חישוב חום השחר בשילוב רפואה סינית לבעיות פוריות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חישוב חום השחר בשילוב רפואה סינית לבעיות פוריות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 27.06.2013

חום השחר היא בדיקה פשוטה שמראה לפי טמפרטורה את זמן הביוץ, ודיקור סיני מכיל ידע עתיק על פוריות ושלבי המחזור. יחדיו, הם  נותנים תמונה הורמונאלית ואנרגטית ברורה מאוד, במקום בו בדיקות דם ואולטרה סאונד יכולים לפספס.מאת: אורן זיו מטפל ברפואה הסינית ומומחה לטיפול בבעיות פריון


חישוב חום השחר בשילוב רפואה סינית לבעיות פוריות

השילוב של מדידת חום השחר  ורפואה סינית , מראה תמונה ברורה ומדויקת של האיזון ההורמונאלי בכול שלבי המחזור. שילוב של  מזרח ומערב. חום השחר היא בדיקה פשוטה שמראה לפי טמפרטורה את זמן הביוץ, ודיקור סיני מכיל ידע עתיק על פוריות ושלבי המחזור. יחדיו, הם  נותנים תמונה הורמונאלית ואנרגטית ברורה מאוד, במקום בו בדיקות דם ואולטרה סאונד יכולים לפספס. הרפואה הסינית מתארת את שלבי המחזור בפרטי פרטים, כאשר דרך ההסתכלות היא על האספקט האנרגטי. וכך, היכולת לשלב את התמונה האנרגטית, עם השינויים בטמפרטורת הגוף, יכולים לתת תמונה מדויקת באיזה שלב של המחזור יש לאישה בעיה, אם ברמת ההורמונים ואם ברמה האנרגטית. ועל פי זה, יומלץ הטיפול בדיקור וצמחים.

בדיקת 'חום השחר' צריכה להיעשות מידי בוקר מייד כשהאישה התעוררה  - מכאן שמה של הבדיקה  - "חום השחר".

אורן זיו מטפל ברפואה הסינית ומומחה לטיפול בבעיות פריון מרחיב על הנושא: "לאחר חודש של מדידות החום מידי בוקר, חשוב להכניס את הנתונים וליצור גרף.  עם הגרף הזה, מטפל ברפואה הסינית יכול להבין היכן יש מקומות בהם יש הפרעות הורמונאליות,ואנרגטיות . דוגמאות להסתכלות שלי כמאבחן הן למשל, במצב נורמאלי של גרף טמפרטורת חום השחר תראה בדר"כ ירידה קלה בטמפרטורה קצת לפני הביוץ  (כחצי עד מעלה).  זה כתוצאה מעלייה של אסטרוגן, שהוא הורמון ייני בהסתכלות הסינית . בנוסף,  מייד לאחר הביוץ הטמפרטורה אמורה להישאר גבוהה, לזמן של 12 עד 14 ימים , ואז לרדת לקראת תחילת המחזור.  במידה ויש הריון הטמפרטורה לא יורדת ואפילו עולה מעט. ועוד מוסיף זיו: טמפרטורה גבוהה בשלב הפוליקולארי [השלב לפני הביוץ] מראה על עודף חום פנימי, וחוסר ביין הכליות, וטמפרטורה נמוכה בשלב הלוטאלי מראה על  חוסר ביאנג הכליות.  גרף לא יציב עם שינויים רבים יראה מצב של תקיעות בכבד ועוד. 

מכיוון שאנחנו יודעים שיש שינויים בטמפרטורה ברבע מעלה עד מעלה לקראת הביוץ,  מדידת חום השחר, חשובה מאוד לאבחנה נכונה לאי סדירות במחזור החודשי.   כאשר יש עקומה שאינה נורמאלית בגרף של מדידת חום השחר, טיפול בדיקור ותזונה נכונה יכולים לאזן את  המערכת ההורמונאלית, להסדיר את המחזור החודשי והביוץ, וזה משפיע באופן חיובי על הפוריות.

מטפל ברפואה הסינית מתאים את הטיפול למימצאים ,והטיפול המותאם אישית לכול אישה ,על פי כול המימצאים שלה,שכוללים את עקומת חום השחר הפרופיל ההורמונאלי שלה, ובדיקת אזורי ראפלקס בגוף שמשקפים את האיברים הפנימים. ברפואה הסינית לכול שלב במחזור החודשי יש את האיברים והמרידיאנים הדומיננטים :

שלב 1  השלב הפוליקולארי  הדומיננטיות היא של  "יין הכליות ",וההורמון הדומיננטי הוא אסטרוגן שנחשב הורמון ייני   

שלב 2  הביוץ ,ברפואה הסינית הכבד גורם לביוץ להתקיים.

שלב 3 השלב הלוטאלי, נשלט ע"י "יאנג הכליות"  והצ'י של הטחול.

שלב 4 שלב 'קדם המחזור'  נשלט ע"י אנרגית הכבד.

שלב 5 שלב הווסת,   זמן של איפוס המרידיאנים.

 

אותו תהליך של שינויים באנרגיה, מתרחש גם במרידיאנים נוספים שקשורים למחזור החודשי.  ברוב המקרים התהליך הזה לוקח כ 28 ימים, או מהזמן בו הירח מלא ועד שהוא מתמלא שוב. כפי שנאמר, המחזור מחולק לחלקים,  או לשלבים ממש כשם שזריחת הירח מחולקת לשלבים.  מחזור האישה הוא תהליך דינאמי של הפרשת הורמונים, שבסופו של תהליך אמורה להיות ביצית בשלה, שאמורה להיות פורה בתוך סביבה מתאימה להפריה.

הריון, הוא תהליך שדורש  סינכרון של כמה גורמים: מכנים, הורמונאלים ,ואנרגטים .כאשר המפתח להצלחת הריון הוא מחזור סדיר וחלק.  הטכניקה של מדידת חום השחר עוזרת 'לפרק' את המחזור לשלבים ולראות בכול שלב ושלב האם התהליכים פועלים בצורה הנכונה לאותו שלב...וכאשר מגיעים לכך שכל השלבים של המחזור מאוזנים הסיכוי לקליטה ונשיאת הריון בריא, גבוהים יותר.

כאשר נערה מגיעה  לווסת הראשונה, האנרגיה במרידיאניים שלהשופעים וכך כל חודש עד שאישה נכנסת להריון או שהיא מגיעה למנאפאוזה [גיל הבלות ].
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו