ביטול שירות מיילדת אישית בביה"ח - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

ביטול שירות מיילדת אישית בביה"ח

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 28.02.2013

הרשת סוערת וגועשת בימים האחרונים בעקבות ההנחייה החדשה שהוציא משרד הבריאות בדבר ביטול שירות "מיילדת אישית" הקיים בלמעלה מעשרה בתי חולים ממשלתיים וממשלתיים-עירוניים ברחבי הארץביטול שירות מיילדת אישית בביה"ח

הרשת סוערת וגועשת בימים האחרונים בעקבות ההנחייה החדשה שהוציא משרד הבריאות בדבר ביטול שירות "מיילדת אישית" הקיים ברוב בתי החולים הממשלתיים ברחבי הארץ. השירות אפשר ליולדות, תמורת תשלום של כ- 2,500-4,000 ש"ח, להזמין מיילדת אישית שתלווה אותן לאורך כל הלידה, ללא מגבלה של שעות, משמרות או יולדות אחרות. למיילדת יש גם בדרך כלל יתרון גם בקשר הישיר שלה לצוות הרפואי ובחלק מבתי החולים חדרי לידה ייחודיים ומשודרגים. הזמנת המיילדת מאפשרת, בחלק מבתי החולים, לבחור את המיילדת באופן אישי לפני הלידה. 

יש לציין, שהיועצת המשפטית של משרד הבריאות, עו"ד מירה היבנר הראל, נדרשה לסוגייה בעקבות פניות שקיבלה, בדקה את הנושא מול היועץ המשפטי לממשלה, שקבע שכחלק מההגנה על החולים ההנחייה החדשה תמנע אפלייה בין הנשים.

ההנחיה החדשה, שתכנס לתוקפה מה- 1 באפריל מעוררת התנגדות נרחבת בקרב היולדות, המיילדות, רופאי הנשים ומנהלי בתי החולים. כך אומר פרופ' רוטשטיין, מנהל המרכז הרפואי "שיבא": "אומנם בשיבא לא קיים שירות של מיילדת אישית כמתואר בחוזר של עו"ד מירה היבנר, רחמנא ליצלן. אך שוב אנו עדים לפגיעה בציבור וברפואה הציבורית הפעם מבית מדרשה של היועצת המשפטית של משרד הבריאות.

ממה נפשה של היועצת המשפטית - לא די שאין מספיק אחיות מיילדות בחדר לידה והקיימות קורסות מהעומס, לא די שכל טעות שהיא ממש בלתי נמנעת בתנאי העומס וכנגזר ממספר היולדות מול מספר המיילדות, הרי שבבתי החולים המפעילים שירות נוסף זה של מיילדות, יפגע כעת גם ציבור היולדות שלא משתמשות בשירות האמור, בשל העובדה הפשוטה שבפועל יקטן המספר הכולל של המיילדות הנמצאות במשמרת לעומת כמות היולדות החל מה-3 במרץ.  מנכ"ל משרד הבריאות וסגן השר חייבים להתערב ולמנוע פגיעה נוספת ומיותרת זאת ביולדות."

רוית שטרן גינת, דולה תומכת לידה התייחסה לפרשה: "ההנחייה החדשה רק פוגעת ביולדות. השירות הפרטי של המיילדות נתן מענה אישי לנשים שחוששות מהלידה, ליולדות שזקוקות ודורשות תשומת לב רבה יותר לאורך הלידה ולאו דווקא ליולדות עשירות במיוחד. כך שהמיילדות במחלקה התפנו לטפל ביולדות שלא שילמו עבור השירות ולתת להן שירות טוב יותר. מה שיקרה בפועל בעקבות ההנחייה החדשה, הוא שהמיילדות במשמרת הקיימת של בית החולים, יטפלו במס' רב יותר של יולדות במחלקה.העומס יגדל בצורה משמעותית. היולדות שזקוקות לתשומת לב רבה יותר בשל חששות או סיבות אחרות, יחלקו במשאבי כח האדם הקיימים כך שבפועל, ההחלטה גורמת רק להרעת התנאים של כל היולדות באשר הן. חשוב להעלות את הנושא לתודעה ולנסות לשנות את ההחלטה של משרד הבריאות. מדובר בפגיעה ממשית בזכויותנו כיולדות".

 

חשוב לזכור שהלידה היא אמנם אירוע שכיח מבחינה רפואית אך באופן אישי זהו אירוע משמעותי מאד שיכול להיות מרגש ומעצים או טראומתי ומפחיד. מדובר במשהו מאד חשוף מבחינה אינטימית. זה אך טבעי שיהיו נשים שיבקשו גם אם בתשלום, להכיר ולבחור מיילדת שתלווה אותם בתהליך הלא מוכר, מתוך הרצון להרגיש שיש להן ליווי מקצועי ולא לחוש חוסר אונים כי המיילדות במחלקה כורעות תחת הנטל בין הרבה יולדות לחוצות וכואבות.

ההודעה של משרד הבריאות תמוהה מכיוון שהאלטרנטיבה יכולה להיות בסופו של דבר, הגדלה של הבחירה בלידות בית. אותן לידות שאותו משרד פועל נמרצות על מנת להקטין את מספרן...

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו