כיצד תבחרו ותחליטו על שמות לבנים? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כיצד תבחרו ותחליטו על שמות לבנים?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 08.08.2021

בשעה טובה נולד לכם בן, ויחד עם ההכנות לקראת הברית שתערך שמונה ימים לאחר הלידה, עליכם להחליט על שם שיינתן לו במעמד מכובד זה. בשונה מלידת בנות, יש תאריך יעד להחלטה המשמעותית הזו, והלחץ הנוסף הזה אינו עוזר לזרז את העניין. כדי לעזור לכם להגיע לבחירה הנכונה, אספנו כמה קבוצות של שמות, שלכול אחת מהן מכנה משותף שתוכלו לשאוב ממנו רעיונות. כיצד תבחרו ותחליטו על שמות לבנים?

שמות בין־לאומיים

אנו חיים היום בעולם גלובלי שבו המרחק מכאן למדינה אחרת אינו רחוק כפי שהיה בעבר. הורים רבים בוחרים שמות של בנים בהתאם ליכולת להגייתו באנגלית מבלי שישתנה או יעוות. דוגמאות לשמות כאלו: אדם, דן, בן, אלון, יואב ועוד. שמות עם שינויים מינוריים הם יונתן אשר באנגלית יבוטא ג'ונתן ומיכאל שישונה באנגלית למייקל למשל.
 

האות הראשונה משותפת

ניתן לבחור שמות של בנים במשפחה שיתחילו באותה אות כמו האב (ובדרך דומה לבנות). לדוגמה, אם לאב קוראים גל, לבנים ניתן לקרוא גלעד, גפן, גבריאל ואם קוראים לו אסף, לבנים אפשר לבחור אריאל, אוהד, אביתר וכדומה. אפשר לבחור לקרוא לכל הילדים בשמות שיתחילו כולם באותה אות ללא קשר לאחד ההורים כמו עמית, עדי, עידו ועזרא או רועי, רונן, ראם וראובן.   
 

שמות שרשרת

כדי להיות מקוריים ולאתגר את החשיבה עוד יותר, אפשר לבחור לקרוא לילדים בשמות שרשרת. הכוונה היא שהאות האחרונה בשם של הילד הראשון תהיה האות הראשונה בשם של הילד השני, והאות האחרונה בשמו של הילד השני תהיה הראשונה בשמו של השלישי. לדוגמה, מתן, נמדוד ודביר. או אורי, יריב, ברק וקורן וכדומה.
זו בהחלט משימה מאתגרת מחשבתית, היוצרת משפחה בעלת שמות ייחודיים.
 

אורך השם

מי שאוהב שמות קצרים, יוכל לבחור שמות בעלי הברה אחת בלבד כמו טל, רום, ניר, אור, דן או רז. אם אתם אוהבים שמות ארוכים, כאלה שיש להם נוכחות ושלוש הברות או יותר, תוכלו לבחור בשמות כמו ידידיה, איתמר, אבינועם ודוריאן.
 

שמות על טהרת ארץ ישראל

שמות תנכיים זה טרנד שלא יעלם לעולם, שמטרתו בין היתר להצביע על החיבור ליהדות ולארץ.
אבל גם בחירת שם לפי שמו של יישוב, הר, או נחל הקיימים רק כאן בארץ, מצביע לא פחות על אהבת הארץ וחיבור אליה. שמות כמו תבור, נבו או מירון, הקרויים על שמות הרים, גולן וגלבוע אלו חבלי הארץ הצפוניים, שניר – נחל, תדהר – מושב. ועוד  
 

יש לי...

שמות רבים מתחילים בצמד האותיות "לי", כדי להדגיש הן את השייכות והן את האושר שנכנס למשפחה יחד עם התינוק החדש. שמות כמו ליאור, לירן, ליאב, לי־שי וכדומה. 
 

אושר, שמחה וחום בבית

ואם כבר מדגישים את השמחה והאושר שנכנסו הביתה יחד עם הרך הנולד, ישנם שמות המעידים על כך, כיוון שזוהי משמעות המילה – גיל, רון, זיו, מאור, תאיר, ירין ואפילו אושר.

 

מהלך ההיריון או הלידה

אפשר לבחור את שם התינוק בהתאם להתנהגותו ברחם, למועד הלידה או כול אירוע אחר שיזכיר את לכם החוויה האדירה הזו. לדוגמה, תינוק שהיה רגוע ונינוח ניתן לקרוא לו נועם או שליו, תינוק שנולד לפנות בוקר ניתן לקרוא לו שחר, בעוד שתינוק שנולד בלילה ניתן לבחור לו את השם סהר. תינוק שנולד ביום גשום במיוחד, לא יהיה זה מפתיע אם יקרא מטר בעוד שמי שנולד בקיץ, בחופש הגדול, יתאים לו השם דרור או חוף.
 
הבחירה בשם כזה או אחר יכול לנבוע מסיבות ומשיקולים רבים. יש מי שיבחרו בשם לפי תורת הקבלה, יש מי שיבחרו אותו בהתאם למסורת משפחתית ויש מי שיבחרו בשם שימצא חן בעיניהם יותר מאחרים. כל הסיבות נכונות וטובות והעיקר שהברית תעבור בקלות. 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו