תזונה וטיפולי פוריות – כיצד תשפרו את הסיכויים שלכם - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

תזונה וטיפולי פוריות – כיצד תשפרו את הסיכויים שלכם

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 24.12.2011

לרבים מאיתנו הקמת משפחה נשמע דבר פשוט שקורה כבדרך הטבע, לא כך הדבר בחלק מהמקרים. 

הסיבות הן רבות ומגוונות ונעות מניסיון להבאת ילדים בגיל מבוגר יותר או סתם מערכות יחסים שקרמו עור וגידים מאוחר מהמצופה. מאת: יעל סנדלר

 


תזונה וטיפולי פוריות – כיצד תשפרו את הסיכויים שלכם

 

לרבים מאיתנו הקמת משפחה נשמע דבר פשוט שקורה כבדרך הטבע, לא כך הדבר בחלק מהמקרים. 

הסיבות הן רבות ומגוונות ונעות מניסיון להבאת ילדים בגיל מבוגר יותר או סתם מערכות יחסים שקרמו עור וגידים מאוחר מהמצופה. 

דניאלה קאופמן דיאטנית קלינית  אומרת כי הפוריות שלנו מאוד אישית ולעיתים כרוכה ברגשות מעורבים של שמחה ופליאה על היכולת האנושים הבסיסית שלנו – דחף עמוק פיזי כלפי הפיכתנו להורים. יחד עם זאת סמוך לשמחה המסע לעיתים מלווה ברגשות של חרדה ואכזבה- הרצון להפוך להורים לא תמיד הולך בד בבד עם  מערכת הרבייה שלנו .

"במהלך 20 השנים האחרונות בעיות הפוריות גדלו באופן דרמטי .  25% מהזוגות אשר מתכננים להביא תינוק חדש לעולם יתקשו להיכנס להריון.  יותר ויותר זוגות פונים לטיפולי פוריות שיעזרו להם להקים את המשפחה שבה הם חפצים". 

 

הגורם השכיח ביותר לאי פוריות הוא "בלתי מוסבר", כלומר לעיתים אף על חקירות ובדיקות רפואיות יסודיות של מיטב הרופאים לא תמצא בעיה רפואית ספציפית. 

דניאלה קאופמן אומרת שזה המקום בו הגישה הטבעית ומדע ה-nutrigenomics – מחקרים המראים כיצד משפיעה הדיאטה על דפוסי ביטוי גנים  יכולים לבוא לידי ביטוי .  המחקר מציע שפע של הצעות לשיפור הרבייה באמצעים תזונתיים. אם זוג לא מצליח להיכנס להריון, יש צורך בהתבוננות עמוקה יותר על גורמי סגנון החיים, חוסרים תזונתיים ואף גורמים רגשיים. 

 

כיצד להגדיל את סיכוייך להרות ולמנוע הפלות?

עבור נשים וגברים כאחד-

"חשוב להשיג משקל תקין", אומרת דניאלה קאופמן, "השמנה היא גורם ידוע להפחתת הפוריות עבור נשים וגברים. השמנה בשלב מוקדם בחיים יכולה להצביע על פוריות נמוכה בעתיד". 

 

וודאו כי התזונה שלכם מאוזנת

דניאלה קאופמן ממליצה על תוכניות תזונתיות מקיפות צריכות להיות מותאמות בכדי להתאים לצרכים האישיים שלכם.  כאשר מנסים לשפר את הפוריות צריך לעבור תקופת הכנה של ארבע חודשים לפני ההריון.  תקופה הנקראת "טיפול טרום התעברות"- תקופה זו חשובה לא פחות מאשר תקופת ההריון עצמו. 

 

אם אתם הולכים על טיפולי הפרייה חוץ גופית מומלץ לעקוב אחר ההמלצות בכתבה זו על מנת להגדיל את סיכויי התהליך.

 

יש צורך להקפיד על תזונה בריאה החיונית להריון מוצלח ותינוק בריא.  ישנה חוסר מודעות כי דיאטה יכולה לאזן ולתקן את חוסר האיזון ההורמונלי שעלול להשפיע על היכולת להרות.  ישנם מאכלים מסויימים אשר ידועים כמפחיתי פוריות.

 

אלכוהול

"שתיית אלכוהול יכולה להפחית את רמת הפוריות בחמישים אחוז". מזהירה דניאלה קאופמן, "ככל ששותים כך פוחת הסיכוי להרות.  מחקרים מראים כי נשים ששתו פחות מ 5 יחידות אלכוהול בשבוע (שווה לחמש כוסות יין) היו בסיכוי גבוה פי שניים להיכנס להריון תוך שישה חודשים בהשוואה לאלו ששתו יותר".

 

דניאלה קאופמן מציינת כי בנוסף מחקרים הראו כי שתיית אלכוהול גורמת לירידה באיכות הזרע. 

אזי ההמלצה היא הפחתה של כמויות האלכוהול למינימום למשך שלושה חודשים לפחות בכדי להעלות את הסיכוי להרות.

 

קפאין

יש ראיות המראות כי צריכה מופרזת של קפאין מפחיתה פוריות. עם עלייה במספר כוסות הקפה ישנה ירידה בספירת זרע ובתנועתיות שלו.  חשוב להפחית מזונות ומשקאות המכילים קפאין כגון קולה, תה שחור וקפה למשך שלושה חודשים לפני הניסיון להרות. 

 

תוספי תזונה

"יש המון מידע על השימוש בתוספי תזונה ועל פוריות האישה והגבר", אומרת דניאלה קאופמן,  "תוספים אלו יכולים להיות מאוד מועילים באיזון ההורמונלי ובשיפור הבריאות הכללית שלך ושל בן זוגך". 

 

תוספי התזונה הם הכרחיים מאוד, מסבירה דניאלה קאופמן,  כיוון  שלעיתים אף הדיאטה הטובה ביותר בעולם לא תכיל את כל אבות המזון שהגוף דורש למיקסום פוטנציאל הפיריון שלכם.

 

חומצה פולית

כיום ידוע כי חומצה פולית יכולה למנוע ספינה ביפידה אצל תינוקך. בנוסף לחומצה הפולית חשוב לספק לגופך את כל ויטמיני ה b .  מחקרים הראו כי מתן ויטמין b6 הגביר פוריות בנשים וויטמין b12 שיפר ספירת זרע נמוכה בגברים.

 

אבץ

אבץ הוא מרכיב חיוני של החומר הגנטי . מחסור באבץ יכול לגרום לשינויים כרומוזומליים אשר יכולים להגדיל את הסיכון להפלות. 

 

סלניום

סלניום הוא נוגד חימצון המסייע להגן על הגוף מפני הרדיקליים החופשים. רמות טובות של סלניום חיוניים על מנת למקסם את היווצרות הזרע והקטנת מומים מולדים והפלות.  2 אגוזי ברזיל מכילים את תכולת הסלניום היומית המומלצת.

 

l- ארגינין ו-l קרניטין

חומצות אמינו שחיוניות לייצור הזרע ולהגדלת ספירתו. 

 

דניאלה קאופמן  מסכמת: "ההצעה שלי לשיפור הסיכוי להרות היא להפחית סטרס חימצוני ונפשי כאחד - הפחתה של שומנים לא בריאים כגון מרגרינה ומזונות תעשייתיים, הפחתה של פעילות גופנית אינטנסיבית יתר על המידה וצריכה מתונה עד אפסית של אלכוהול.

יש להעשיר את התזונה בחומצות שומן חיוניות כגון אומגה 3, נוגדי חימצון , ויטמינים c ו-e, מינרלים כגון אבץ, סלניום, נחושת וברזל. בנוסך יש לצרוך מזונות העשירים בשומן רב בלתי רווי,סיבים תזונתים ושמירה על אורח חיים רגוע, עד כמה שאפשר". 

 

התערבות תזונתית של איש מקצוע תמיד מומלצת, בעיקר במצבים המפחיתים את הפריון כגון תסמונת שחלות פוליציסטיות (pcos).  מחקרים הראו שדיאטה ספציפית למצב השיגה רמות אינסולין תקינות והגבירה את רמת הפוריות. 

הכתבה באדיבות אתר חוג המרכז פעילויות לפסח
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו