ילדים והרגלי שינה בריאים - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • לוח אירועים mamy
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

ילדים והרגלי שינה בריאים

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 01.01.2011

שגרת השינה הינה חיונית וחשובה מאוד עבור כולם. כאשר מדובר בילדים כדאי להתייחס לנושא השינה בכובד ראש. יצירה ושימוש של הרגלי שינה טובים מסייעים לילד בתהליך הירדמות, ומאפשרים לו תפקוד נינוח ורענן במהלך שעות היום.מאת: דנה רותם

ילדים והרגלי שינה בריאים

שגרת השינה הינה חיונית וחשובה מאוד עבור כולם. לא משנה מהו הגיל, מהי שגרת היום ומהם טקסי השינה, לשינה תפקיד מכריע בכל הקשור ליכולת לתפקד באופן מיטבי במהלך שעות היום.

וכאשר מדובר בילדים כדאי להתייחס לנושא השינה בכובד ראש. יצירה ושימוש של הרגלי שינה טובים מסייעים לילד בתהליך הירדמות, ומאפשרים לו תפקוד נינוח ורענן במהלך שעות היום, בנוסף מחקרים מצאו כי הרגלי שינה טובים מגיל צעיר עשויים למנוע בעיות שינה בחיים הבוגרים. הרגלישינה טובים מעבר ליכולתם המופלאה בהפגת המתחים הכרוכים בטקס השינה, יכולים להוות הזדמנות מצוינת למפגש מיוחד של ההורה עם ילדו, במהלך טקס השינה הילד מספר להורה את הדברים הטובים והפחות טובים שאירעו במהלך אותו יום, ההורה משתף את הילד בדברים חשובים, הפגנת חיבה הדדית כל אלו תורמים לקשר נהדר בין הילד להורה.

בכל הקשור לטקסי השינה אין שחור או לבן, הכלים אינם ברורים ולכל אחד הרגלי שינה ייחודיים משלו כשם שכל ילד מיוחד במינו. מבחן התוצאה הוא שיכריע אם טקס השינה הינו אפקטיבי.

אם השתכנעתם והחלטתם שברצונכם לסייע לילדכם בכל הקשור  להרגלי שינה בריאים, תוכלו בהחלט להיעזר בהנחיות הבאות, כאשר יישומם הינו אינדיבידואלי על פי הצורך של ילדכם והצרכים שלכם.

הגדרות:

מגדירים חשיבות גבוהה לשלב השינה – עצם ההגדרה של כמות השינה הנדרשת במשפחה וההבטחה שלכל בן משפחה יסופקו שעות השינה הנחוצות לו לתפקוד אופטימאלי, אלו מעמידים את המצב החדש ועם הזמן בני המשפחה יסתגלו להגדרות החדשות. במידה והילד מגלה בעיות שינה או בעיות הירדמות קיצוניות כדאי להתייעץ עם רופא הילדים, רוב הבעיות הינן פתירות בנקל.

זיהוי בעיות שינה:

חשוב להיות ערים ולנסות לאפיין קיומם של בעיות שינה. סימנים המתריעים על בעיות שינה כוללים קשיים בהירדמות, שינה לא רציפה במהלך הלילה, נחירות, הימנעות קיצונית מטקס השינה, קשיי נשימה במהלך השינה, נשימה כבדה וקולנית במהלך השינה. תוכלו לזהות את השפעת השינה על ילדכם באמצעות תפקודו היומי. אם הילד נראה ישנוני או חסר מנוחה במהלך שעות היום, כדאי להתייעץ עם רופא הילדים לקבלת הנחיות נוספות.

עקביות של כל הגורמים המטפלים:

עקביות בחינוך הילד להתנהגות מסוימת הינה חשובה ביותר, כשם שקיימת חשיבות גבוהה בעקביות הצבת הגבולות לאכילת ממתקים ועידוד אכילת אוכל בריאכך חשובה העקביות בכל הקשור להרגלי השינה. אם לילד לא יועבר המסר באופן עקבי הוא בהחלט יתקשה לאמץ הרגל חדש זה. חשוב שתהיה תאימות בין כל הגורמים המטפלים, בנוסף, אם הילד בוגר דיו על מנת להבין, הגדירו באופן שיתופי בפני הילד את הציפיות החדשות שלכם ממנו.

העקביות תבוא לידי ביטוי בשעת טקס השינה, כאשר השעה הינה קבועה כולם מודעים לציפיות ומודעות זו מאפשרת קיומה של שגרת טקס השינה ללא הסתייגויות מיותרות.

זכרו שילדים זקוקים לעקביות זו, הם כמהים לשגרה יומית ושגרה יומית עושה פלאים עבורם. השגרה היומית מגדירה להם ציפיות ומאמנת אותם להתנהגות רצויה. טקס השינה מסייע לילד לגלות סימני ישנוניות בסמיכות למועד טקס השינה.

שגרת השינה לכשעצמה יוצרת אווירה חיובית וחמימה, המספקת לילד תחושת בטחון ושליטה.

תוכלו לסייע לילדיכם באמצעות אובייקט אשר יהווה סממן שינה כגון הדובי האהוב שלו, שמיכה, או כל פריט אחר שיהיה לילד נוח לאמץ לחובו כסממן לשעת ההירדמות, האובייקט אותו הילד יאמץ יסמן עבורו נוחות ובטחון.

על מנת לסייע לילד להבין כי ברגע שהוא נכנס למיטה הוא הולך לישון וודאו כי כל צרכיו היומיים סופקו במלואם, בין אם מדובר בנשיקת הלילה טוב, הסיפור לפני השינה, שתיית מים, שימוש בשירותים או כל פעולה אחרת, מוודאים כי הכול נעשה ולאחר מכן הילד במיטה כאשר ברור לו שהואהולך לישון עד הבוקר..

תנאים סביבתיים

לטמפרטורת החדר השפעה על איכות השינה, על כן הלבישו את ילדיכם באופן דומה ללבוש שלכם, תוך כדי לקיחה בחשבון שילדים קטנים נוטים להסיט את השמיכה במהלך השינה ועל כן קיים צורך שיהיה מעטה של בד על גופם. ככלל אצבע השינה הינה שינה טובה יותר כאשר החדר מאוורר אך לא קר,יותר מאשר בחדר מחומם..

יש לוודא כי החדר חשוך ושקט, בשעת שינה יש להפחית את רמת הרעש בבית. כדאי להדליק נורת לילה עמומה כמו כן הותרת דלתות כניסה של חדרי הילדים פתוחות הינה חשובה ביותר מבחינה בטיחותית.
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו