איך אדע שצוואר הרחם שלי מתרחב? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך אדע שצוואר הרחם שלי מתרחב?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 15.11.2018

השלב שבו צוואר הרחם שלך מתרחב הינו שלב חיוני כדי לאפשר לתינוק להיוולד. טבעי לחלוטין לשאול את עצמך איך תדעי כשזה קורה. מאת: צוות mamy


איך אדע שצוואר הרחם שלי מתרחב?
למרבה המזל ישנם כמה סימנים להתרחבות צוואר הרחם שאת יכולה לשים לב אליהם גם ללא בדיקת רופא. ובכל מקרה הרופא שלך יכול להשתמש בסימנים הבאים כדי להעריך את התקדמות התרחבותו של צוואר הרחם שלך.
 

7 סימנים לכך שצוואר הרחם מתרחב

 

#1 ברקים

נשים רבות מרגישות בשבועות האחרונים של ההריון כאבים חדים המורגשים באזור הנרתיק. הכאב יכול לנבוע מכך שראש התינוק לוחץ כשהוא יורד אל האגן. נוצרת צפיפות על העצבים ואת מרגישה "ברק" זעזוע של כאב חד. כאשר התרחבות צוואר הרחם מתחילה נגרם כאב חזק בנרתיק.
 

#2 צבע ההפרשות

במידה ואת רואה צבע חום או ורוד בהפרשות המופיעות על התחתונים שלך, זה סימן מוקדם של התרחבות צוואר הרחם לקראת סוף ההריון. צוואר הרחם יוצר הפרשה שנקראת "הפקק הרירי". זהו סימן חיובי אשר מונע חיידקים מן הנרתיק הגורמים לזיהום. הדלקת צוואר הרחם גורמת לשבירת כלי הדם וזה גורם לריר בהפרשה להופיע בצבע ורוד או חום. במידה ויש דימום מהנרתיק חשוב להתייעץ עם רופא, במיוחד אם את לפני השבוע ה-37 והדימום משתנה לאדום בוהק ולא לדם.
 

#3 התכווצויות

התכווצויות המתרחשות מעל עצם הערווה שלך מהוות סימן לכך שצוואר הרחם שלך מתרחב, הכאב יכול להתבטא בחלק התחתון של הגב אשר מגיע במרווחים קבועים.
 

#4 הפונדוס

חשוב שנכיר את השלבים בתהליך הלידה. רובנו חושבות שקודם צוואר הרחם נפתח ואז הרחם מתכווץ ומתחילים הצירים. למעשה מדובר בתהליכים מקבילים. כדי שצוואר הרחם יפתח יש צורך בהתכווצויות הרחם. שברחם יש שכבה עבה של שרירים. כאשר הרחם מתחיל להתכווץ שריר בחלק התחתון של הרחם עוצר. הפונדוס (החלק העליון של גבשושית התינוק שלך) מתעבה כאשר צוואר הרחם מתרחב. את יכולה לבדוק זאת במהלך התכווצות על ידי בדיקת כמה אצבעות את יכולה לשים בין הפונדוס לבין קו החזייה שלך. בהתחלה את אמורה להצליח להניח חמש אצבעות באזור זה. ככל שצוואר הרחם מתרחב הפונדוס יעלה ואת תוכלי לשים פחות אצבעות באזור זה.
 

#5מצב שקט

בחלק הראשון להריון את עדיין מרגישה כל דבר סביבך ואת מאוד פעילה, את יכולה לנוע, לדבר לפטפט וגם כשישנה התכווצות את תמשיכי כרגיל לנוע ולארגן דברים. כאשר צוואר הרחם מתרחב יותר, הצירים הופכים להיות אינטנסיביים יותר, מצב זה נקרא מצב פעיל. במצב זה לא תוכלי אפילו לדבר בזמן התכווצות גם אם באמת תרצי, את תנוחי בין הצירים ולא תשימי לב כל כך למה שהסובבים אותך עושים בזמן זה.
 

#6 הקו הסגול

זה אולי ירגיש כמו סיפור של נשים  זקנות, אבל הקו הסגול הוא דרך למדוד את הרחבת צוואר הרחם אשר מגובה על ידי מחקר. הקו הסגול הוא בדיוק מה ששמו מרמז. כאשר ראש התינוק יורד למטה, קו סגול, אדמדם או חום זוחל מן פי הטבעת אל החלק העליון של הישבן. אורכו של הקו מתואם עם התרחבות צוואר הרחם והוא קיים אצל רוב הנשים ההרות. כדי לבדוק את סימן הקו הסגול עלייך לעמוד מול המראה או לבקש עזרה. 
 

#7 בדיקת צוואר רחם

הדרך הברורה ביותר לגלות על התרחבות צוואר הרחם היא לבצע את הבדיקה, אך זאת לא בהכרח הדרך הקלה ביותר. תצטרכי לשכב על הגב ונדרש להחדיר לנרתיק כמה אצבעות כדי לגלות את רוחב ההתרחבות. לעיתים קרובות התוצאות אינן עקביות כאשר מישהו שלא מכיר את הנרתיק שלך מבצע את הבדיקה אינו יודע לאמוד את גודל ההתרחבות. בדיקת צוואר הרחם היא חלק שגרתי של טיפול ביולדות בבתי החולים אך היא איננה בדיקת חובה. 
 
את מוזמנת לקרוא על כך עוד ולבצע בדיקות נוספות, זה הגוף שלך והבחירה שלך אם לעשות את בדיקת צוואר הרחם או לא. בנוסף אינך צריכה לעשות דבר עם המידע שתגלי מהבדיקות הללו. עבור חלק מהנשים המודעות לאופן שבו גופן משתנה מעידה לבד על התרחבות צוואר הרחם שלהן. 
זכרי שבכל בדיקה עצמית עלייך להיות היגיינית ולשטוף את ידיך ביסודיות עד המרפק על מנת למנוע מחיידקים להגיע אל הנרתיק. 
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו