשר התייעצתם עם רופא שיניים או אורתודנט לעיתים שמעתם דברים שונים באשר לתזמון הנכון. כך או אחרת, את הטיפול ליישור שיניים אצל הילד שלכם לא כדאי לדחות עד אין קץ. שיניים ישרות הן מראה אסתטי בעל חשיבות גדולה, ובעיקר בצורך רפואי-טיפולי בעל השלכות לבריאות החניכיים, דלקת חניכיים, הלסתות ועוד.

מתי מתחילים

מומלץ להתחיל בטיפול יישור שיניים בגיל צעיר, כשעצמות הלסת נמצאות בתהליך גדילה. בגילאים אלו עצמות הלסת של הילדים נמצאות בתהליך התפתחות ולכן ניתן להתערב בגדילתן על ידי מכשירים שונים, בהם מרחיבי לסתות.

ההמלצה היא בדרך כלל לאבחן ראשונית בגיל שבע-שמונה, עם התחלפות שיני החלב.

היחס של הילדים לטיפול יישור שיניים מעניין: מחד, חששות, חוסר רצון להשקיע לאורך זמן ובעקביות בביקורות אצל רופא שיניים ובטיפול (אורתודנט במקרה זה), ומאידך רצון עז לסדר את המראה האסתטי של הפה והידיעה שמדובר למעשה בצעד חשוב ובלתי נמנע.

העובדה היא שמאז ומתמיד, ובייחוד כאשר כיום קיימת טכנולוגיה חדישה ונוחה המקלה על הליך יישור השיניים, ילדים ובני נוער רבים מרכיבים פלטות, גשרים, סמכים וכד' במטרה ליישר את שיניהם, ואין טבעי מכך.

זאת ועוד, יש ילדים שאפילו מקשטים את הפלטות שלהם ואת הגומיות המחוברות למכשיר בצבעים זוהרים! ממש מיתוג אישי של הגשר שלהם... יישור שיניים לילדים, ואגב, גם למבוגרים, הפך ממש לחלק מנוף חיינו.

שיטות ליישור שיניים

1.       פלטה נשלפת. זו יכולה להיות גם שקופה - חסרונה העיקרי בכך שהטיפול תלוי בשיתוף פעולה מצד הילד. דרוש ילד יסודי, עקבי ואחראי... יתרונה ביכולת ניקוי שיניים משופרת. בדומה לטיפול הלבנת שיניים.

2.       סמכים או "קוביות". אלה מודבקים על השיניים ולתוכם מושחל חוט אורתודנטי. מפעיל לחץ על השיניים ומזיז אותם למקום הרצוי. יתרון השיטה הוא בקיצור משך הטיפול בכמה חודשים, מה שמשמעותי בייחוד למתבגרים. חיסרון השיטה הוא בעלותה הגבוהה יחסית. ישנם סמכים ממתכת, מחרסינה, ננעלים או שקופים.

3.       שיטת ה"אורתודנטיה הסמויה". שיטה זו אופיינית יותר למבוגרים המיישרים את שיניהם ומבקשים מפורשות מרופא השיניים (אורתודנט) שיתאים להם שיטת טיפול נסתרת. בשיטה זו הסמכים מודבקים בחלק הפנימי והנסתר של השיניים. חשוב לציין, עם זאת, שהשיטה לא מתאימה לכל המקרים ודורשת התמחות מצד רופא שיניים גם אם מומחיותו באורתודנטיה.

4.       מיכשור ליישור שיניים מחוץ לפה: דוגמת הרסן הניתן לשליפה.

זמן הטיפול

כאשר מדובר בילדים צעירים משך הטיפול האורתודנטי קצר יחסית. ישנם טיפולים שאורכים מספר חודשים ויש כאלה האורכים שנים. בממוצע, ניתן לומר שטיפול אורך כשנה.

לסיכום - טיפים לדרך

·         בחרו רופא שיניים מומחה בתחום האורתודנטיה עליו קיבלתם המלצות.

·         גשו לטיפול עם ילדכם עם הרבה אורך רוח, רצון להצליח ויכולת הקשבה לרופא שיניים המטפל. ההצלחה בטיפול קשורה בראש ובראשונה בשיתוף הפעולה מצדכם ובעיקר מצד ילדכם. חשוב שייקח אחריות.

·         שיניים מיושרות הן לא רק מראה אסתטי, אלא בעלות חשיבות והשלכות לגבי בריאות הגוף כולו.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו