חשיבות ויעילות צמחי מרפא בטיפולי פוריות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

חשיבות ויעילות צמחי מרפא בטיפולי פוריות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 09.06.2014

במאמר זה נסקור בקצרה דוגמאות שונות של צמחים בודדים מקטגוריות מסוימות אשר על פי הרפואה הסינית יכולים לסייע במצבים של בעיות פוריות , הפלות חוזרות , שחלות פוליציסטיות והפרעות ביוץ , FSH גבוה ועוד.מאת: שרון אלישע וקורן אליהו LIC.A&HBS  מקליניקת מעגלים, מומחים ברפואה סינית לפוריות האישה, פוריות הגבר והפלות חוזרות
 

חשיבות ויעילות צמחי מרפא בטיפולי פוריות
על פי הרפואה הסינית יש חשיבות רבה לפיזיולוגיה הנשית המסתמכת בעיקר על דם הווסת , רחם האישה ברפואה הסינית כולל בתוכו את החצוצרות והשחלות כמבנה אחד ותפקידו הוא הבאת חיים. על פי הסינים  ישנם שני סוגי מחזור ברחם , מחזור חודשי המפריש דם ומחזור 9 חודשים המפריש עובר . הרחם הינו שריר המוזן על ידי דם אשר בזמן הריון יכול לגדול לממדים פי 10 מגודלו ולכן יש חשיבות גדולה לאיכות הדם וכמות הדם המגיעים לרחם זו גם הסיבה מדוע רוב הפתולוגיות בבעיות פוריות יהיו קשורות לתנועה לא נכונה של דם לרחם. זרימת דם תקינה לכיוון הרחם מובילה בעצם חומרי הזנה והורמונים לאזור מה שמאפשר הזנה תקינה והשרשה טובה של העובר.
הרפואה הסינית הינה רפואה הוליסטית ולכן יש חשיבות גדולה להתבוננות במטופלת החל מרגע כניסתה לקליניקה וכלה בצבעי הפנים , איכות הקול הליכה ועוד. בנוסף להתבוננות עוברת המטופלת תשאול מקיף הכולל שאלות על איכות הווסת (צבע , כמות , כאבים ועוד...) שאלות אבחנה כלליות על שינה , יציאות , תזונה ולאחר תשאול מקיף המטפלים המוסמכים מתאימים תוכנית טיפול בשילוב צמחי מרפא המסייעים לטיפול בבעיית הפוריות. 
לצמחי מרפא אפקטיביות רבה אך קיימת חשיבות עליונה על התאמה והקפדת אופן לקיחתם כדי שיהיו יעילים לטיפול. יעילותם המרבית של הצמחים מושגת כאשר הם נמצאים בתרכובות הנקראות פורמולות שמשלבות מספר צמחים במקביל במינונים מסוימים תוך כדי אבחנה ספציפית של המטופל.
 
במאמר זה נסקור בקצרה דוגמאות שונות של צמחים בודדים מקטגוריות מסוימות אשר על פי הרפואה הסינית יכולים לסייע במצבים של בעיות פוריות , הפלות חוזרות , שחלות פוליציסטיות והפרעות ביוץ , FSH גבוה ועוד.
 

צמחים מחזקי דם 

צמחים אלו עוזרים לשפר איכות הדם (מרכיבי הדם) המגיעים לרחם .
 
Dang gui- מכיל ברזל ו – B12, ניתן למצבים של מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות, מחזק דם ומסדיר מחזור על פי הרפואה הסינית, משפר את זרימת הדם לרחם למשל בכאבי ביוץ או כאבי מחזור.
 
Sheng di huang – צמח קר מבחינה אנרגטית מכיל ריכוזים גבוהים של סידן, ברזל ונוגדי חמצון משמש לטיפול במגוון בעיות הפוריות כאשר האבחנה היא יותר חום ויובש כמו מצבים מסוימים של FSH  גבוה, מכיוון שהוא עשיר בברזל ואנטי אוקסידנטים הוא מסייע לתהליך הספיגה של וויטמינים ומינרלים שונים במערכת העיכול ובכך מסייע לכניסה להריון.
 
 

צמחים מניעי דם משפרים את זרימת הדם לרחם 

 
Yi mu cao - שימושי למגוון בעיות גניקולוגיות: דיסמנוריאה - אי סדירות המחזור, אמנוריאה - העדר המחזור, כאבי בטן הקשורים למחזור, קרישי דם רבים בזמן המחזור, ועוד , ניתן לטיפול במצבים של אנדומטריוזיס שגורם לבעיית פוריות כאשר יש בנוסף סימנים של חום בדם המתבטאים לדוגמא בפריחות או דימומים מאסיביים בווסת.
 
Niu xi – צמח מיוחד בקטגוריית מניעי הדם, משפר זרימת דם לרחם ומשמש בתור מכוון של כל הפורמולה לאזור הרחם (חצוצרות שחלות ורחם)
 
צמחים שמסייעים לשמור על ההיריון במצבים של הפלות חוזרות
 
Tu si zi – צמח טוב הן להפלות חוזרות והן להסדרת ביוץ, עובד על ספיגה טובה יותר של חומרי הזנה ממערכת העיכול אל מערכת הדם ובכך מסייע לטפל בהפלות חוזרות שנגרמות עקב חוסר הזנה של הרחם בדם.
 
Sang ji sheng – צמח חשוב לטיפול בהפלות חוזרות – נאמר עליו שהוא מזין את הדם וחשוב לטיפול בהפלות חוזרות, משפר את זרימת הדם לרחם , מוריד שומנים בדם , מוריד לחץ דם גבוה
 
 

צמחים שטובים לטיפול בשחלות פוליציסטיות

 
Ba ji tian ו  Yin yang hou
צמחים טובים להסדרת מחזור על רקע חוסר ביוץ , ניתן להשתמש במצבים של חוסר ביוץ כתוצאה מחוסר ומקור ברחם , בגברים משפרים זקפה וספירת זרע כמובן כאשר האבחנה מתאימה.
 
 

צמח כללי 

Go qi zi – מוכר בארץ בתור גו'צי ברי צמח מאריך חיים, מכיל אנטיאוקסידנטים רבים ועל פי הרפואה הסינית מחזק את הדם ומחזק את תמצית החיים ובכך מסייע לשיפור איכות הדם המגיעה לרחם הזנת ההריון והחזקתו . צמח מאוד חשוב לפוריות הן של הגבר והן של האשה.
 
הניסיון הקליני של צמחי המרפא הסיניים הינו ניסיון נצבר של אלפי שנים בטיפול בבעיות רבות ומרובות ובכללם בעיות פוריות.
 
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו