צלילי הילדות - mamy
 • מחשבון הריון
 • מחשבון ביוץ
 • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

 • שם לתינוק
 • מפגשי בוקר
 • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

צלילי הילדות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 25.04.2015

מוסיקה היא שפה, באמצעותה ניתן לבטא את כל טווח הרגשות שלנו - שמחה, כעס, עצב, התרגשות, ולכן היא כה חיונית ככלי עבור ילדים, שיכולותיהם הוורבליות טרם הבשילו. הוראה מוסיקלית נכונה המשלבת שימוש בכלים איכותיים, תורמת להבנה מוסיקלית עמוקה יותר אצל הילד ומפתחת אוזן מוסיקלית רגישה.מאת: חני בודגוב, מנהלת המותג AB KIDS המחזיק בהיצע רחב ומקצועי של כלי נגינה חינוכיים לילדים


צלילי הילדות
שימוש בכלי נגינה באיכות וצליל טובים, מפתחים באופן משמעותי את חוש השמיעה והיכולות המוטוריות והקוגניטיביות אצל ילדים, ומשפרים את רמת הריכוז, הזיכרון והדמיון של הילד. 
אז על מה כדאי לשים לב כשאנו בוחרים כלי נגינה עבור ילדנו?
 
הערך המוסף בנגינה איכותית מגיל צעיר הוא אדיר – תנו לילדים לנגן כשהם קטנים ותראו את התוצאה ברגישות לדקויות ולניואנסים המוזיקליים שתתפתח אצלם בגיל בוגר. השמעת מוסיקה ושימוש בכלי נגינה באיכות וצליל טובים, מפתחים באופן משמעותי את חוש השמיעה, את היכולת המוטורית והקוגנטיבית, משפרים את רמת הריכוז, הזיכרון וגם את הדמיון. מוסיקה היא שפה. ניתן לשלב בה את כל הרגשות שלנו. שמחה, כעס, עצב, והרבה דמיון.
 
כלי הנגינה החינוכיים נכנסו לתודעה בשנים האחרונות והחלה דרישה גדולה מתרפיסטיות וממורות למוזיקה במסגרות חינוכיות שונות, שהבינו את הצורך בכלים איכותיים – כלי נגינה ולא 'צעצועי נגינה' שעשויים מפלסטיק וטובים לתינוקות עד גיל שנתיים אבל לא מעבר... בטח נתקלתם בהם בחנויות הצעצועים או בגני הילדים – טמבורין, פעמונים וקסילופונים – כלי נגינה שמיועדים לרוב לילדים רכים. לצערנו, פעמים רבות לא נבדקים האיכות והחומרים מהם הם בנויים או איכות הצליל המופק מהם, ועל כן החינוך המוסיקלי שמקבלים הילדים לוקה בחוסר מקצועיות.  
 

אז על מה כדאי לשים לב כשאנו בוחרים כלי נגינה עבור ילדנו? 

 • גם אם מדובר בכלי נגינה ראשון והמוסיקה היא נקישות וצלילים, כדאי תמיד לבדוק את איכות החומרים (פלסטיק לא, עור או עץ איכותי כן.
  ..) ומבנה כלי הנגינה, כמרכיבים המשפיעים על איכות הצלילים.
 • חשוב לבדוק את יכולת הכלי לשמור על רמת כיוונון נכונה לאורך זמן, למשל, כלי מחומרים שאינם איכותיים נוטה להתרחב בחום הקיץ ולהתכווץ בחורף, מה שפוגע בתדר ובתהודה. הכלים האיכותיים יוצרים תהודה המוליכה את הצליל ומאפשרת לו להתפזר בחדר. 
 • יש לכוונן את הכלי לתדרים שאינם גבוהים מידי לאוזניהם הרגישות של הילדים.
 • חשוב להקפיד להתאים את גודלו ומשקלו של הכלי באופן מדויק למידותיו הקטנות של הילד, כדי שהילד יוכל לשאתו בקלות ולהפעילו ביעילות ברמת הקורדינציה והמוטוריקה העדינה, ללא הפרעות לתנועת הנגינה הטבעית וליכולת הריכוז, שאצל ילדים היא בדרך כלל מוגבלת וקצרת טווח. 
 • כלי הנגינה צריך לשמש כאובייקט חיובי וידידותי עבור הילד ולא כדבר שצריך להילחם בו, כי בסופו של דבר המרכיב החשוב ביותר בנגינת ילדים הוא הכיף, ההנאה וחדוות היצירה – ילד שלא נהנה לנגן לא ינגן... 
 • ילדים מטבעם אוהבים לשחק ולהתעסק בדברים "של גדולים" (תנו לילד לבחור בין פלאפון צעצוע לפלאפון שלכם וההמשך ידוע...), ולכן חשוב שהכלים יהיו דומים ויזואלית ובצליל לכלים מקצועיים, כדי שהילד לא יחשוב שתוף מרים חייב להיות מפלסטיק ובצבעים ילדותיים.
 • המימד האסתטי חשוב מאוד לילדים, ולכן הכלי חייב להיות 'מגרה' ואטרקטיבי מבחינה ויזואלית, כדי שלא תמצאו אותו תוך שבוע מוזנח וזרוק במגירה.למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו