מה כדאי לשאול את הרופא לפני שמתחילים טיפולי פוריות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

מה כדאי לשאול את הרופא לפני שמתחילים טיפולי פוריות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 16.07.2013

עד כמה שזה אולי מפתיע, למרות שפע המידע הנגיש הן בספרות המודפסת והן באינטרנט, יש לא מעט גברים ונשים אשר מגיעים בפעם הראשונה אל מומחה בטיפולי פוריות ולא באמת יודעים מה צפוי להם בתהליך ההפריה.מאת: ד"ר אלי גבע, מומחה לטיפולי פוריות והפריה חוץ גופית

 


מה כדאי לשאול את הרופא לפני שמתחילים טיפולי פוריות

הידעתם? לא כל אי הצלחה להרות נחשב לאי פוריות. למעשה, רק אם אחרי שנה שלמה של קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה לא נקלט הריון, אז יתייחסו למצב כאל בעיית פריון שיש לברר אותה ולמצוא דרכים להתגבר עליה, ככל שניתן.

עד כמה שזה אולי מפתיע, למרות שפע המידע הנגיש הן בספרות המודפסת והן באינטרנט, יש לא מעט גברים ונשים אשר מגיעים בפעם הראשונה אל מומחה בטיפולי פוריות ולא באמת יודעים מה צפוי להם בתהליך ההפריה.

אז מה מומלץ לשאול לפני שמתחילים במסע להיריון ולידה?

איך נדע אם הבעיה אצל הגבר או האישה? על-פי הסטטיסטיקה, ב- 40% מהמקרים אי הפוריות מאובחן אצל האישה, ב-40% אצל הגבר וב-20% מהמקרים מדובר בבעיה משולבת או כזו שלרפואה אין הסבר לגביה. לפיכך, בשלב ראשון ימליץ הרופא לעשות ברור הן אצל האישה והן אצל הגבר.

 

האם גיל הגבר או האישה ישפיע על סיכויי ההצלחה? כדי לתאם ציפיות עם הטיפול יש לדעת שבשונה מגברים, אשר מייצרים תאי זרע חדשים גם בהגיעם לגיל מבוגר, לגיל האישה יש תפקיד מכריע בסיכוי להרות. אצל נשים בגיל צעיר ועד 35 סיכויי ההצלחה נעים סביב 25% לחודש טיפול, עד גיל 40 הסיכוי יורד ל- 10% ופוחת לאחוזים בודדים ככל שגיל האישה עולה.

 

איך הטיפול משפיע על היומיום? טיפולי הפריה כרוכים בלא מעט בדיקות וזריקות. כך למשל, כמות הזריקות עשויה להגיע אף ל-30 בכל סבב כך שעלולה להיגרם למטופלת תחושת אי נוחות, אך יש גם טיפול שמחליף שבע זריקות בזריקה אחת. מומלץ להתייעץ עם הרופא איזה טיפול מתאים לך ביותר.

 

האם כל הטיפולים כרוכים במתן זריקות של הורמונים? חשוב להתאים לכל אישה את הטיפול המיטבי כאשר לוקחים בחשבון את רצונותיה, אורח חייה, גילה ובריאותה. יש סוגים שונים של טיפולים המוצעים בהתאם לבעיה, על-כן חשוב לשמוע את כל האפשרויות לפני שמקבלים החלטה.

 

מהן תופעות הלוואי הצפויות כתוצאה מהטיפולים? כמו לרוב התרופות, גם לאלו המשמשות בהפריה עלולות להיות תופעות לוואי, אך קיומן משתנה מאדם לאדם הן בתדירות שלהן והן בעוצמתן. כדאי שתהיי מודעת לאפשרות זו מבעוד מועד.

 

האם אני יכולה להמשיך לחיות ולבלות כרגיל? תהליך ההפריה עשוי להיות ארוך, לכן מוטב שתדעי את לוחות הזמנים המדויקים כדי לתכנן מראש אירועים או חופשות.

 

כמה יעלה לנו לעשות טיפול הפריה והאם אנו זכאים להחזרים? מכיוון שנושא העלות, המימון וההשתתפות העצמית, משתנים אם בחרתם לגשת לרופא קופת החולים או לרפואה פרטית, מוטב שתיערכו להוצאות הכספיות מבעוד מועד.

 

מה יקרה אם אצטרך לעבור טיפול בשבת? במידה והינך עוברת את הטיפול בבית חולים פרטי לא יפגע רצף הטיפול. מכיוון שבתי החולים הציבוריים לא עובדים בשבת, תוכלי לעבור את הטיפול בימי שישי או ראשון.

 
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו