שחלות פוליציסטיות והרפואה הסינית - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

שחלות פוליציסטיות והרפואה הסינית

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 09.05.2013

ברפואה הסינית, השחלות קשורות לכליות ולמערכת ההורמונאלית. ניתן לטפל בשחלות פוליצסטיות ובתופעות הנלוות כמו: אקנה, איזון רמות הסוכר בדם, הסדרת המחזור והביוץ וע"י כך להגדיל את אחוזיי הפריון. מאת: אורן זיו, (dip acu ) מומחה לבעיות פיריון וחוסר איזון הורמונאלי מטפל ברפואה בעל ניסיון של 15 שנה.


שחלות פוליציסטיות והרפואה הסינית

על תופעת השחלות הפוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות היא הפרעה אנדוקרינית (הורמונאלית) השכיחה ביותר אצל נשים בגיל הפוריות. תסמונת זו משפיעה על 5% עד 10% מהנשים בגיל הפריון והיא מהווה את אחת הסיבות השכיחות ביותר לבעיות פריון והפרעה בביוץ.

הלכה למעשה, שחלות פוליצסטיות הינן שחלות הגדולות משחלות רגילות, והן מכילות מס רב של זקיקים.  כאשר יש 12 זקיקים בשחלה שגודלם בין 2 ל 9  מ"מ ישנה אבחנה של שחלות פוליצסטיות.  הבעיות השכיחות בקרב נשים הסובלות משחלות פולציסטיות הן העדר ביוץ, הפרעות  בביוץ, חוסר במחזור חודשי ולעיתים גם העדר מחזור, סכרת (ואי סבילות לאינסולין) ואף השמנת יתר. עוד תופעה היא עודף בהורמונים זכריים, דבר שיכול להוביל לשיעור יתר ואקנה. שחלות פוליצסטיות הינה, אחת התופעות שפוגעת בפוריות.

פתרונות הרפואה הסינית לשחלות פוליציסטיות

אורן זיו, מטפל ברפואה הסינית ומתמחה בטיפול בבעיות פריון כבר 15 שנה  מסביר על התופעה: ברפואה הסינית, השחלות קשורות לכליות ולמערכת ההורמונאלית.  הטיפול ברפואה סינית יתמקד באיזון הכליות, בכדי להשפיע על השחלות, בהסדרת המחזור והביוץ המבוצע על פי רוב באמצעות דיקור סיני בנקודות המאזנות את המערכת ההורמונאלית וגם מאזנות את הכבד שקשור למחזור החודשי.

ניתן לטפל בשחלות פוליצסטיות ובתופעות הנלוות כמו: אקנה, איזון רמות הסוכר בדם, הסדרת המחזור והביוץ וע"י כך להגדיל את אחוזיי הפריון. 

נשים היום מבינות שהבעיות שלהן נובעות מאי סדרים הורמונאלים, מערכות לא מאוזנות, אולי דרך חיים כגון תזונה, לחץ ועוד. הדבר הכי חשוב הוא שיש מוצא. יש היום יותר ויותר טיפולים באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא ודיקור יפני שיודעים להחזיר מערכות אלו לתפקוד.

"במהלך 15 השנים בהן אני עובד כמטפל טיפלתי בנשים רבות עם תסמונת שחלה פוליציסטית.  שילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא ודיקור יפני מביא לתוצאות טובות ומעודדות והחזרה לתפקוד מלא של מערכת הפוריות ההורמונאלית הנשית. ניתן להסדיר את המחזור החודשי, את הביוץ ולהגדיל את הסיכויים להיכנס להריון.

לא מעט מחקרים אף בדקו את אפקטיביות הדיקור לבעיית השחלות הפולציסטיות והתוצאות הטובות מדברות בעד עצמן:

מחקר שפורסם ב pub med עסק בהשפעת אלקטרו-אקופנטורה ותרגילים פיזיים על היפראנדרגוניזם  ועל אמנוריאה (העדר ווסת) בנשים עם שחלות פוליציסטיות. תסמונת שחלות פוליציסטיות היא ההפרעה האנדוקרינית השכיחה ביותר אצל נשים בתקופת הפריון. המחקר שאף לגלות, האם דיקור יפחית את תופעות ההיפר אנדרגוניזם וישפר את האמנוריאה בצורה אפקטיבית יותר מתרגילים פיזיים או ללא התערבות בכלל.

למחקר נבחרו באופן אקראי 84 נשים בגילאים 18-37 עם תסמונת שחלות פוליציסטיות. הן חולקו לשלוש קבוצות. קבוצה אחת קיבלה דיקור לתקופה של 16 שבועות. קבוצה שנייה קיבלה תרגילים פיזים לתקופה של 16 שבועות. קבוצה שלישית לא קיבלה שום טיפול. תוצאות התקבלו לאחר 16 שבועות של התערבות ומעקב.

תוצאות הקבוצה שקיבלה דיקור היו:

טסטוסטרון ירד ב 25%.

אנדרוסטרון גלוקויורינאיד ירד ב 30%.

תדירות המחזור עלתה ל 0.69 לחודש לעומת 0.28 בהתחלה.

כמות האקנה ירדה ב:32%.

 

גם בקבוצת התרגול הפיזי השתפרו המדדים, אולם בקבוצת הדיקור השיפור היה הגבוה יותר.

זיו מספר על אחד מהמקרים הרבים בהם הוא מטפל בשחלות פוליציסטיות:

הגיעה אלי לקליניקה ה' (שם שמור במערכת) עם אבחנה של שחלות פוליצסטיות ומחזור לא סדיר. בבדיקת רפלקסים שערכתי לה, היתה לה רגישות באזור הבטן התחתונה בנקודה שנקראת st 28   בשני הצדדים.  הנק' הזו משקפת את השחלות. בנוסף גיליתי רגישות באזור בטן תחתונה שמאלית, שזה אזור המשקף את רמת הרעילות המשתחררת מהכבד.  

הטיפול של ה'  היה דיקור בנקודות שמשפיעות על השחלות  ודיקור בנקודות המשפיעות על הוצאת רעלים מהכבד.

לאחר שני טיפולים המחזור החודשי הגיע, ולאחר 8 טיפולים ה' נכנסה להריון.. והיא המשיכה לבוא לטיפולים גם בזמן ההריון, עד ללידה. כיום יש לה ילד מקסים".

 

מחקרים  על   pcos    שחלות  פוליצסטיות

http://www.healthcmi.com/acupuncturist-news-online/487-acupunctureceusmenstruationpcos

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23482444

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23416841
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו