טיפים ועצות לזוגות שמתחילים בתהליך פונדקאות בחו"ל - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

טיפים ועצות לזוגות שמתחילים בתהליך פונדקאות בחו"ל

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 26.02.2019

בטרם ההחלטה הגורלית של בחירת מסלול פונדקאות בחו"ל ולאחר המסע המייסר שעברתם בעולם הפריון, אין עוד מקום לטעויות וסיכונים ויש לבצע בדיקה מעמיקה בידי מי אתם מפקידים את גורלכם. חשוב מאד לשים לב לעצות הבאות ולשאול את השאלות הקשות ביותר.מאת: שי קסלר, מנור מדיק


טיפים ועצות לזוגות שמתחילים בתהליך פונדקאות בחו"ל
בעשור האחרון, זוגות רבים פונים להליכי פונדקאות וזאת לאחר שנים רבות של כישלונות בטיפולי פוריות וסיבות רפואיות נוספות.
ההחלטה לפנות להליך של פונדקאות הינה כבדת משקל ופשרה ולא פשוטה אך עבור זוגות רבים זו ההזדמנות האחרונה להיות הורים. 
לנוכח ההיצע הדל של נשים פונדקאיות בישראל ולאור רגולציה לא ידידותית שהופכת את התהליך למתיש ומייגע, 90% מהזוגות פונים לשירותי פונדקאות במדינות מתפתחות בחו"ל כמו אוקראינה, גאורגיה, בלארוס, קזחסטן ורוסיה ששם רמת הרפואה עדיין אינה מתקדמת ביחס לרפואה הישראלית והמערבית.
 
תהליכי הפונדקאות בחו"ל אינם מפוקחים ע"י שום גוף מטעם מדינת ישראל. לכן צצות חברות תיווך אשר עוסקות בפונדקאות בצורה חובבנית ומנוהלות ע"י שרלטנים שמנצלים בצורה צינית ואכזרית את צערם וכאב של זוגות אבודים וגוזרות קופון שמן תוך התעלמות פושעת מאחריות רפואית ורגשית.
בטרם ההחלטה הגורלית של בחירת מסלול פונדקאות בחו"ל ולאחר המסע המייסר שעברתם בעולם הפריון, אין עוד מקום לטעויות וסיכונים ויש לבצע בדיקה מעמיקה בידי מי אתם מפקידים את גורלכם. חשוב מאד לשים לב לעצות הבאות ולשאול את השאלות הקשות ביותר.
 

טיפים ועצות חשובים לקראת בחירת מסלול פונדקאות בחו"ל: 

דרשו מחברת הפונדקאות לפחות 25 טלפונים של זוגות אשר עברו את התהליך. אל תאמינו למכתבי המלצות שהחברה מפרסמת באתר שלה, בדרך כלל מדובר במכתבים מפוברקים עם תמונות קנויות מהאינטרנט. לשומרי המסורת בקשו לשוחח עם זוגות שהם גם שומרי מסורת.
 

אישור לפונדקאית

חובה לדעת מי אישר את הפונדקאית מבחינה רפואית והאם עברה את הבדיקות הנדרשות? האם הפונדקאית בריאה ומסוגלת לשאת הריון? האם לפונדקאית לא היו בעבר לידות מוקדמות, הפלות, ניתוחים, בעיות תזונה או שימוש בסמים/אלכוהול.
במידה וכל הרשום נבדק ואושר ע"י גורם רפואי מקומי, למשל אוקראיני או גאורגי ולא ע"י רופאים ישראלים, אז בקשו לראות את כל המידע מתורגם. היו לא מעט מקרים שהסתיימו בלידה מוקדמת או בבעיות אחרות ורק מפני שמישהו לא בדק בצורה רצינית את הפונדקאית.
 

בדיקה פסיכולוגית 

חשוב לדעת כי במסגרת תהליך אישור הפונדקאית, חובה על הצוות הרפואי לקבל חוות דעת פסיכולוגית של הפונדקאית. הבדיקה הפסיכולוגית נועדה גם להסביר לפונדקאית את מורכבות התהליך. 
 

שילוח עוברים לחו"ל

בשום פנים ואופן אין לאפשר לחברת הפונדקאות לשלוח את העוברים שלכם באמצעות חברות שילוח כמו DHL. העוברים חייבים להגיע למדינת היעד רק ע"י איש מקצוע מוסמך וכמובן במכלים תקינים ואמינים.
 

מעבדה בחו"ל

מעבדת הפריון בחו"ל צריכה להיות מאושרת ע"י משרד הבריאות הישראלי. כמובן שהמצב האידאלי הוא שאמבריולוגים ישראלים מוסמכים יטפלו בעוברים שלכם בחו"ל או לפחות יפקחו, כל עובר הוא אוצר וכבר קרו מצבים של הפשרת עוברים לא תקינה ומי יכול להבטיח שעוברים אשר מטופלים ע"י צוות רפואי מקומי שלא קורא ולא מדבר עברית אכן יגיעו ליעדם.
 

החזרת עוברים

גם בתהליך החזרת העוברים לרחם הפונדקאית המצב האידיאלי הוא שרופא ישראלי וצוות ישראלי יבצעו את הפעולה או לפחות יפקחו על הפרוצדורה הרפואית.
 

מעקב היריון 

מעקב ההיריון חייב להיות מבוצע ע"י רופא מומחה בתחום. מדובר בבדיקות גורליות וחשובות שמבוצעות לעובר כמו שקיפות עורפית, סקירות מערכות, מי שפיר ועוד.
האחריות הרפואית במעקב הריון היא עצומה ואתם חייבים לקבל הסברים מפורטים על כל בדיקה ותוצאה. במידה והרופא הבודק הוא ישראלי ועובד לפי פרוטוקול ישראלי אפשר בהחלט להיות רגועים. במידה ומדובר ברופא מקומי דרשו לקבל את כל התוצאות מתורגמות לעברית וחתומות עי" הרופא המבצע. ההמלצה היא לקבל חוות דעת נוספת של רופא ישראלי על כל בדיקה ובדיקה. דרשו לראות בצילום שאכן זו הפונדקאית שלכם וחובה לקבל את הסרטונים והתמונות מכל בדיקה. 
 

לידה

שימו לב שהלידה מתבצעת בב"ח פרטי דרשו לראות את בית היולדות ואת רמת הסטריליות, בררו מה הנוהל במצב של לידת תינוק פג ומה תוספת התשלום לניתוח קיסרי. חובה לקבל מסמכים רפואיים מתורגמים והסברים כולל החיסונים שהתינוק מקבל בב"ח.
 

רפואת תינוקות

לחברת הפונדקאות חייב להיות רופא מומחה  לתינוקות ופגים (עדיף ישראלי). במהלך השהות בחו"ל, היילוד חייב לעבור בדיקות שגרתיות ע"י הרופא. כמו כן רופא הילדים חייב להיות זמין לצורך מקרים דחופים.
 

הטסת חירום 

וודאו כי חברת הפונדקאות מבוטחת וערוכה למקרה של הטסת חירום פרטית ליילוד במקרה של בעיה רפואית מסובכת. נוהל הטסת חירום כפוף לאישורים של גורמים רפואיים ומשפטיים והזמן הינו גורם חשוב, לכן חובה לבדוק את המוכנות של החברה. כמו כן למען הסדר הטוב נא בדקו מבעוד מועד מי אחראי לתשלום עבור המטוס הפרטי שעלותו יכולה להגיע ל100.000 ₪ .
 

מגורים בחו"ל

לאחר הלידה המשפחה צריכה לשהות במדינת הלידה תקופה מסוימת (כל מדינה בהתאם לחוקיה) לכן וודאו כי לחברת הפונדקאות יש עבורכם דיור מסודר, נקי וברמה גבוהה וכמובן אנשי קשר ולוגיסטיקה מקומיים אשר ידאגו לכל מבוקשכם.
 

טיפול משפטי

חובה לבדוק כי עורך הדין הינו ישראלי ומומחה לנושא של פונדקאות בחו"ל. היו לא מעט מקרים שגרמו למשפחות להיות מעוכבות חודשים שלמים במדינות זרות עקב טיפול משפטי לקוי ומזלזל.
 

ביטוח

חובה לוודא כי התהליך מבוטח ע"י החברה למקרים של רשלנות רפואית, לידה שקטה, ביטוח לקליניקה, ביטוח לשינוע העוברים, ביטוח לפונדקאית במקרה מוות או אבדן כושר עבודה.
שימו לב, החוזה הוא בין הפונדקאית לזוג ולכן היו מקרים ללא ביטוח שזוגות שילמו ומשלמים עד היום בגלל חוסר אחריות.
 

לסיכום

העצות הנ"ל הינן על קצה המזלג ויש עוד נקודות חשובות. 
פונדקאות במדינות מתפתחות אמנם זמינה ומהירה אך מסוכנת ואין מקום לחיסכון ואין ילד במבצע. כאשר מדובר בגורל הילד שלכם בחרו חברה רצינית ואחראית בעלת ניסיון מוכח.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו