כיצד נעודד את הילד לעזור? - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

כיצד נעודד את הילד לעזור?

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 21.10.2013

אחת המשימות החינוכיות החשובות ביותר בחינוך ילדינו היא לתת לילדים להרגיש מועילים ותורמים לבית ולמשפחה.  מאת: תמר כהן לביא, קסם של הורים - הדרכת הורים


כיצד נעודד את הילד לעזור?
שהילד שלי יעזור? מה פתאום? הוא עוד קטן, הוא עסוק מאוד, חשוב שילמד בזמנו הפנוי...
כל אלו ועוד, הם תירוצים מדוע לא לבקש מילדכם לסייע במטלות הבית. לא, לא השתגעתי, יש לבקש מילדים לבצע חלק ממטלות הבית! ניתן לסייע בכל גיל ויש לכך ערך מוסף רב.
 
אחת המשימות החינוכיות החשובות ביותר בחינוך ילדינו היא לתת לילדים להרגיש מועילים ותורמים לבית ולמשפחה. אנו אוהבים את ילדינו ורוצים לגרום להם להיות מאושרים בכל מחיר, גם במחיר של הסרת אחריות וגזילת יכולת ההנאה וסיפוק מתוך עשייה של ממש. איני מתכוונת להופכם לעבדים קטנים אלא לשותפים מלאים בעשייה ובמטלות הבית.
 

הערך בשיתוף הילדים

לשותפות ולעשייה ערך רב: ככל שהילד שותף למטלות הבית ומרחיב את תחום האחריות שלו , כך הוא מרגיש שזקוקים לו ובכל הוא רואה את עצמו כאדם המסוגל לתת,לפתור בעיות ולהיות פחות תלוי באחרים. הוא חש שסומכים עליו ובאמצעות אלה הוא בונה את ביטחונו העצמי.
ילד שמנסה להרגיש מועיל ומנסה להרים את הצלחת לכיור בתום הארוחה ופתאום שומע "לא,אסור" , אתה תשבור.." חש שאינו מסוגל לתרום ושלא סומכים עליו ועלול לחוש ייאוש. את ייאושו הוא יביע בסכסוכים עם הסביבה, הוא יתפרע והוריו יכעסו עליו ובכך יחזקו אותו ויגרמו לו להמשיך עם התנהגות זו: הילד יודע שמה שהוא עושה לא בסדר אך באמצעות תגובות הסביבה שהן בד"כ כעס הוא לומד מה תפקידו.
הוא מרגיש שייך בכך שמתייחסים אליו גם אם זה בדרך שלילית.
אז מדוע לנו להשלים עם מציאות שכזאת אם ניתן לאפשר לו לחוש שייך ומועיל באמצעות סיוע במטלות הבית ומכך גם אנו נרוויח (הצלחת שלו מפלסטיק כך שכנראה הוא לא ישבור אותה..). ילדים קטנים רוצים ומסוגלים לשאת באחריות. כדי לתת לילד תחושה שהבית הוא באמת גם שלו חשוב לגרום לו להרגיש כך באמצעות הטלת אחריות על תפקידים בבית.

 

אז איך עושים זאת?

גם אם אין צורך אמיתי בעזרתם של הילדים בתפעול הבית כדאי ליזום עבורם תפקיד כלשהוא. כבר בגיל שלוש ניתן לבקש מהפעוט לאסוף את צעצועיו או להוציא מצרכים מהסל (לא שבירים כמובן). שוחחו עם ילדכם ,אפשרו לו לבחור תפקיד בבית אותו הוא מוכן למלא כגון האכלת הכלב או עריכת השולחן. כל שהילד בוגר יותר תחום אחריותו גדל.

 

לסיכום

במידה ותתמידו בכך תמנעו התנהגות לא הולמת שמטרתה לגרום לכם ההורים לשים לב לילדכם. אתם תחושו הקלה במטלות הבית והכי חשוב- ילדיכם ירגיש נחוץ ומועיל ובכל ילמד לתרום ולעזור. משפחתכם תרוויח והאווירה בבית תהיה נעימה ושל שיתוף פעולה.
 למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו