זיהומים בנרתיק לאחר הלידה - mamy

כל האירועים לוח אירועים

  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

זיהומים בנרתיק לאחר הלידה

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.12.2010

הלידה היא אחד האירועים המשמחים ביותר בחייה של כל אישה, ולאחר הלידה האם נוטה להתרכז באופן כמעט בלעדי בבריאותו של הרך הנולד ולהזניח את בריאותה שלה. אך חשוב לדעת שנשים חשופות לזיהומים לא רק בזמן ההיריון, אלא גם לאחר הלידה, ויש לטפל  בבעיות אלה בזמן.זיהומים בנרתיק לאחר הלידה

הלידה היא אחד האירועים המשמחים ביותר בחייה של כל אישה ולאחר הלידה האם נוטה להתרכז באופן כמעט בלעדי בבריאותו של הרך הנולד ולהזניח את בריאותה שלה. אך חשוב לדעת שנשים חשופות לזיהומים לא רק בזמן ההיריון, אלא גם לאחר הלידה ויש לטפל  בבעיות אלה בזמן.

פרופ' אייל שיינר, רופא בכיר בחטיבת מיילדות וגינקולוגיה בבית חולים סורוקה, מסביר כי אחד הזיהומים שעלולים להתפתח לאחר לידה הוא זיהום ברחם, תופעה נדירה אחרי לידה רגילה (2%), אבל נשים שעוברות ניתוח קיסרי נמצאות בסיכון מוגבר לזיהומים ברחם ואחוז הזיהומים אצל נשים אלה מגיע עד 10%.

גורמי הסיכון הם זיהום במעי או בנרתיק, ירידת מים ממושכת ולידה ארוכה מאוד. תסמיני הזיהום הם חום, כאבי בטן תחתונה, רגישות במישוש של הרחם והפרשות מוגברות עם ריח רע. הטיפול שירשום הרופא יהיה בדרך כלל טיפול אנטיביוטי. דלקות בדרכי השתן גם הן תלונה נפוצה. לפחות כ-5% מהנשים יסבלו מדלקות בדרכי השתן במהלך ההיריון ולאחריו.

תופעה לא נעימה שתסמיניה מתבטאים בצריבה באזור בעת מתן שתן ודחיפות במתן שתן. לנשים הסובלות מהתופעה מומלץ לשתות הרבה ולא להתאפק וכמובן, להגיע לרופא לקבלת טיפול.

זיהום בנרתיק גם הוא זיהום שעלול להתרחש לאחר לידה. יש להבדיל בין זיהומים וגינאליים שמתרחשים בזמן תקופת משכב לידה (תקופה של כ-6 שבועות לאחר הלידה) ולאחריה.

בתקופת משכב לידה התסמינים של זיהומים בנרתיק הם כאבי צריבה והפרשות חריגות, אודם, נפיחות ואפילו חום.

במקרה כזה יש להגיע לרופא ולהיבדק כדי לקבל טיפול מתאים. לאחר תקופת משכב לידה, כשכבר אין דימומים, גם אז עלול להופיע זיהום וגינאלי, אך עם תסמינים קלים יותר כגון: גרד, אדמומיות ותחושת אי נוחות.

נשים רבות לא יודעות כי ישנם שני סוגים עיקריים של זיהומים וגינאליים - פטרייה וחיידק, שניתן להבחין ביניהם בעזרת ערכה ביתית לאבחון זיהומים וגינאליים, כדוגמת קלוטסט. במידה והבדיקה הביתית מעלה כי מדובר בפטרייה, ניתן להשתמש בתכשיר ללא מרשם רופא כדי לטפל בבעיה, אך במידה ומדובר בחיידק יש להגיע לרופא כדי לקבל מרשם לטיפול אנטיביוטי.

רפי פרחי, רוקח בכיר ברשת סופר-פארם, מוסיף כי הטיפול המונע לזיהומים וגינליים כולל הקפדה על שטיפה  אינטימית  בצורה סדירה לאחר הלידה. בשוק ישנם לא מעט תכשירים לשטיפה  נרתיקית, אולם במקרה שלאחר לידה יש להקפיד לבדוק את רמת החומציות  של התכשיר, כיוון שהוא מסייע להילחם בזיהום.

בין אם מדובר בזיהום חיידקי או פטרייתי, בכל תקופת הטיפול מומלצת תמיד שטיפה אינטימית טיפולית לפני תחילת הטיפול ולאחר סיום הטיפול והעלמות התסמינים כדאי להמשיך עם שטיפה אינטימית יומיומית.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו