טיפולי פוריות אינם מעלים את מספר מקרי המוות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפולי פוריות אינם מגבירים תמותה מבעיות לב וכלי דם

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 03.04.2016

נשים שעוברות טיפולי פוריות אינן נמצאות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים עתידיים או למוות עקב בעיות לב וכלי הדם, זאת על-פי מחקר חדש של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ושל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה.טיפולי פוריות אינם מגבירים תמותה מבעיות לב וכלי דם
המחקר הוצג בכנס ה-36 של החברה לרפואת האם והעובר (SMFM) באטלנטה, ג'ורג'יה, ולאחרונה התקבל לפרסום בכתב העת American Journal of Perinatology.
לידות לאחר טיפולי פוריות בארצות הברית מהוות כאחוז וחצי מתוך 3.9 מיליון לידות בשנה. כך עולה מנתוני החברה לטיפולי פוריות. לפי נתוני משרד הבריאות, 8,123 הריונות בשנת 2010 בישראל נוצרו בהפריה חוץ-גופית.
"כעת הנשים האלה יכולות להירגע ולא לדאוג מהשלכות כלשהן של הטיפול שעברו על הלב ועל כלי הדם," אומר פרופ' אייל שיינר מהמחלקה לגינקולוגיה ומיילדות בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
"חשוב לציין שהדעות בספרות הרפואית חלוקות בנושא ההשפעות של הפריה חוץ-גופית על הבריאות, וקשה לפרסם ממצאים המראים שאין הבדל בין נשים שעברו הפריה חוץ-גופית לנשים שלא עברו. אולם, בגלל הסיכונים לנשים שעוברות טיפולי פוריות, בחרו להציג את המחקר שלנו בכנס האחרון של ה-SMFM," מסביר שיינר.
המחקר הזה הוא מחקר מבוסס אוכלוסייה וארוך טווח, שכלל קרוב ל-100,000 נבדקות לאורך תקופה של 25 שנים – נשים שילדו תינוקות משנת 1998 עד שנת 2013.
במחקר, 2,976 נשים קיבלו תרופות להמרצת הביוץ, הידועות כ"השראת ביוץ". נוסף על כך, 1,177 נשים עברו הפריה חוץ-גופית, שבמהלכה לוקחים את הביצית ומפרים אותה במעבדה באמצעות זרע. החוקרים השוו את 4,153 הנשים האלה, שקיבלו טיפולי פוריות, ל-95,138 נשים שילדו ללא טיפולי פוריות.
לאחר שהחוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב השוו שיעורים של מחלות לב כמו אנגינה ואי-ספיקת לב עם אשפוזים הקשורים לבעיות בלב ועם תדירות ההליכים הרפואיים, הם הסיקו שטיפולי פוריות לא העלו את הסיכון של הנשים לסבול מבעיות לב.
חוקרים אחרים שהשתתפו במחקר הם פרופ' אילנה שוהם-ורדי ומר רוסלן סרגיינקו מהמחלקה לבריאות הציבור באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, וכן ד"ר רויטל ד'גאוי בן יעקב וד"ר רועי קסוס מהמחלקה לגניקולוגיה ומיילדות באוניברסיטה.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו