איכות הזרע הגברי עולה בחורף - יותר לידות בסתיו - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איכות הזרע הגברי עולה בחורף - יותר לידות בסתיו

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 13.03.2013

ממצאי מחקר מעידים על עלייה כללית באיכות הזרע בחודשי החורף וירידה בחודשי הקיץ. הסבר לכך עשוי להיות ההשפעה השלילית של החום על האשכים. בני זוג המתקשים להיכנס להריון, ייתכן וכדאי שיהיו עירניים יותר לעונות השנה ושיגבירו את המאמצים להרות דווקא בחודשים הקרים.איכות הזרע הגברי עולה בחורף - יותר לידות בסתיו

במחקר שנערך במרכז הרפואי סורוקה בראשותו של ד"ר אליהו לויטס, רופא בכיר ביחידה לפוריות והפריה חוץ-גופית בבית החולים, נבדקה השפעת מזג האוויר על איכות הזרע הזכרי ונבחנה איכותו בחודשי השנה השונים. במחקר נמצא כי בחודשי החורף חלה עלייה באיכות הזרע הזכרי ונמצאה התאמה בין איכות הזרע בעונה זו לבין עלייה בכמות הלידות בבית החולים כתשעה חודשים לאחר מכן.

 

במחקר, שמתפרסם בימים אלה בכתב העת האמריקאי american journal of obstetrics & gynecology, נבדקו 6,455 דגימות זרע שנלקחו בסורוקה מ-6,447 גברים.

בבדיקה סטטיסטית שמיינה את הדגימות לפי עונות השנה שבהן נלקחו, התברר כי בחודשי החורף חלה עלייה בריכוז הזרע ובאיכותו.

גם בתנועתיות הזרע נמצאו הבדלים שעשויים להשפיע על הסיכוי להריון. למרות שתנועתיות תאי הזרע היתה גבוהה יותר בקיץ בהשוואה לחורף, בקיץ נרשם ריכוז נמוך יותר בתאי זרע הנעים באופן פרוגרסיבי, כלומר - בתנועה בקוו ישר החיונית לפריון. עוד נמצא כי בהשוואה לדגימות שנלקחו בקיץ, בדגימות החורף היו יותר תאי זרע במבנה תקין.

 

השוואה של מספר הלידות במרכז סבן למיילדות בסורוקה – חדר הלידה ה-"פורה" בארץ, מראה תנודות עונתיות אשר תואמות את התנודות העונתיות של דגימות הזרע.

במחקר הוצגו נתונים של מספר הלידות שהיו בסורוקה בשנים 2010-2005 – סך הכול 79,038 לידות. בהתפלגות לפי עונות השנה, עולה שבחודשי הסתיו – ספטמבר, אוקטובר, נובמבר – נרשם המספר הגבוה ביותר של לידות – 22,732 בחמש השנים. בחדשי האביב – מרץ, אפריל, מאי – שמשקפים התעברות בקיץ שקדם להם, נרשם המספר הנמוך ביותר של לידות – 17,753 בחמש השנים.

 

ד"ר אליהו לויטס, רופא בכיר ביחידה לפוריות והפריה חוץ־גופית בסורוקה: "הממצאים מעידים על עלייה כללית באיכות הזרע בחודשי החורף וירידה בחודשי הקיץ. הסבר לכך עשוי להיות ההשפעה השלילית של החום על האשכים. האשכים חיצוניים לגוף, ולרוב שומרים על טמפרטורה חיצונית הנמוכה ב-2-1.5 מעלות מחום הגוף. בני זוג המתקשים להיכנס להריון, ייתכן וכדאי שיהיו עירניים יותר לעונות השנה ושיגבירו את המאמצים להרות דווקא בחודשים הקרים".
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו