הכרות הגוף שלנו כדרך טבעית להרות - mamy

כל האירועים לוח אירועים

 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

הכרות הגוף שלנו כדרך טבעית להרות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 20.07.2008

האם את מנסה להרות כבר מספר חודשים ולא מצליחה ? האם את יודעת / מבינה אילו תהליכים עובר גופך במהלך המחזור החודשי? האם המחזוריות שלך תקינה למרות שאת מקבלת ווסת כפעם בחודש? על שאלות אלה ואחרות ניתן להשיב באמצעות השיטה המודעות לפוריות (השיטה הטבעית).מאת: מיכל שונברון למדה והוסמכה ב'שיטה הטבעית' בארה"ב (1985). מייעצת ומלמדת השיטה לנשים ואנשי מקצוע.


2P סטודיו

הכרות הגוף שלנו כדרך טבעית להרות

האם את מנסה להרות כבר מספר חודשים ולא מצליחה ?

האם את יודעת / מבינה  אילו תהליכים עובר גופך במהלך המחזור החודשי?

האם המחזוריות שלך תקינה למרות שאת מקבלת ווסת כפעם בחודש?

 

על שאלות אלה ואחרות ניתן להשיב באמצעות השיטה המודעות לפוריות (השיטה הטבעית).

הגלולה והפוריות
הנטייה התרבותית/ רפואית שלנו היא לקיחת גלולת בשביל כל שיבוש מחזור או מניעת הריון. הגלולה אמנם מדכאת מנגנון ביוץ  אך נשים רבות לא  מודעות לתופעות לוואי  או לשיבושים של  תהליכי ם הקשורים למחזור שלא מרבים לדבר עליהם כגון: יובש מתמיד בנרתיק, הפרעות כאב במגע מיני, שינויים במצבי רוח ועוד. נשים שנטלו גלולות למניעת הריון ולא היו להן מחזורים תקינים יתכן שיהיו להן בעיות להרות כי הגלולה הייתה יותר כמטפלת בסימפטום אך לא בשורש הבעיה של הפרעה הורמונאלית. בנוסף כיום הרופאים ממהרים "לדחוף" נשים לטיפולי פוריות הורמונאליים כואבים, פולשניים , עם מחיר פיזי ונפשי רב כשלמעשה הדבר לא תמיד מוצדק והכרחי.

חשוב לציין שנשים המשתמשות בגלולות ורוצות להרות, צריכות פסק זמן (כשלושה חודשים ואף יותר) עד שהגוף חוזר לעצמו ומבייץ באופן עצמאי ולרוב באופן תקין. ככל שהשימוש בגלולות ממושך, ייתכן שיארך משך הזמן שנדרש לגוף להתאזן מחדש ולא תמיד תהיה כניסה להריון באופן מיידי. הדבר תלוי במצב ההורמונאלי של האישה לפני שהחלה ליטול גלולות.

 

מה זו מודעות לפוריות?

מודעות לפוריות היא מיומנות חיים חיונית המאפשרת לכל אישה (ולבן זוגה) להבין איך גופה פועל. המודעות לפוריות מאפשרת לאישה  להכיר את שפת גופה וללמוד בדרך האינטימית ביותר על האנטומיה ועל הפיזיולוגיה המינית שלה, עם כל מה שקשור במחזור הווסת ובמערכת ההורמונאלית המופעלת . הלמידה על הפוריות ועל חוקיות הגוף משמשת לנו כלי כדי לזהות את סימני הפוריות הראשוניים והמשניים, המאותתים לנו מתי "חלון" הפוריות נפתח ומתי הוא נסגר. כל אישה יכולה לראות את פלא הבריאה המתקיים בגופה ולעמוד מקרוב על כל המופלא בו. בכל יום ויום הגוף משדר מידע אמין, מדויק ועכשווי על מצב הפוריות. 

 
מהם סימני הפוריות?

סימני הפוריות מתחלקים  בעיקר לשלושה:חום גוף בסיסי/ חום השחר (חום הנמדד בבוקר ועולה כחצי מעלה עד מעלה שלמה ויותר לאחר הביוץ) , הפרשה מצוואר הרחם ותחושותוגינאליות המעידים על תקופות פוריות או לא פוריות במהלך כל ימי המחזור ושינויים שלצוואר הרחם .

 חום גוף בסיסי (חום השחר) 

חום גוף בסיסי זהו חום הגוף השרוי במנוחה של מספר שעות. לפני הביוץ - חום הגוף נמוך יחסית. אחרי ביוץ- חום הגוף גבוה יחסית. ההבדל קרוב ל- 0.5 מעלות צלזיוס. שינויים הורמונאליים (אסטרוגן ופרוגסטרון) הם אלה שמשפיעים על חום הגוף. המדידה נעשית על ידי מדחום דיגיטאלי מיוחד, דרך הפה, במשך דקה, לפני שקמים משנת הלילה.  שינויים בחום השחר יחסיים לעצמם ואישה יכולה לוודא שהיא בהריון אם חום גוף שלה לא יורד אחרי 17-18 יום.

הפרשה מצוואר הרחם ותחושות וגינאליות

לכל אישה בגיל הפריון, ישנן הפרשות טבעיות, הנראות במהלך רוב ימי המחזור. הפרשות אלו מיוצרות בהתאם לעליות וירידות של הורמונים בגוף. במשך הימים הלא פוריים של המחזור, ההפרשה הלא פורייה היא דביקה, יבשה, צמיגית וחומצתית. בזמן הימים הפוריים, ההפרשה הטבעית היא רטובה יחסית, מימית, ברת מתיחה ובסיסית (ללא ריח). לאחר הביוץ, ההפרשה מתייבשת מחדש. תפקידה של הפרשה פורייה הוא להזין את הזרע בגוף האישה ולסייע לו להגיע לביצית במועד הביוץ. מעט נשים למדו שלא רק שהפרשה זו היא בריאה וטבעית אלא גם חיונית לבריאות, לפוריות, ולהפריה. נשים חוות את השינויים של הפרשה טבעית בדרכים ייחודיות. חשוב לציין שאישה שלא עוברת הדרכה מקצועית עשויה לטעות עם הפרשות של פטריית הקנדידה או הפרשות הנגרמות מגירוי מיני.

שינויים של צוואר הרחם  

הפתח של צוואר הרחם המחובר לרחם, עובר שינויים ייחודים במהלך המחזור. בתקופה הלא פורייה של המחזור, האזור סביב לפתח נמוך (לכיוון הנרתיק), קשה, וסגור יחסית. במועד הביוץ, צוואר הרחם עולה במקצת (לכיוון הרחם), נפתח, ומתרכך. שינוי זה מאפשר לזרעים להיכנס לרחם ולחצוצרות, בכדי לפגוש ולהפרות את הביצית.  

שלושת סימנים אלה עם מעקב נכון הנותן לאישה כלי טבעי, מדויק, אמין וזמין למה שמתרחש בגופה במהלך המחזור החודשי.  רובנו לא למדנו את הקשר בין סמנים אלה למצב הפוריות והבריאות שלנו וזאת בניגוד לדעה הרווחת בקרב מקצת הרופאים: אישה אינה זקוקה למיקרוסקופ או לערכת ביוץ כדי להבחין בשינויים הללו ולזהותם או לחילופין להורמונים או התערבות פולשנית כדי לברר מה קורה בגופה ובכך לחסוך כסף, תסכולים ועוגמת נפש בכל הקשור לבדיקות פולשניות ולאבחון בעיות פוריות או מתי היא יכולה להרות. הגוף אינו מזייף ובעצם משדר לנו מה מצבו וכל מה שעלינו לעשות זה פשוט ללמוד להתחבר אליו, להקשיב לו, לקרוא אותו ולהבינו.

    
כיצד משתמשים במודעות לפוריות כדי להיכנס להריון?
אישה העוקבת בטבלה מיוחדת אחר סימני הפוריות שלה יכולה לדעת במדויק מתי היא פורייה, מתי היא במועד של ביוץ, אם יש ביוץ ואם המחזור תקין. אצל אישה בריאה, המודעות לפוריות מסייעת להרות בזמן הרצוי. השיטה מתאימה גם לנשים שאין להן מחזור סדיר.  מעקב אחר סימני הפוריות יכול לחסוך כסף, תסכולים ועגמת נפש, בכל הקשור לבדיקות פולשניות לאבחון בעיות פוריות.
 
שימוש בשיטה מקנה עיתוי מדויק לכניסה להיריון ואישורו ללא בדיקת מעבדה או בדיקה ביתית .

 מה ניתן לאבחן בעזרת המודעות לפוריות?
 
נשים הבודקות את סימני הפוריות שלהן באמצעות טבלה מיוחדת, מודעות יותר לשינויים חריגים ולתופעות לא תקינות בגופן. מעקב אחר סימני הפוריות יכול להעיד על בעיות שונות:  

 • פגמים בתקופה לאחר הביוץ (התקופה בין הביוץ לווסת הבאה אמורה להיות כשבועיים. אם הזמן קצר מ-11 יום, הדבר יכול להצביע על מהלך לא תקין).
 • הפרשה לא מתאימה לביוץ ולהפריה.
 • הפלה טבעית מוקדמת.
 • בעיות בתפקוד בלוטת התריס.
 • שחלות פוליציסטיות (pco )
 • פוליפים בצוואר הרחם.
 • חסרים תזונתיים.
 • זיהום או פטרייה
 • דימום לא תקין.
 • ביוץ מאוחר או מוקדם מהרגיל (רלוונטי לנשים השומרות על טהרת המשפחה)
 • אישור של הריון (ללא בדיקה קונבנציונאלית- שתן / דם ועוד)

באמצעות השיטה אפשר לזהות בנקל שינויים אנרגטיים הקשורים לשינויים המחזוריים. יתרון זה מאפשר לאישה לתכנן את לוח הזמנים שלה לפי צרכיה האישיים מתי להרות. המודעות מאפשרת שדרוג באיכות החיים, שקט נפשי ומקנה לאישה את הכוח והמודעות לשלוט בחייה ולקחת אחריות..
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו