"אני לא הסבתא, אני האמא...." - הורות מבוגרת - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

"אני לא הסבתא, אני האמא...." - הורות מבוגרת

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 12.10.2008

ההתקדמות הרבה בטיפולי הפוריות והאפשרות לקבלת תרומת ביצית בקלות יחסית הביאה לכך שזוגות בגילאים מבוגרים מאשר מקובל בעבר הופכים להורים. כמו בדברים רבים אחרים בחיים, להורות בגיל מבוגר יתרונות וחסרונות וצריך לדעת איך להפיק מהמצב החדש את המיטב, אומרת עפרה ליאור, מדריכה ומאמנת הורים.מאת: עופרה ליאור, מדריכה ומאמנת הורים


"אני לא הסבתא, אני האמא...." - הורות מבוגרת

כמו בדברים רבים אחרים בחיים, להורות בגיל מבוגר יתרונות וחסרונות וצריך לדעת איך להפיק מהמצב החדש את המיטב, אומרת עפרה ליאור, מדריכה ומאמנת הורים.

 

ההורה המבוגר מגיע לרוב לטיפול בילדים עם ניסיון חיים עשיר יותר, בגרות ושלוות נפש וסבלנות שהורים צעירים לעיתים חסרים בהם. הוא כבר חווה די חוויות בתקופת בגרותו ולא מרגיש ש"החיים נלקחו ממנו" כפי שזוג שסיים זה עתה את האוניברסיטה יכול להרגיש.

 

הורים מבוגרים גרים בחלק גדול מהמקרים בדירה משלהם ובתנאים מרווחים יותר מזוגות צעירים, הם מועסקים בתפקידים נוחים ובכירים יותר והצליחו לחסוך כספים בשנות הרווקות או הזוגיות שיכולים לסייע להם בהוצאות הכרוכות בגידול הילד ולהסיר לפחות את החרדה הכלכלית מסדר היום.

 

אולם לא הכל סוגה בשושנים בהורות המבוגרת. אחד הקשיים עימו מתמודדים ההורים הוא הקושי הפיסי בטיפול בילדים, לילות ללא שינה, ריצה אחרי הילדים ומשחק עימם. לדברי ליאור, ההורים המבוגרים מייחסים חשיבות רבה מדי לנושא זה שמעיד כביכול על חוסר כשירותם להיות הורים. אפשר להיות הורים מצוינים גם אם רצים קצת פחות.

 

הורים מבוגרים יכולים בדרך כלל להסתייע פחות בסבים ובסבתות שגילם מן הסתם מבוגר אף הוא מהמקובל ושמהווים במקרים רבים כלי עזר חשוב ומרכזי להורים צעירים. יתכן שהאפשרות הכלכלית לשכור מטפלת או שרותי בייבי סיטר יכולה להקל בחוסר זה ואף להתברר כיתרון לעומת החיכוך המשפחתי המוגבר בשיתוף הסבתות בגידול הילדים.

 

הורות מבוגרת עלולה לפתוח בעוד מספר שנים פער טכנולוגי בין הילדים שישלטו בחידושים האחרונים לבין הוריהם. גם במקרה זה מציעה ליאור לא להכנס למגננה ולראות בכך איום, אלא להפוך את החיסרון ליתרון. ההורה יכול להגיד לילד שהוא אינו מכיר חידוש זה או אחר ולהניח לו ללמד אותו. בדרך זו יגדל בטחונו העצמי של הילד והוא יראה בדרך של דוגמה אישית שאין שום בושה בלמידה.

 

גם אם איננו מכירים את הדור החדש של הסלולרי וכל הפונקציות שמציע המחשב, עדיין יש לנו הרבה מה ללמד את ילדינו בתחום המוסר, ההתנהגות והיחסים בין אדם לחברו, אומרת ליאור. זאת בנוסף לידע שלנו בהיסטוריה, גיאוגרפיה ותחומי חיים אחרים.

 

בעיה נוספת היא התגובות של הסביבה, שמקורן לא ברוע, אלא ברצון לעזור או בטעויות. כך למשל אמא מבוגרת שבאה לאסוף את הילד מהגן עלולה למצוא את עצמה מתקנת את האנשים "אני לא הסבתא, אני האמא..." למבוכתם הגדולה של כל הסובבים. אחרים עלולים להיות גסים יותר ולהעיר על הגיל שבו תהיו כשהילד יהיה בצבא וכל מיני הערות אחרות שצריך הרבה אורך רוח כדי לקבל אותן בדרך טובה.

 

והעצה האחרונה מופנית דוקא לאותם זוגות שעדיין אינם הורים ונמצאים במהלך שנים של טיפולים מתישים. נכון שכל מעיניכם נתונים עכשיו להצלחת הטיפולים ולהשגת ההריון המיוחל, אבל תזכרו שלאחר שתצליחו – והסטטיסטיקה מלמדת שסיכוי גבוה מיוחד שכך אכן יהיה – תהפכו להורים במשרה מלאה על כל מה שכרוך בכך. לכן, עכשיו זה הזמן לבלות, לצאת לחופשות ולהנות מהביחד הזוגי ומכל מה שההווה מציע כי אחר כך זה כבר יהיה אחרת.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו