ניקיון בטוח בבית עם תינוקות - mamy
  • מחשבון הריון
  • מחשבון ביוץ
  • מחשבון משקל

מחשבון לחישוב תאריך לידה

מחשבון הריון יסייע לך להיות מעודכנת בהתקדמות ההריון שלך. כל שעליך לעשות – הכניסי תאריך ווסת אחרון למחשבון הריון וגלי נתונים על ההריון שלך.

תאריך וסת אחרון

מחשבון לשיעור תאריך ביוץ

מחשבון ביוץ יסייע לך לאתר את מועד הביוץ המשוער בהנחה שהמחזור החודשי שלך סדיר.

תאריך וסת אחרון

משך המחזור החודשי (?)

מחשבון הוספת משקל בהריון

מחשבון זה יסייע לך להעריך האם העליה במשקלך במהלך ההריון תקינה וכמה עוד עלייך לעלות במשקל עד הלידה.
גובה (מטרים, לדוגמה - 64.1מטר)
משקל בתחילת ההריון (ק"ג)
משקל נוכחי (ק"ג)
שבוע הריון (בין שבועות 24-21)

  • שם לתינוק
  • מפגשי בוקר
  • mamymail
alt

פירוש נומרולוגי חינם

הקלידו שם פרטי ומיד תקבלו במייל את הניתוח הנומרולוגי של השם שבחרתם.

alt

מפגשי בוקר חינם

כולכן מוזמנות חינם לזמן איכות עם הבייבי בקניונים ברחבי הארץ.

alt

העובר שלך רוצה לדבר איתך

אמא, בואי הרשמי וקבלי ממני העובר שלך מכתב שבועי ובו מידע על ההתפתחות שלי ועוד...


כנסי לעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת המלצות ועדכונים

ניקיון בטוח בבית עם תינוקות

הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
פורסם ב: 23.10.2010

בבית נקי ומצוחצח כמות חומרי הניקוי והכימיקלים גדולה. אמנם הבית נראה מבריק, אבל הוא אינו בריא במיוחד לתינוקות זוחלים. החשיפה לאדי חומרי ניקויי חריפים ולחומרי ניקויי חריפים אינה בריאה לנשימה ולמגע העור.מאת: יעל סנדלר


ניקיון בטוח בבית עם תינוקות

בית נקי סכנה לתינוק זוחל

בבית נקי ומצוחצח כמות חומרי הניקוי והכימיקלים גדולה. אמנם הבית נראה מבריק, אבל הוא אינו בריא. החשיפה לאדי חומרי ניקויי חריפים ולחומרי ניקויי חריפים אינה בריאה לנשימה ולמגע העור.

כל עוד אין לנו ילדים ותינוקות אינם זוחלים על ריצפת הבית, פחות קריטי איך אנחנו מנקים את הבית שלנו.

אבל כאשר נולדים תינוקות, והם מתחילים לזחול בבית אנחנו חייבים להיות מודעים לחומרי הניקוי בהם אנחנו משתמשים. ככל שהתינוק קטן יותר הוא חשוף יותר להיפגע: התינוק נושם את חומרי הניקויי. כאשר התינוק זוחל בחדר בגדיו וידיו חשופים לשאריות חומרי הניקוי שנמצאים על הריצפה, לאחר שטיפת הרצפה בחומרים אלה.

בית נקי ומבריק יכול להיות מקסים בעיני, אך לתינוקות וילדים הוא יכול להוות סכנה. ריצפה מבריקה עלולה לגרום לפעוטות להחליק.

התינוק חשוף לסכנה של חומרי ניקויי בסביבתו. בפסח תאונות בית רבות קורות לצערנו בגלל קרבת פעוטות לחומרי ניקיון: החל מפגיעה באזור העיניים, בליעה של חומרי ניקויי, חשיפה לדלי מים עם חומרים אשר נשאר ללא השגחה, ועד כוויות בעור וצריבת עור בעקבות מגע עם חומרי ניקויי חריפים.

מטפלת או מנקה?

לפני זמן לא רב עלה לכותרות נושא עוזרת הבית של שרה נתניהו. בכתבה דובר על דרישתה המוזרה והקטנונית לדעת רבים בנושא חומרי הניקויי. נתניהו דרשה מעוזרת הבית שלה להחליף בגדים לאחר עבודתה בניקיון, לפני שהיא מטפלת בבית ובילדים.

בעיני לא רק שהדרישה שלה אינה מוזרה או קטנונית. הייתי מצפה מכל אם לבקש זאת.

אני יודעת כי אמהות רבות חשות שבזמן שהתינוק ישן המטפלת לא עושה דבר – ואז אפשר להסכים עימה שהיא תנקה את הבית לפחות ניקויי קל. הן רואות בכך ייעול זמן, וניצול מרבי של הכסף אותו הן משלמות.

אבל האם באמת ניקיון ושימוש בחומרי ניקיון חריפים הם הסביבה שהיינו רוצים לילדינו? האם היינו רוצים שהמטפלת או העוזרת שלנו תגע בילדינו כשעל בגדיה וידיה שאריות חומרי ניקוי? האם לאחר שטיפת ידיים שאריות חומרי הניקוי אינם נשארים על הבגדים?

אני חושבת שחייבת להיות הפרדה מוחלטת בין הטיפול בתינוק ובין ניקיון. חייבת להיות גם הפרדה בין חשיפת התינוק לאדי חמרי הניקויי, וחייבת להיות להורים מודעות לכך.

הדברה בבית

כהורים אנחנו חייבים להיות מודעים גם לנושא הדברות. האם היינו רוצים לחשוף את ילדינו לחומרי הדברה? האם חומרי ההדברה מתפוגגים לאחר יום או שאריות שלהם נשארות במקומות בהם זוחלים התינוקות שלנו? מה קורה לצעצועים של התינוק לאחר ההדברה, האם הצעצועים מוגנים או נחשפו להדברה? האם במזרנים במיטות של התינוקות יכולים להישאר חומרים שאינם בריאים לתינוק שלנו?

מה קורה מחוץ לבית שלנו? האם כאשר אנחנו הולכים לקניון, או נכנסים לשכנים, בעונת ההדברות ילדינו יכולים לזחול בו בבטחה? האם כאשר נופל מוצץ אנחנו יכולים להחזירו לפיו של התינוק? אלה שאלות שאני חושבת שכל הורה צריך לשאול את עצמו.

 

לחזור לנקות בחומרים טבעיים

שימוש בלימון חומץ וסודה לשתיה יכול לפתור את הבעוית. הבית לא יבריק ולא יהיה מצוחצח. לחולי ניקיון אשר אוהבים את ריח האקונומיקה, ולא איכפת להם לנשום כלור, הניקיון לא יהיה מספק. אבל חומרים אלה יכולים לשמור על הניקיון מבלי להפוך את הבית למבריק ונוצץ.

איך משתמשים בחומרים אלה לא אפרט כאן. תוכלו למצוא על כך מידע בהרבה כתבות שנעשו בנושא בשנים האחרונות. חשוב לי בכתבה זו רק לעלות את המודעות לנושא חומרי הניקויי. לקשר של חמרי ניקויי ופגיעה בתינוקות וילדים.

הקשר בין דמיון מפותח לחומרי ניקוי

לפני כמה שנים, כאשר ביתי הייתה בת שש, הלכתי עימה ועם חברתה לקניות. בחרתי חומר ניקויי לשירותים אשר היה עליו ציורים של תות שדה. לאחר שחזרנו הביתה, שאלה חברתה של ביתי מתי הן ישתו את המיץ שקניתי להן? אנחנו לא שותים בביתנו מיצים אלא מים בלבד, עניתי לחברה. אבל זו התעקשה שקניתי מיץ – הבקבוק עם ציור של התות, היא הזכירה לי. 

אין לי ספק שמאז אותו מקרה, אני בודקת היטב את האריזות שאני קונה. בפעמים הנדירות בהם אני קונה חומר ניקויי – וכיום הילדים שלי כבר אינם תינוקות ואינם זוחלים על הרצפה – אני לא רק מסתכלת מה מכילים חמרי הניקיון, אלא גם איך ניראית האריזה. אני בוחרת באריזות שאינן מפתות. אינן בצבעים רכים. אני מעדיפה לבחור ככל האפשר אריזות בשחור לבן ללא ציור.

חייבים להיות מודעים לחומרי ניקויי. חייבים לנעול אותם או לסגור אותם במקום בטוח. ואם יש לכם עזרה בניקיון בבית חייבים להזכיר שוב ושוב שאת חמרי הניקוי אסור להשאיר על הרצפה וחייבים להחזירם למקום. קחו בחשבון שכאשר אתם יוצאים מהבית לחברים שם הכללים משתנים, וכדאי לבדוק האם אין חומרי ניקוי חשופים בשירותים.

ההמלצה שלי היא גם לקנות אביזרי ניקוי בצבעים שלא מגרים את הילד. קניתי לא מזמן מברשת לניקויי השירותים בצבע ורוד באיקאה. ובמזל לא הספקתי להשתמש בה ובת השלוש קפצה עלי בשמחה רבה, ונישקה אותי כשהמברשת בידה, ואמרה לי: אמא, בדיוק מקרופון כזה רציתי...

כן.. הדמיון עובד שעות נוספות, ומעלה את רמת המודעות שלי . למרות שהקטנה טרם החלה בלימודי קולנוע, את המברשות הורודות אשאיר למי שיש להם בבית ילדים גדולים – מעכשיו מברשות ניקויי בשחור או בצבעים שברור שאינם משחק לילדים.

תחשבו על זה בבית...

הכתבה באדיבות קורס איפור
למעלה alt
הדפסה altשלח לחבר
מאת
דוא"ל של החבר
קבלי טיפים והמלצות למייל

עקבי אחרינו