תגידי, זו הלידה הראשונה או השנייה שלך? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תגידי, זו הלידה הראשונה או השנייה שלך?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.08.2012

מחקר במרכז רפואי ה"עמק" בדק את קצב התקדמות הלידה אצל נשים שעברו ניתוח קיסרי בלידה הראשונה, והלידה השנייה הייתה הלידה הטבעית.תגידי, זו הלידה הראשונה או השנייה שלך?

מחקר במרכז רפואי ה"עמק" בדק את קצב התקדמות הלידה אצל נשים שעברו ניתוח קיסרי בלידה הראשונה, והלידה השנייה הייתה הלידה הטבעית

בעבר הלא כל כך רחוק, נשים שילדו בניתוח קיסרי בשל מצג עכוז, מצוקת עובר, וסיבות מגוונות אחרות, נאלצו לעבור ניתוחים קיסריים גם בלידות הבאות.

כיום המצב שונה, ונשים רבות יולדות בלידה טבעית לאחר ניתוח קיסרי אחד.

מחקר שבוצע לאחרונה במרכז רפואי ה"עמק" בדק את קצב התקדמות הלידה השנייה אצל נשים שאת לידתן הראשונה עברו בניתוח קיסרי, ולמרות שעבורן זוהי הלידה השנייה – הרי שבפועל זוהי הלידה הטבעית הראשונה שלהן.

במחקר שבוצע ע"י מנהל חדר הלידה פרופ' ראיד סלים וד"ר ריטה פראנש ממחלקת נשים ויולדות, השתתפו 137 נשים שילדו את הילד הראשון בניתוח קיסרי ואת הילד השני בלידה טבעית. בקבוצת הביקורת היו 137 שילדו את שתי הלידות בלידה נרתיקית "טבעית" ועוד 136 שילדו פעם אחת בלידה נרתיקית.

עד כה לא היה ברור ע"פ איזה קריטריונים לנהל לידות של נשים אלה, האם על פי קריטריונים של לידה ראשונה או  של לידה חוזרת.

מתוצאות המחקר עולה כי למרות שמדובר על לידה שנייה, הרי שבקבוצה של הנשים שילדו בעבר בניתוח קיסרי, התקדמות הלידה בלידתן השנייה הייתה קרובה יותר להתקדמות שמאפיינת את הנשים בלידה הראשונה.

לדברי פרופ' סלים, הממצא הזה חשוב גם לנשים ההרות וגם לרופאים ולצוות המיילדים. לדבריו, בלידה שנייה, שבה קצב ההתקדמות מהיר יותר מאשר לידה ראשונה, נהוג לא להמתין ולעבור לניתוח קיסרי או ללידה מכשירנית כאשר הלידה מתארכת ע"פ הכללים של לידה חוזרת. לעומת זאת, בלידות ראשונות קצב ההתקדמות איטי וכך גם ההחלטה לעבור לניתוח קיסרי צריכה להיות בהתאם.

ההסבר האפשרי לכך הוא שהמעבר של העובר דרך תעלת הלידה והנרתיק בסוף במהלך הלידה הראשונה, משפיע יותר מאשר ההיריון עצמו על הגמישות של תעלת הלידה.

מסקנות המחקר מצביעות על כך כי נשים שעברו ניתוח קיסרי בלידתן הראשונה, ומעוניינות בלידה השנייה בלידה טבעתית, יש סיכוי גדול יותר שהלידה השנייה שלהן תתארך, ותתקדם לפי המקובל בלידה ראשונה ולא בלידה חוזרת, ושאר מאפייני הלידה יהיו דומים ליולדות בלידתן הראשונה.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו