איך בוחרים גן לילד? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

איך בוחרים גן לילד?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 11.07.2020

החודשים הראשונים בחיי ילדינו  חומקים להן מבלי שנשים לב וכבר מגיע הזמן לשלוח את הילד לגן, שבו הוא יבלה בשעות היום, בזמן שאנחנו בעבודה או בלימודים. בחירת גן לילד יכולה להיות משימה מורכבת, רבת תהיות וחששות מורכבים. מהם הדברים שאנחנו חייבים לברר לפני שנחליט על גן ספציפי עבור הילד?איך בוחרים גן לילד?

הכשרה מקצועית כנקודת מוצא

שהותו של הילד בגן הילדים עלולה להיות מדאיגה ולהביא עמה מתחים ופחדים לשלומו של הילד. תהיות על מצב הילד, על רמת הדאגה ותשומת הלב שהגננת מקדישה לו, על רמת המקצועיות של הגננת, מהם התכנים שהוא רוכש בגן ועוד שאלות נוספות, עלולות להטריד את מנוחתנו ללא הרף. לכן, אנו מוכרחים למצוא את הגן הטוב ביותר עבור ילדינו. כלומר, למצוא את הגננת המקצועית ביותר בכדי שנוכל לסמוך עליה בשעות שהילד נמצא בידיה.
לפני שאנחנו מתחילים לברור בין הגנים האופציונאליים, חשוב שנצא מתוך נקודת מוצא בה אנחנו מציבים תנאי יסוד שמוכרחים להיות בגן הילדים. בראש רשימת תנאי היסוד נמצא כמובן תנאי ההכשרה המקצועית. נבדוק לעומק על גננות שעברו מסלול הכשרה מקצועי של לימודי גננות, בו הן רכשו ידע מקיף ומקצועי עבור חינוך ילדים, כלים שיסייעו להן בהתמודדות יומיומית עם האתגרים אשר מציבים הילדים בפניהן, ויכולת שליטה מקצועית והחלת משמעת. כל זאת תוך מתן יחס אישי לכל אחד ואחת מהילדים בגן. מתוך נקודת מוצא זו נוכל להמשיך אל בדיקת הפרמטרים הנוספים שחשובים עבורנו, ולבחינה מעמיקה של מאפייני הגן השונים.
 

בירור אצל תושבי המקום ופרמטרים אישיים

האינטרנט הוא מנוע חיפוש מצוין בו נוכל לברר ולגלות המון אינפורמציה חשובה כמו מיקום ושעות פתיחה של הגנים. מצד שני, ישנם דברים אותם נוכל לדעת רק באמצעות בירור קונקרטי אצל תושבי המקום וחברים אשר ילדיהם למדו בגני הילדים באזור המגורים שלנו. לכן, נשאל את החברים על גני הילדים שבאזור ונברר על הגנים המומלצים ביותר, אלו שהשאירו רושם טוב על ההורים והותירו את הילדים עם חוויה טובה. ניסיון אישי הוא המידע האמין ביותר, שעשוי ללמד אותנו לא מעט על יכולותיה האישיות של הגננת ועל רמתו המקצועית של הגן. על ידי בירור כזה, נוכל לצמצם את רשימת הגנים האופציונאליים ולהמשיך לעבר הבירורים הבאים.
לאחר שצמצמנו את הרשימה, נמשיך ונקבע פרמטרים אישיים שאנו מעוניינים שיהיו בגן הילדים, כמו מספר ילדים בגן, יחס גננות ומטפלות על מספר מסוים של ילדים, קירבה אל מקום המגורים ותכני לימוד מסוימים שאתם מעוניינים שיהיו או שלא יהיו בגן אליו תשלחו את ילדכם. כעת, כשמספר הגנים הצטמצם לכדי אחדים ספורים, נוכל להמשיך לברר ולאפיין את הגן שיתאים בצורה מושלמת עבור ילדינו.
 

אפיון פרטני ואישי מול הגננת

כעת הגענו לשלב המכריע והוא אפיון פרטני מול הגננת. בשלב זה, נתקשר לגן ונקבע פגישה עם הגננת. במהלך הפגישה נשאל את הגננת את כל השאלות שאנו רוצים לקבל עליהן תשובות ולא נחסוך בכלום. ראשית, נשאל על הכשרתן המקצועית של הגננות, כלומר, הגננת הקבועה והגננת שתחליף אותה ביום החופשי שלה. נשאל על מספר הילדים המדויק בגן, על יחס המטפלות אל הילדים, על שכבות הגיל השונות הקיימות בגן, על סדר היום, על התכנים אותם ירכשו הילדים, על החוגים הקיימים בגן, על שעות הפעילות ועל ימי שישי. בנוסף, נברר על התזונה אותה יקבלו הילדים, איפה מבושלות הארוחות ועל ידי מי, האם הארוחה בשרית והאם קיימים תחליפים אם תחפצו בכך.
 
לאחר ששאלנו את כל השאלות וקיבלנו את כל ההסברים, נבקש לערוך סיור בגן על מנת לחוש את האווירה ולהכיר את המקום אליו אנחנו מעוניינים לשלוח את ילדינו, נבחן את רמת הבטיחות בגן ואת רמת האסתטיקה והניקיון בפינת האוכל ובחדרי השירותים. כך נברר את הכל עד הפרט האחרון.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו