סוכר, מלח ושומן רווי פוגעים בהתפתחות התקינה של ילדים - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

סוכר, מלח ושומן רווי פוגעים בהתפתחות התקינה של ילדים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 20.11.2016

משרד הבריאות חשף כי הוא מתכוון לסמן מוצרי מזון בעלי ערכים גבוהים של נתרן, סוכרים ושומן רווי, במטרה להזהיר את הצרכנים ולהבהיר ליצרנים כי לא ניתן להמשיך ולהכניס לגופנו חומרים לא בריאים ואף מסוכנים.סוכר, מלח ושומן רווי פוגעים בהתפתחות התקינה של ילדים
את יצרני המזון זה כמובן מכעיס, בעיקר כי עכשיו נוכל לראות בפשטות כמה כפיות סוכר ומלח ישנן בכל חטיף, אך את ההורים לילדים היוזמה צריכה לשמח מאוד. 
המלצות הוועדה לקידום תזונה בריאה הוגשו לשר הבריאות ליצמן . עיקר ההמלצות כוללות סימון מוצרים מזיקים עתירים במלח ושומן טראנס באדום, ומוצרים בריאים בירוק. לצערינו, יישום התכנית יחל רק בינואר 2018
 
דר' נעם דיין, מומחה לרפואת ילדים, מסביר בנקודות חשובות כיצד החומרים שהפכו לכה שגורים בכל ארוחה, גם במוצרים לכאורה בריאים, יכולים להוביל להשמנת יתר, פגיעה בהתפתחות התקינה ואף למחלות כרוניות אצל ילדים. 
 
 • "סוכר, נתרן ושומן רווי מעלים את הסיכון לסכרת", אומר דר' דיין. "אלה חומרים המשפיעים באופן ישיר על הגוף, ועלולים לגרום ליתר לחץ דם בגילאים מוקדמים יותר מאשר ילד הצורך מזון בריא". 
 • חומרים אלה מקדימים את גיל התחלואה, ותיתכן מחלה ארוכה וקשה יותר, ביחס לחומרים הנצרכים
 • חשוב לשים לב לתזונה בריאה בכל הגילאים- אך בעיקר בגילאים צעירים! סוכר, נתרן, שומר רווי, כל אלה עלולים בהחלט להשפיע על המעגל ההורמונאלי של הילד, מה שעלול לפגוע בהתפתחות התקינה של ילדים. בנוסף יתכנו נזקים לעצמות הגדלות.
 • חשוב לשים לב: השמנה בפני עצמה איננה התפתחות תקינה. ערכים גבוהים של מלח, סוכר ושומן מובילים להשמנת יתר אצל ילדים ובעקבות זאת לבעיות התפתחות. 
 • "כרופא ילדים אני נתקל ביותר ויותר תחלואות בשל מזון תעשייתי לא מבוקר", אומר דר' דיין.
  רמות שומנים גבוהות ותחילת תהליך טרום סכרת אלה נתונים שכיום רואים בתדירות רבה ביותר במרפאות ילדים, ויש חובה גדולה להציב תמרורי אזהרה להורים, כך ידעו לפקח ביתר שאת על המזון הנכנס לגופם של ילדיהם
 • קושי בפעילות גופנית, גם המינימאלית ביותר, זהו "תסמין" שאנו רואים בעקבות תזונה לקויה. כל אלה גורמים לא פעם לביטחון עצמי נמוך, וכתוצאה מכך ניתן לראות בעיות חברתיות שמתפתחות, ואף קושי בלימודים.
 
"את כל אלה", אומר דר' דיין, "ניתן למגר ואף למנוע עם הקדשת תשומת לב ותכנון נכון של הארוחות. כיום כל המידע אודות ערכים תזונתיים ורכיבים גלויים בפני ההורים, ניתן ללמוד אותם בקלות, אף לשתף את הילדים ולהבין מה כדאי להכניס לגוף ומה צריך לסמן באדום גדול, בדיוק כמו שמשרד הבריאות מתכננן לעשות", מוסיף. 
 
רק לאחרונה פורסם דו"ח של ה-OECD לפיו ממוצע צריכת הסוכר בישראל עומד על 170 גרם לנפש, וכך אנו ניצבים במקום הראשון בצריכת סוכר בעולם. במשפחות רבות משתדלים בשנים האחרונות להפחית שימוש בסוכר לבן לדוגמה, אך לא רבים יודעים כי במרבית המזון התעשייתי, החל מחטיפים, שניצלים קפואים ואף גבינות, ישנן כמויות לא מבוטלות של סוכר ונתרן (מלח). "כך שגם אם פיזית לא שמנו לילד כפית סוכר בתה בבוקר, מספיק שבצהריים הוא אוכל שניצל מוכן, הכנסנו לגופו מספר גרמים של סוכר גם אם בכלל לא התכוונו", מסביר דר' דיין. למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו